Skocz do zawartości

P-51B Mustang / Tamiya 1/48


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wykonać samolot bez żadnego podwieszanego uzbrojenia - maszyna ma piękna linię. Pytanie jest takie, muszę wiercić i montować te małe „trzymadła” dla zbiorników i bomb czy Mustangi miały ten element przymocowywany lub nie?

0E1298A1-8D27-40F9-8B80-7B0F352D3ECB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie musisz. Instrukcja pokazuje alternatywne rozwiązania.

Pytanie: budując modele czołgów nie używałeś wyszukiwarki? W sieci jest pełno zdjęć Mustangów w różnej

konfiguracji. Polecam.

Czyżby kolega z tych co wstał rano z myślą: zrobię sobie samolocik.  :mrgreen:

Wybacz ale nie mogłem się powstrzymać.

Edytowane przez marek d
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie instrukcja nakazuje aby wiercić i przykleić te trzymadła oraz bomby lub zbiorniki. Nie ma tam alternatywy. 
w sumie to tak. :D
Przygotowałem sobie boki pod podkład, resztę elementów kokpitu oraz elementy fototrawione poza pasami. Śmigło jest już gotowe do malowania. Czym mógłbym zrobić imitacje szkieł na zegarach przyrządów? Lakierem błyszczącym i wykałaczka? Czym w ogóle kleić warstwy tablicy pilota? Wikolem? 

9E7B7DD0-5340-45BB-B644-29692EEBAC98.jpeg

62A94BE5-2E6B-4AA1-BE8D-6696CFFD68DF.jpeg

Edytowane przez Konrad-Ciba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu przykleiłeś barwione blaszki na niepomalowany kokpit? Teraz będzie Ci dużo trudniej 🤨

20 minut temu, Konrad-Ciba napisał:

Czym mógłbym zrobić imitacje szkieł na zegarach przyrządów? Lakierem błyszczącym i wykałaczka? Czym w ogóle kleić warstwy tablicy pilota? Wikolem?

Zegary to najprościej lakier błyszczący, sidolux albo clearfix jeśli masz. Blachy też da radę kleić błyszczącym, mała kropelka wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jachud3 napisał:

Czemu przykleiłeś barwione blaszki na niepomalowany kokpit? Teraz będzie Ci dużo trudniej 🤨

Zegary to najprościej lakier błyszczący, sidolux albo clearfix jeśli masz. Blachy też da radę kleić błyszczącym, mała kropelka wystarczy.

Nie są przyklejone. Są tylko przyłożone. Właśnie prysnąłem Surfacerem same ścianki i muszę trochę doszlifować. Mam GX100. Myśle , że się nada. Nałożę wykałaczka w zegary.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Konrad-Ciba napisał:

No właśnie instrukcja nakazuje aby wiercić i przykleić te trzymadła oraz bomby lub zbiorniki

Nie. Pokazuje tylko gdzie zrobić otwory gdy chcesz wkleić te zaczepy i co możesz tam podwiesić.

Jak ci się podobają to sobie powieś, ale wiedz że są uproszczone.

58 minut temu, Konrad-Ciba napisał:

Czym w ogóle kleić warstwy tablicy pilota?

Lakierem, wikolem. Ja stosuje klej od oklejania folią; chyba to samo. Po brzegach zapuścić CA i gitara.

Uprzedzając, rurę tlenową / to wygięte co leży u ciebie na prawej burcie/  łatwo zrobić. Drucik miedziany owinąć drugim cieńszym.

Roboty mało ale jaki szacunek na dzielni. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek d napisał:

Bardzo cenię Twoje rady i szanuję za wiedzę, ale proszę : chcesz pomóc- nie pisz zagadkami. :cool:

Dziękuję, bardzo mi miło.

Chyba zaszło nieporozumienie. Nie ma mowy o jakiejś pomocy. To znaczy ja nie mam nic przeciwko, ale póki co nie zachodzi tu taki przypadek. Kwinto wspomniał o ciemniejszych kabinach P-51B/C i ja tylko chcę się czegoś na temat dowiedzieć.

 

Pylony podwieszeń teoretycznie można było odkręcić i pewnie nawet zaślepić otwory montażowe i usunąć ślady jakie pozostawiły po sobie te urządzenia. Jednak w owym czasie wykonywano misje wymagające stosowania podwieszeń pod skrzydłami i takie działania byłyby bezzasadne. O znanych zdjęciach Mustanga Zumbacha z podwieszonymi zbiornikami już nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pylonami masz rację ale pytanie było:

5 godzin temu, Konrad-Ciba napisał:

muszę wiercić i montować te małe „trzymadła” dla zbiorników i bomb

Zrobi albo nie jego wybór, jego zabawka.

Godzinę temu, greatgonzo napisał:

. Kwinto wspomniał o ciemniejszych kabinach P-51B/C

Myślę że miał na myśli to żółtko w kabinie, w kontekście rozmowy którą kiedyś prowadziliśmy. Gdzie na widok tej żółci powiedziałem

że poszedł bym w ciemniejszy odcień.

W innym czasie i innym forum oprotestowałeś mi fotel, ale kolor już nie.

qKfHvqb.jpg

.. wiadomo że moje fotki są kiepskie, ale :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek d napisał:

Myślę że miał na myśli to żółtko w kabinie, w kontekście rozmowy którą kiedyś prowadziliśmy. Gdzie na widok tej żółci powiedziałem

że poszedł bym w ciemniejszy odcień.

Jeżeli chodziło o to, to sprawa jest jasna i nie ma nowej sensacji :). Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podłogę oraz te pudła z tylu za fotelem mam malować na czarno?  Z jakiego materiału była ona wykonana? Może bym coś z Chipping Fluidem pokombinował. Jaka farba będzie dobra do wnęk podwozia? 

31557902-6CAF-4352-B1CF-10F7B7D5DE79.jpeg

Edytowane przez Konrad-Ciba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Powiem szczerze, że nie wiem. Brałem farby pod ręka. Wiem, że baza to XF-63. Potem chyba rozjaśnienia XF-54 a na koniec smugi z transparentnego białego. Emalia AK015 pędzlem i rozklepywanie przy pomocy White Spirita.  Generalnie chodzi o to aby pograć trochę szarościami na łopatach. Malowanie łopat zwykłym czarnym jest średnie według mnie. 

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Micz napisał:

Zrezygnowałeś z wytartej podłogi w kabinie? Mi wyszło tak:

Poprawiałeś podłogę do wersji sklejkowej? W modelu jest wersja metalowa, skrzydło i zbiornik paliwa który był podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.