Skocz do zawartości

P-51B Mustang / Tamiya 1/48


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, barszczo napisał:

Popatrzę bardzo chętnie :) . Jakie malowanie?

Nie wiem czy będzie na co. Najwyżej zakryje błotem, hehe. Malowanie, cóż szczerze to najbardziej podobał się widziany kiedyś model cały na srebrno i z czerwonym ogonem. Generalnie to co na schematach w zestawie średnio mi się podoba ale to łatwe malowania więc któreś z nich pewnie wybiorę. BTW na tych Mustangach latali nasi? Jak tak to chętnie bym popełnił malowanie z szachownicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskich  Mustangów jest spory wybor. Możesz zbudować jeden z 13 naszych mustangów, do których są dostępne kalkomanie Techmodu:

 

https://www.mojehobby.pl/products/North-American-P-51-Mustang-III-606172.html

 

https://www.mojehobby.pl/products/North-American-P-51-Mustang-III-606365.html

 

https://www.mojehobby.pl/products/North-American-P-51-Mustang-III-606396.html

 

 

 

Będę podglądać warsztat wink3

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, nieźle. Właśnie takiego lepię, przyjemny model. :cool:

 

12 godzin temu, Konrad-Ciba napisał:

Farbę do kokpitu mam Gunze 361

 

Ja u siebie pomalowałem Gunze H 36 bo tak wyszło z rozkmin. Generalnie ciemniejszy zielony niż ten standardowy (?)  żółto - zielony Interior Green (H 58).

Ale to już trzeba do tych co siedzą w temacie.

 

Przy malowaniu kokpitu przydaje się instrukcja ARMY do 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy, że przykleję inną owiewkę i mam Mk. III? Faktycznie, instrukcja będzie przydatna. No bardzo przyjemny. Na sucho trochę zmontowałem i stwierdzam, że to klocki lego a skrzydła to się nawet same bez taśmy trzymają. Kwinto, może na warsztat byś wstawił to bym podpatrywał. 

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Konrad-Ciba napisał:

Czyli wystarczy, że przykleję inną owiewkę i mam Mk. III

Jeśli chodzi ci o osłonę kabiny, to będziesz miał (lub nie) MkIII niezależnie od tego jaką wybierzesz. MkIII to zarówno P-51B jak i C latający w RAF. Obecność Malcolm Hood jest tu bez znaczenia. Brytyjskie wyróżniki dotyczyły wyposażenia samolotu. Pasy, radio, tlen, ...takie tam.

 

5 godzin temu, HK1885 napisał:

bo tak wyszło z rozkmin. Generalnie ciemniejszy zielony niż ten standardowy

A te rozkminy dotyczyły wiarygodności odcieni farb modelarskich, czy malowania kabin Mustangów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Konrad-Ciba napisał:

Te blaszki kolorowe Eduarda mają o wiele jaśniejszy odcień niż sugerowana w instrukcji Gunze 351. 

 

Gunze H 58?

 

image.png.4166b9032c707a528380457a1884e17f.png

 

27 minut temu, greatgonzo napisał:

Czyli nie ANA 611? Napiszesz szerzej? Skąd, dlaczego, jakie źródła?

 

Konsultowałem z kolegą, który lepiej niż ja siedzi w Mustangach. Zasugerował ciemniejszą zieleń niż Interior Green (H 58) do Mustangów B / C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mnie chodzi o to, czy mowa o niestandardowym malowaniu kabin Mustangów B/C. Dopytuję, bo mnie nic o tym nie wiadomo. Sugerowanie ciemniejszego odcienia w porównaniu do farbki modelarskiej nic tu nie rozstrzyga, bo może oznaczać, że kolega nie jest przekonany co do wierności tego H58 względem oryginału. A może też oznaczać, że wg niego farbka jest doskonała, ale kabiny tych samolotów malowano w wyjątkowy sposób. Także męczę dalej... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, greatgonzo napisał:

Hmmm, to zabrzmiało jakby garbate Mustangi z Packardem malowano  w Inglewood w kabinie inną farbą niż resztę. 😉

 

Czyli nie ANA 611?

Uważasz że wszyscy sklejacze mają na biurku orginalną próbkę ANA611?

W większości opierają się na tym co napisał  producent na słoiczku farbki modelarskiej. :D

Bardzo cenię Twoje rady i szanuję za wiedzę, ale proszę : chcesz pomóc- nie pisz zagadkami. :cool:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.