Skocz do zawartości

Gloster Gladiator Mk I / Mk II 1/48


HK1885

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, HK1885 napisał:

Jakie to jest w "konsumpcji"? :cool:

Nie miałem przyjemności niestety, zaliczyłem tylko w bólach Rodena. Biorąc pod uwagę kraj producenta i dziwnie znajomą instrukcję malowania, z merytoryką może być słabo. Kup ICMa w 1:32 i będziesz zadowolony :super:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barszczo napisał:

zaliczyłem tylko w bólach Rodena

 

A niech Bóg zabroni takie rzeczy! :lol:

 

2 godziny temu, barszczo napisał:

Biorąc pod uwagę kraj producenta i dziwnie znajomą instrukcję malowania, z merytoryką może być słabo.

 

Zwróciłem uwagę na instrukcję, do złudzenia przypomina Trumpetera czy HobbyBossa. :cool:

Merytoryka na drugim miejscu, najpierw wygoda w budowie. Wygląda na dobrze składalny, na zdjęciach wygląda jak Gladiator. Sylwetkę trzyma nieźle.

 

O ICMie w 1:32 też myślałem - mają ciekawego CR 42 i I - 153 w ofercie. Wygląda, że zamierzają szerzej wejść na rynek z tą skalą.

 

1 godzinę temu, _OldMan_ napisał:

Arkady72 zlepił

 

Wiem, pamiętam, oglądałem.  :cool:

 

Arkady72 opisał wrażenia krótko: "Lepi się megaprzyjemnie"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten model, tylko w wersji Mk. II w zeszłym roku. Zastanawiałem się wtedy, czy wybrać Rodena, czy kompletnie nieznaną mi firmę "I love Kit". Zdecydowałem się na Chińczyka i wkrótce się okaże, czy był to dobry wybór, bo wrzucam go na warsztat. Jedyne co do niego dokupiłem to  kokpit z Yahu Models.

To co mi się nie podoba to oszklenie kabiny, które jest w jednym kawałku - trzeba ciąć żeby zrobić otwartą.  Kalkomanie moim zdaniem nie są takie tragiczne jeśli chodzi o jakość wykonania. Merytorycznie nie wiem : np. Gladiator oznaczony HP B, który planuję wykonać  na zdjęciach nosi numer N2308, a kalkomanie są N2306. Przeglądając jednak materiały na temat znalazłem schematy malowania tego samolotu z numerem N2306 - więc nie wiem już jak powinni być.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marskan napisał:

Zastanawiałem się wtedy, czy wybrać Rodena, czy kompletnie nieznaną mi firmę "I love Kit".

 

Wcześniej firma nazywała się Merit

 

 

7 godzin temu, marskan napisał:

bo wrzucam go na warsztat

 

Na forum też się pojawi?

 

 

7 godzin temu, marskan napisał:

To co mi się nie podoba to oszklenie kabiny, które jest w jednym kawałku - trzeba ciąć żeby zrobić otwartą. 

 

Nie wiem jak z grubością tego oszklenia, jakby co możesz posiłkować się Rob Taurusem.

Wprawdzie zaprojektowane do Rodena, ale sama odsuwana część da się założyć na I love Kit / Merit

 

image.thumb.png.b39c728138968d9a88b58085fbe63317.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem jak z grubością tego oszklenia, jakby co możesz posiłkować się Rob Taurusem.

Wprawdzie zaprojektowane do Rodena, ale sama odsuwana część da się założyć na I love Kit / Merit

Dzięki za informację. Oczywiście wezmę zakup pod uwagę gdybym zamierzał robić otwartą.

 

Cytat

Na forum też się pojawi?

Pojawi się. :) W ten sposób będzie to odpowiedź na postawione przez Ciebie pytanie o "konsumpcję" tego modelu i skorzystają też inni.

Edytowane przez marskan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.