Skocz do zawartości

Klej do modeli żywicznych


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

W składziku uzbierało mi się już kilka modeli żywicznych, które nadal czekają na swoją kolej. Leżą i się kurzą, ponieważ nie jestem w stanie wytrzymać oparów CA...

 

 

Czy oprócz CA istnieje jakikolwiek dobry klej do modeli żywicznych? Czy to może klej epoksydowy dwuskładnikowy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleje dwuskładnikowe nawet te najnowszej generacji schną długo więc do modelarskiej działalności raczej słabo się nadają. Ja też mam problem z używaniem kleju CA ale jakoś daję radę. Nie wiem czy Ci to pomoże ale ja klejąc klejem CA nanoszę kropelkę kleju na starą kartę płatniczą a stamtąd wykałaczką nanoszę klej tam gdzie trzeba. Zarówno pojemnik z klejem jak i kartę trzymam z dala od siebie. Nie pochylam się  nad klejonym elementem a żeby ułatwić klejenie robię sobie taką niby podstawkę z książek, żeby model był wysoko. W gotowości mam też mały wentylator ale praktycznie go nie używam Klejenie na stosie książek pomaga też jak się ma problem z szyjnym odcinkiem kręgosłupa. Mam nadzieję że choć zainspirowałem Cię do twórczych poszukiwań.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

W składziku uzbierało mi się już kilka modeli żywicznych, które nadal czekają na swoją kolej. Leżą i się kurzą, ponieważ nie jestem w stanie wytrzymać oparów CA...

 

 

Czy oprócz CA istnieje jakikolwiek dobry klej do modeli żywicznych? Czy to może klej epoksydowy dwuskładnikowy?

 

 

Używam epoksydowej żywicy do wzmocnienia newralgicznych miejsc w figurkach do wysyłki.Czyli głównie nogi bo potrafiły się w tym miejscu odkleić podczas przesyłki dla osoby zamawiającej jak i przytwierdzam do podłoża na dwuskładnikowy.Co do samego klejenia opary są faktycznie duszące ale bardziej po użyciu przyspieszacza.Ale zależy jakie ilości.Co do samego klejenia jak napisał Endrju trochę długo schnięcie epoksydu może trwać ale nie na tyle max do pół godziny ale musisz pilnować elementu by ten się nie przesunął dzięki sile grawitacji.Najlepiej taki element przytwierdzić na taśmę maskującą na czas utwardzenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krople CA nanies na swiece, parafina powstrzymuje kleje CA przed zaschnieciem. Mala kropla nie bedzie smierdziec tak mocno a wystarcza na dlugo, aplikacja wykalaczka, drucikiem albo mala igla z ucietym uchem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klejenia żywicznych modeli nadaje się Poxipol, obojętnie czy przeźroczysty czy szary. Do małych elementów CA będzie niezbędny. Krople CA możesz nanieść na kawałek folii lub celafonu, aplikujesz za pomocą igły, szpilki czy drucika. Nie śmierdzi i nie zasycha przez dłuższy czas.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże elementy, które stanowią elementy konstrukcyjne jak np. wanna kadłuba, podstawa wieży kleję za pomocą żywic dwuskładnikowych z Lidla lub kleju  dwuskładnikowego  Pattex  może być UHU.

 

 

Drobne elementy tylko najtańszy CA i do tego dozowniki

Klej CA Bond rzadki

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.