Skocz do zawartości

[W] Sd.Kfz.232 Schwerer Panzerspähwagen 8-Rad (Tamiya, 1:35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Czółko,

 

coś się skończyło - coś się zaczyna :cool:

Na macie ląduje coś od tamki, czyli samoskładalny kawał plastiku - modelarz tylko wycina z ramek i popija w trakcie kawusię, reszta sama się robi. :mrgreen: 

 

image.thumb.jpeg.04521e858332564784d6faacc88db8a5.jpeg

 

Patrząc na SM to „konstrukcyjnie” to dosyć stary model - tamka po raz pierwszy wypuściła go w… 1974 roku! Przy tym wydaniu (2009) stoi „New parts”, a no zobaczymy...

 

Na razie tyle. I jak do tej pory, miło się to klei, wszystko ładnie spasowane.

 

image.thumb.jpeg.338f15bde4c9d5c7a36d25f30755f1dd.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Thalgonis napisał:

reszta sama się robi.

Żeby jeszcze sam się chciał pomalować. :piwo:

Generalnie niemieckie wozy to mnie nie kręcą specjalnie ale muszę się przyznać że te niemiecki 8-kołowce to mi się nawet podobają. Będę podglądał. :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Endrju napisał:

Żeby jeszcze sam się chciał pomalować.

 

A jakże, Maciek tylko wycina z ramek, po czym wszystko nie tylko samo mu się skleja, ale i samo maluje 😎

On siedząc przy biurku, popijając kawę tylko obserwuje postęp prac 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał B napisał:

....

 

Koła temu esdekaefzetu na żywiczne będziesz zmieniał?

 

Nie, tu są plastiki, a po „przygodach” z żywicami do Blitza, mówiąc szczerze, nie chce mi się... Zresztą moi maharadżańscy robole też nie lubią się w tym grzebać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya to wdzięczne modele. Faktycznie przyjemnie się je robi. Jestem ciekaw efektu końcowego, bo kolega robi całkiem fajne modele, z tego co zdążyłem się zorientować obserwując forum. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy do podkładowania... Ilość tych zakamarków trochę mnie przeraża...

Powiem coś nieprzyzwoitego wink4  - jak na tamiyę to... trudny model... Niektóre rzeczy na poniższym zdjęciu są „na ślinę” - muszą być oddzielnie malowane. Późniejsze przyklejanie może być ryzykowne... Ale zobaczymy :)

 

 

sdkfz_232 - 06.jpg

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No No, szybkie tempo. Bardzo fajny pojazd. Do malowania też wdzięczny. A jak będzie pomalowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda. A i widzę że metoda „kreskowana” została zastosowana. Też ją lubię. Daje fajne efekty. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :piwo:

Teraz przed następną czynnością trzeba sobie wydrukować kartkę i powiesić przed oczyma: „Nie zakryć tego całkowicie! Nie zakryć tego całkowicie! Nie zakryć tego całkowicie! ...” i tak ze sto razy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thalgonis napisał:

„Nie zakryć tego całkowicie! Nie zakryć tego całkowicie! Nie zakryć tego całkowicie!

Wystarczy pomalować cienką warstwą na niskim ciśnieniu. Proste to jest 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Evildead napisał:

W książce Doyle'a Niemieckie Pojazdy Wojskowe  II Wojny jest 147  w indeksie, to wiele jeszcze zostało :)  ?

Mam tę knigę - niewiele zostało, nie zajmuję się odmianami :lol: :lajkonik:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.