Skocz do zawartości

[W] Sd.Kfz.232 Schwerer Panzerspähwagen 8-Rad (Tamiya, 1:35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się nie znam, ale coś bym z tym jeszcze podziałał. Zwłaszcza z tymi ciemniejszymi miejscami, które sprawiają wrażenie jakby miejscami w panzer grau wpadały.

...no chyba, że to zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ta kalka wygląda średnio. Strasznie gruba i to widać. Może przeszlifuj ją trochę na bokach, aby nie było takiej ostrej krawędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 18:24, SFModel napisał:

Ta kalka wygląda średnio. Strasznie gruba i to widać. Może przeszlifuj ją trochę na bokach, aby nie było takiej ostrej krawędzi. 

Niestety, kalki Tamiya są bardzo grubaśne i bez płynów to średnio po  nałożeniu wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Problem tego modelu polega na tym, że na jedynym foto jakie mi się udało znaleść pojazdu Bero... ma on inne środkowe koła. Dodatkowo obszar szarego pozostawionego w związku z napisem jest znacznie większy 

Załączam foto z neta do dyskusji 

zaslE0rqeA6g9rTRXcLVwI00SqB4Eic39GUqfmFJ.jpeg.00b914fd64d299d12a27ed026e13dc7c.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najbardziej mi się podoba ostatnie zdjęcie. Pojazd zarąbisty. Lubię takie dziwaczne. Ale wiadomo, w swojej kolekcji Tygrysa i Panterę trzeba też mieć 😉

 

Sam model moim zdaniem jest bardzo fajny, ale brakuje mi czegoś do przełamania monotonni. Wiem, to trudne jest. Ale np. gdyby wiadro było białe a nie srebrne. A ten baldachim to faktycznie taki srebrno błyszczący był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd całkiem fajnie wyszedł. Jedyne co bym poprawił to kanistry, dałabym kolor panzer Grey. W Afryce różne bywało, najważniejsza była woda i paliwo.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten baldachim był w innym kolorze... Na zdjęciu które Robert podesłał (to z sandałkami 😉 ) wydaje się, że to ten samo kolor co baza... Ale ja nie umiem czytać zdjęć czarno białych...

Robert: masz rację z tymi kanistrami, przemaluję, urozmaici to trochę kolorystyczny odbiór modelu :)

 

PS. wiadro bydzie białe, howgh :)

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym propponowal dorobic jakies mocowanie do menażek bo qyglada to jakby lewitowały. Pakunek na tyle tez nie jestbprzymocowany. Karnistry troche tak na siłę położone na błotniku. Pomyśl nad ich umieszczeniem w bardziej sensownym miejscu. No chyba że to pod winietkę tak je z czapy umieściłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patrykd napisał:

A ja bym propponowal dorobic jakies mocowanie do menażek bo qyglada to jakby lewitowały. Pakunek na tyle tez nie jestbprzymocowany. Karnistry troche tak na siłę położone na błotniku. Pomyśl nad ich umieszczeniem w bardziej sensownym miejscu. No chyba że to pod winietkę tak je z czapy umieściłeś. 

Jest na drucie :)  tylko nie widać - w galerii będą zbliżenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.