Skocz do zawartości

Jak zrobic paski do broni ręcznej


wiec4-13

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Moglibyście podpowiedzieć z czego zrobić paski do karabinów w skali 1:35. Do tej pory robiłem z papieru od paragonów sklepowych ale wychodziły strasznie sztywne. Słyszałem że niektórzy robią z taśmy Tamiyi. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie technologie

1. Puszkowa - wycinam blaszkę z puszki, lekko szlifuję, potem prostuję ją, naginam do pożądanego kształtu, przyklejam gdzie trzeba, maluję i gitara.

2. Papierowa - do tego wykorzystuję żółte self-sticki technologia (choć to wielkie słowo) jest jeszcze prostsza, bez szlifowania, prostowania.

 

Wiem, że do dość prymitywne metody, ale ja nie jestem modelarskim purystą. Modele i figurki są przede wszystkim moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być każda blacha aluminiowa.. tylko pamiętaj, że lepiej się ją formuje po uprzednim wyprażeniu nad ogniem kuchennym..

 

jako paski do broni i oporządzenia, pagony, rozdarte strzępki mundurów itp. świetnie sprawdza się folia aluminiowa.. od cienkiej (taka do pieczenia) po grubszą - taką którą kwiatki cięte zdobią czasami na łodyżce..

 

tak przy okazji.. mógłbyś pochwalić się budową forda T? przeszukałem forum i mi chyba umknął..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że jeszcze nie testowałem, ale chodzi mi po głowie wykonanie pasków (w moim wypadku bezpieczeństwa) z kasety magnetofonowej albo wideo. Taśma ta jest cienka, a przy tym gładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę dziś iść na piwko

Armi niestety tej taśmy nie pomalujesz bo farba sie wykruszy, robiłem coś podobnego ale ze zwykłej folii i farba odpadała

Fazzy oto na jakim stadium jest ford

obrazqh9.th.jpg

Położyłem ostatni kolor kamuflażu, jak skończę będzie dioramka i umieszczę w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może wyprasowane paski bibułki (nie filtr) papierosowej moczonej w esencji herbacianej. To technika wykonywania pasów bezpieczeństwa w samolotach w czasach gdy fototrawionki były tak odległe i nieprawdopodobne jak PC z 16 megowym dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dwie metody.

 

Z taśmy ołowianej, do kupienia w sklepach wędkarskich. Taśmę można walcować na różne grubości, tłoczyć i ładnie się układa. Można ją malować nawet akrylami. Tą metodą wykonałem pasy (te białe) na figurce szwoleżera w skali 1/32

1.png

 

Z kalki technicznej nasączanej cyjanoakrylem. Tą metodą wykonana uprząż na tej samej figurce.

2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wykonałem pasek do Kar98k z taśmy Micron o szerokości 0,4 mm

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=AIZ%202001-1

Można też z 0,7 mm

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=AIZ%202001-2

Efekt zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinam kawałek taśmy, gnę ją trochę żeby nie była taka sztywna, kropla cyjanoakrylu tu i tam, i przyklejam dociskając ostrzem skalpela. Potem pomalować i git.

Tu na karabinie widać co leży z boku:

P8120045.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby z takiego ujecia okre�lić że pasek jest za wšski...

Żadne kombinacje wystarczy 0,4 mm pomnożyć przez 35 i mamy li 14 mm. Troszkę by się wżynał w ramię - fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.