Skocz do zawartości

Kliment Woroszyłow 2, numer 528 - Trumpeter 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Pora na coś (mam nadzieję) szybkiego, w ramach konieczniej redukcji stosu wstydu. Wybór padł na KW-2, którego udało mi się jakiś czas temu wylicytować na ebayu za śmieszne pieniądze, lekko zaczęty, z kilkoma jakimiś żywicznymi figsami w zestawie - bez opakowań, więc nie mam pojęcia co to, ale szkoda żeby się zmarnowały, a do poćwiczenia będą w sam raz. Blaszki na grille są w drodze, liny też, chociaż nie wiem czy liny akurat wykorzystam.

Już dawno chciałem zrobić słynnego KW-2 spod Leningradu, w zimowym kamo, z numerem 528 i nie ukrywam, że niedawny film wujka Nocna Zmiana mnie popchnął do wzięcia akurat tego modelu na warsztat. 

Tak to wygląda świeżo wyjęte z pudła:

image.thumb.jpeg.3d0d18526843c63a69b242588715be0f.jpeg

 

image.thumb.jpeg.55570ccfffd542fcdda38d308588489c.jpeg

 

Edytowane przez halset
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 minuty temu, patrykd napisał:

Zastanawia mnie brak konsekwencji. Czemu wieża ma teksturę stali a kadłub już nie? To samo że stropem wieży. 

 

Bo wieża jest zrobiona a kadłuba jeszcze nie ruszałem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patrykd napisał:

A czemu na stropie wieży nie ma tekstury. Przecież też była z blachy. 

 

W sumie dobre pytanie - co prawda dach wieży też był ze stali walcowanej, ale miał 35mm grubości w przeciwieństwie do boków (75mm). Z przyzwyczajenia to pominąłem, ale chyba rzeczywiście jakąś delikatną fakturę możnaby zrobić? Nie udało mi się dotrzeć do żadnych przyzwoitych zdjęć na których cokolwiek widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • halset changed the title to Kliment Woroszyłow 2, numer 528 - Trumpeter 1:35
  • 2 weeks later...

Zapowiada się ciekawie. Zapodasz zdjęcie oryginału, na którym się wzorujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neptun1939 napisał:

Zapowiada się ciekawie. Zapodasz zdjęcie oryginału, na którym się wzorujesz?

 

 

The battle history of the 528 KV-2 heavy tank of the Leningrad Front of the Soviet Union

 

https://min.news/en/military/d7657db4ce9a146fb522f75d59286987.html

 

Niestety więcej info nie udało mi się znaleźć, jest jeszcze kilkusekundowy film z którego pochodzi powyższy kadr i to by było na tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba jeśli chodzi o klejenie to finito... pora zająć się pozorantami. Tak mniej więcej sobie wyobrażam scenkę.

 

image.thumb.jpeg.fec76abaa4e4c5a30a216bb1dc0bb8ef.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3dc68352ef04399494b6c158543b3f00.jpeg

 

image.thumb.jpeg.1bf08ee7115ea32802f44eeaecf887d3.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e7823f44bbb3625963d02d81224317ba.jpeg

 

Brakuje mi jednej figurki we włazie wieży, w zimowym wdzianku - jeśli ktoś ma jakieś pomysły to będę wdzięczny!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, patrykd napisał:

Która generacja AK i co konkretnie ci nie pasuje. 

 

image.thumb.jpeg.a63a58658dd333d5887e55e5a6427d0b.jpeg

 

Co bym nie robił to po paru minutach zasycha na iglicy i trzeba czyścić aero. Niskie ciśnienie nie pomaga, jedynie rozcieńczenie farby tak, że ledwo kryje, ale wtedy praktycznie zalewam model rozcieńczalnikiem. Z Tamiyą nigdy takich cudów na kiju nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z AK. Jedyne w miarę używalne są z serii RC, przynajmniej dla mnie. Jest tylko jeden system lakierniczy z którym nigdy nie miałem żadnego problemu a mianowicie seria C od Pana Hobby ale tam różnie z paletą barw 

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.