Skocz do zawartości

Pantera Ausf. A po przejściach | Tamiya 1/35


Cinis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Prezentuję mój czwarty model  zarazem pierwszy przy użyciu aerografu, pigmentów, weatheringu etc. Model został pomalowany farbkami Vallejo Model Air. Nałożony został Panel Line Tamiya, pigmenty Ammo oraz Vallejo i Rust Effect od Ammo. W związku z tym, że to mój czwarty model to nie obyło się bez problemów. Dwie kalkomanie poległy w walce ze mną i powierzchnią modelu i niestety skończyły w śmietniku. Dodatkowo na lakierze Tamiya TS-13 przy ścieraniu Panel Line za pomocą White Spirit pojawiły się białe plamy. Za radą @Luljan spryskałem je Tamiya X20A i w miarę zniknęły i później nie były widoczne pod obfitą warstwą pigmentów (trochę tu przesadziłem). Chętnie usłyszę co mogłem zrobić, co zrobić lepiej, a czego nie robić. Niestety zdjęcia są do góry nogami (w galerii mam je normalnie). Pozdrawiam.

20230208_184416.jpg

20230208_184452.jpg

20230208_184533.jpg

20230208_184602.jpg

20230208_184634.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Modelworku nie musisz hostować zdjęć. Jeśli  masz te zdjęcia na laptopie lub smartfonie (jak nie masz to ściągnij z imgura) wyrzuć te które wstawiłeś i wklej w to miejsce zdjęcia z laptopa czy smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Endrju napisał:

Na Modelworku nie musisz hostować zdjęć. Jeśli  masz te zdjęcia na laptopie lub smartfonie (jak nie masz to ściągnij z imgura) wyrzuć te które wstawiłeś i wklej w to miejsce zdjęcia z laptopa czy smartfona.

Tak właśnie robię. Gdy chcę wrzucić prosto z telefonu są odwrócone nawet kiedy odwrócę je w edytorze zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meser262 napisał:

Oj tam, oj tam. :cool: Mam nadzieję że autor wątku się nie pogniewa.:cool: Prawa autorskie należą do autora wątku. Nic w zdjęciach nie mieszałem.

1854898648_meser262@1111go-No421.thumb.jpg.2f06353ff4d9e46a3ad914339d108959.jpg

 

730806196_meser262@1111go-No421-a.thumb.jpg.7cc304aae3d87511184832e59445c21c.jpg

 

74970070_meser262@1111go-No421-b.thumb.jpg.0627ce3741b09099e9ed2406f5b34896.jpg

 

1077725195_meser262@1111go-No421-c.thumb.jpg.3fa024ea68b54a0604fa996297863a48.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Z Australii do Europy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinis napisał:

Gdy chcę wrzucić prosto z telefonu są odwrócone nawet kiedy odwrócę je w edytorze zdjęć.

 

Spróbuj wrzucić z laptopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Endrju masz obwożny telewizor ?

 

Tak. Popsuł mi się i od roku obwożę go po wszystkich zuritach. :rozwalkompa:

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cinis napisał:

 

20230209_202947.jpg

 

Ja pier.. co za szarlatan Ci to polecił? Podobny rozpuszczalnik rozpuścił mi koła w opel blitz. Farba razem z plastikiem. Miałeś szczęście. Prócz czegoś takiego używałem jeszcze white spirita Talensa. Też agresywny. Zależnie od humoru albo robił biały nalot na modelu albo przepalał kolory farb olejnych. Brąz van Dycka dla przykładu wychodził często w kolorze, przepraszam za wyrażenie, sraki. Kup sobie to z AK obojętnie w jakim opakowaniu.

 

 

 

2409_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lipa napisał:

 

Ja pier.. co za szarlatan Ci to polecił? Podobny rozpuszczalnik rozpuścił mi koła w opel blitz. Farba razem z plastikiem. Miałeś szczęście. Prócz czegoś takiego używałem jeszcze white spirita Talensa. Też agresywny. Zależnie od humoru albo robił biały nalot na modelu albo przepalał kolory farb olejnych. Brąz van Dycka dla przykładu wychodził często w kolorze, przepraszam za wyrażenie, sraki. Kup sobie to z AK obojętnie w jakim opakowaniu.

 

 

 

2409_rd.jpg

A Ouderless od Ammo? Da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja buteleczka 100 ml ma nr AK047 ta wyżej ma inny numer przepraszam za błąd. Innych nie stosowałem, więc nie poręczę ale odkąd kupiłem tą kilka lat temu to moje problemy z olejami, śnieżeniem etc się skończyły.

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 20:53, Lipa napisał:

Moja buteleczka 100 ml ma nr AK047 ta wyżej ma inny numer przepraszam za błąd. Innych nie stosowałem, więc nie poręczę ale odkąd kupiłem tą kilka lat temu to moje problemy z olejami, śnieżeniem etc się skończyły.

Jeszcze szybkie pytanie. Jaka jest różnica między AK049 i AK011? Niby white spiritem można rozcieńczać, a na drugim jest napisane thinner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.