Skocz do zawartości

Jaśko Plik Rogala czerski - Medieval Forge 75 mm


winrich

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądziłem, że z pewnym rozrzewnieniem będę wspominał kratkę na chuście wiedźmy. W tej figurce rycerza mamy możliwość wykonania figurki z chorągwią lub z tarczą. Wybrałem chorągiew, bo pomyślałem czemu nie. Potem żałowałem. Malowanie chorągwi dla mnie to był jakiś siódmy krąg piekieł. Wyszło jak wyszło, trzeba z tym żyć.  Niestety do chorągwi jest inne ramie niż do tarczy, więc klamka zapadła już na początku. Tarczę wykorzystałem przy budowie podstawki.

 

Oczywiście jest to moja wariacja na temat Jaśka, który był chorążym chorągwi księcia Janusza pod Grunwaldem. Nie taki kształt chorągwi i nie takie mocowanie do drzewca. Zamiast herbu Rogala na wamsie umieściłem herb Czerska. Tarcza to już czysta fantazja.

Sama figurka bardzo dobrze wykonana. Pewne zastrzeżenia mam do drobiazgów - miecza, prawej goleni - drobne braki  żywicy.

 

IMG_9497.jpg

 

IMG_9491.jpg.1d56e90129b294e268d594da8f6696b6.jpg

 

IMG_9484.jpg

 

IMG_9485.jpg

 

IMG_9486.jpg

 

IMG_9494.jpg

 

IMG_9495.jpg

 

 

IMG_9498.jpg

 

IMG_9499.jpg

Edytowane przez winrich
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba klasa master jest. Szczerze gratuluję malowania, jest wspaniałe. Jak zresztą wiesz, lubię tamten okres z jego architekturą i militariami. Gonfanon wyszedł pięknie, nawet lepiej chyba niż herb widoczny na jace. Twarz, źrenice - marzenie przy takiej skali. Nie wiem, czy to to tylko moje wrażenie, że miecz jest odrobinę krzywy? No i pytanie o kolor stali. Wygląda bajecznie, jednak nie przypominam sobie abym widział kiedyś płyty o takim odcieniu. Coś wiesz na ten temat? Podsumowując - jestem w szoku.  Z tym większą radością skorzystam z zaproszenia i obejrzę Jaśka w naturalnym otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zarukWielkie dzięki. Miecz jest lekko krzywy. To chyba najsłabsza część zestawu, ale też najdelikatniejsza. Jest bardzo cienki i wiotki, dlatego nic z nim nie będę robił. Kolor zbroi nic nie ma wspólnego z rzeczywistością, to takie moje widzi mi się.

Wino czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.