Skocz do zawartości

F6F-5 Hellcat Eduard 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Położyłem czarny podkład i teraz zastanawiam się nad jakimś  preszajdingiem . Położyć  teraz na  podkład trochę srebra, białego bądż jasnoszarego i potem kolor bazowy ?.  A może dać po całości C 8 i na to preszajding głównym kolorem  H 54, a  na koniec  transparentne warstwy tego samego koloru ?. Ta druga wersja z C 8 chyba bardziej mnie przekonuje  :).

 

 

 

 

IMG_20230322_172325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, makinen napisał:

Szkoda, że idziesz w jednobarwne malowanie, ale rozumiem wybór- pudełko. Trzy kolorowy wg mnie jest bardziej atrakcyjny- może kolejny Hellcat, a może Corsair 😍

Chance-Vought-F4U-4-Corsair.jpg

Corsaira Tamki na pewno kiedyś zrobię  :). Co do malowania to F6F-5 miały głównie jednokolorowy kamuflaż. Może kiedyś zrobię wczesną wersję, to na pewno będzie trójkolorowy.

Edytowane przez kowal76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zle wyraziłem. Chcę uzyskać efekt  jaśniejszego koloru w niektórych miejscach, a nie typowy preszajding. Wydaje mi się że przy tym malowaniu Hellcata, to efekt byłby przerysowany z typowym preszajdingiem. Wiem że można rozjaśnić bazowy kolor i porobić cieniowanie, ale wydaje mi się  że można  także uzyskać  taki efekt poprzez zamalowanie H 54 większości powierzchni na srebrnym, a potem dać na to transparentnie ponownie H 54.  Może też gdzieniegdzie dać białego. 

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, barszczo napisał:

Zrób marmurek jaśniejszym niebieskim, a na to H54. Biały lub srebrny może trochę przerysować efekt, ale to oczywiście moje zdanie. Zrobisz jak będziesz chciał wink4.

Ale na czarny dać od razu ?. Wydaję mi się że H 54 na czarny bedzie jeszcze ciemniejszy. Z jasnych niebieskich mam Light Blue.

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kowal76 napisał:

Chcę uzyskać efekt  jaśniejszego koloru w niektórych miejscach, a nie typowy preszajding.

Przy tak ciemnych kolorach według mnie lepiej jest zastosować postszading.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalistą to ja nie jestem ale mam pytanie. Tak będzie? trochę wyblakły ten kolor. 

 

Pozdrawiam miłego dnia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, barszczo napisał:

Sztuczne światło nie ułatwia oceny, ale wygląda to nie najgorzej. Teraz druga część zabawy. Jasny wash i bardzo charakterystyczny kopeć z dużą ilością jasno szarego, ożywią całość.

Tak, zdjęcia słabe i na żywo wygląda dobrze. Przynajmniej mi pasuje i się podoba :). Okopcenia to będzie dla mnie wyzwanie,  nie wiem czy dam radę 😞.  Wash mam Dark Grey Tamki, ale może coś innego zakupię.

 

IMG_20230325_194642.jpg

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kowal76 napisał:

Tak, zdjęcia słabe i na żywo wygląda dobrze. Przynajmniej mi pasuje i się podoba :).

Teraz wygląda lepiej :paker: "Przynajmniej mi pasuje i się podoba" Bingo! to najważniejsze. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, barszczo napisał:

Tu widać dużo więcej niż na poprzednich fotkach, całkiem fajnie to wygląda :D . Na tym etapie możesz też pobawić się z kopciem, w razie niepowodzenia łatwiej o poprawki.

Myślę że w pierwszej kolejności zrobię kalki i wash. Kopcia potrenowałem na boku i chyba jakoś będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.