Skocz do zawartości

DKW NZ350 - budowa od podstaw w skali 1/72


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

sianko może więcej będzie widać w galerii... Andrzej_LK - ludzika nie będzie... Co prawda zrobiłem niedawno kilka figurek w 1/35 i trochę mnie to wciągnęło. Mam świetnego ebooka na temat malowania i konwersji figurek. Myślałem o postawieniu przy motorze kuriera z lornetką - upewniającego się, czy droga nie jest zajęta przez nieprzyjaciela. Skombinowałem nawet broń niemiecką w 1/72 z zestawu Dragona. Nie mam jednak odwagi się za to zabrać - nie chciałbym psuć efektu jakimś człekokształtnym figurantem. Tym bardziej, że nie mam figurek w 1/72, które mógłbym poddać ewentualnej konwersji. A jestem jeszcze na tyle skromny, żeby nie rzeźbić twarzy w 1/72 8) . Ale spokojnie - ta myśl kiełkuje i choć to jeszcze trochę potrwa - kiedyś zaowocuje ciekawą winietką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki życzliwości i wielkiej pomocy ze strony Andrzeja_LK po raz pierwszy przy moim motorku stanie ludzik w 1/72. Andrzej przesłał mi części do figurek w 1/72 o jakich nawet nie marzyłem. Oprócz samej postaci z idealnie odlaną głową dostałem też kcesoria. Andrzej pomógł mi też zmienić nieco koncepcję samej scenki: "Podczas jazdy polną drogą pojawia się problem z silniiem. Jeździec zsiada by sprawdzić co się stało. Przykucnął z boku i oparł rękę na siodle. Zafrasowany usterką spogląda na silnik..."

 

Budowę figurki rozpocząłem od drobnej modyfikacji. Figurka ta zapewne przedstawiała jakiegoś mechanika w roboczym kombinezonie. Wystarczyła odrobina Milliputu żeby odwzorować kurtkę i nogawki wpuszczone w buty. Potem zabrałem się za malowanie. Z pomalowanej i przyciętej na odpowiednią szer. taśmy Tamiya zrobiłem pas, szelki i pasek flinty. Do pasa na brzuchu dokleiłem ładownice a z boku i naplecach - pistolet i torbę. Trochę żałuję że nie wyprofilowłem torby przed jej pomalowaniem. Mogłem też odciąc ucha torby (przez które powinien być przewleczony pas) i zrobić je z taśmy Tamiya. Myślę, że jak na pierwszą taką figurkę w 1/72 - nie jest źle.

 

DSC02299.jpg

DSC02304.jpg

DSC02307.jpg

DSC02312.jpg

DSC02311.jpg

DSC02309.jpg

DSC02313.jpg

DSC02320.jpg

DSC02319.jpg

DSC02315.jpg

DSC02323.jpg

DSC02322.jpg

 

Andrzej_LK - jeszcze raz dziękuję za figurkę i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skala 1/72. Wszystko jest tak małe, że trudno byłoby pomalować tors w kamo z przyklejonymi już ramionami. Trudno byłoby pomalować twarz tak by nie zachlapać kurtki itd... Szpachlowanie zrobiłem gęstym cyjanoakrylem - co dało półprzezroczyste wypełnienie, które wystarczyło delikatnie podrasować by wyglądało jak reszta kurtki. Poza tym bez ramion łatwiej mi było przykleić paski szelek i karabinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skala 1/72. Wszystko jest tak małe, że trudno byłoby pomalować tors w kamo z przyklejonymi już ramionami. Trudno byłoby pomalować twarz tak by nie zachlapać kurtki itd...

Bez przesady, moje figsy są zawsze sklejone i jakoś wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudku to co robisz tutaj jest niesamowite Sam zacząłem skraczować i naprawdę jest to fajne ale jakbym spróbował zrobić coś takiego jak ten motór to oczy by mi wypadły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

artoor_k Widziałem Twój model od podstaw - Bolo invicibles. Jest na prawdę bardzo dobry. Modelarstwo "z nogi stołowej" jest już samo w sobie dosyć trudne - niezależnie od skali. A skala to już tylko kwestia motywacji - ja chce mieć taki motorek i taki sobie dłubię. Z pewnością gdybyś chciał mieć Bolka w 1/72 to wyszedłby Ci równie dobrze jak mi moja Dekawka. Pamiętaj też, że to jest mój trzeci motor w tej skali. Porównanie tej Dekawki z moim pierwszym Zundappem grozi szokiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.