Skocz do zawartości

HMS Prince of Wales [Tamiya 1:350]


Dudzio

Rekomendowane odpowiedzi

Temat klasyczny :) PoW na swojej ostatniej misji na Dalekim Wschodzie.

Model pierwotnie planowałem skleić prosto z pudła, ale z czasem dorzuciłem do niego zestaw relingów od Eduarda oraz lufy od Abera. To takie uczciwe minimum, bo jednak ten starusieńki zestaw z lat osiemdziesiątych dosyć marnie się zestarzał 😉 Sklejał się dosyć dobrze, ale ogrom pracy którego wymagają pancerniki kilka razy mnie doprowadził do złorzeczenia światu.

Zachęcam do dzielenia się swoimi uwagami. Gdyby ktoś miał także podpowiedź jak dorobić do niego solidną podstawkę to zamieniam się w słuch.

 

Q8swqWd.jpg

BBfIGBA.jpg

OjC5vpO.jpg

cS0rhrG.jpg

maRDt99.jpg

EsDZKVE.jpg

lWN2uGb.jpg

lDS0XfL.jpg

WQL9YA3.jpg

 

k7sfXiZ.jpg

HXs7Hrr.jpg

1UW6mB9.jpg

 

 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba :super:

Ładna, czysta robota, subtelne cieniowanie. Te delikatne zacieki dodają mu uroku.

Sam mam ochotę na taki okręt no ale wiem ile to roboty.

 

8 godzin temu, Dudzio napisał:

Sklejał się dosyć dobrze, ale ogrom pracy którego wymagają pancerniki kilka razy mnie doprowadził do złorzeczenia światu.

Tak z ciekawości, ile czasu zajęła ci budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 

 

9 godzin temu, Adamo722 napisał:

Fajny :super: jeśli mogę coś zasugerować to kolejny model w tej skali aż prosi się o drewniany pokład :piwo:.

Jeśli chodzi o podstawkę to ja swoje robię czasami jak pokazałem poniżej w tym linku

Drewniane poklady to droga zabawka, ale fakt, do kolejnych okrętów może zainwestuję 😉 Niestety w tym PoW Tamiya się nie popisała z fakturą pokładu, więc wygląda to jak wygląda, mimo washa.

Co do podstawki to pomysł masz fajny, chętnie bym czegoś takiego spróbował! Ale te wkręty w modelu to są stabilne w miare? Nie wyrwą się od ciężaru modelu? Jaką średnicę tu wybrać do 65cm modelu 😛 

 

10 godzin temu, burzatg napisał:

Tak z ciekawości, ile czasu zajęła ci budowa?

Nie jestem w stanie podać liczby roboczogodzin, ale dużo :D Będzie ze trzy miesiące mniej lub więcej intensywnego dłubania po pracy.

Edytowane przez Dudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamo722 napisał:

Zawsze możesz wkleić w dno nakrętki a potem tylko wkręcić śruby. Możesz użyć też galek do mebli itp. 

Tylko, że te teraz nakrętki będą musiały być na zewnątrz, więc niestety będą widoczne 😞 Przy kolejnym modelu już przed "zamknięciem" kadłubu wkleję je od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.