Skocz do zawartości

ATR 42-500 Italeri 1/144


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem zrobiłem coś z cywilów w skali 1/144. Model ATR 42-500  Italeri i kalkomanie EuroLot BOA. Zestaw taki sobie i daleko mu do wyrobów np Zvezdy jeśli chodzi o "pasażery". Generalnie składa się dobrze, ale detal słaby, grube części i wielkie linie podziału. Kokpitu nie widać przez bardzo grube oszklenie, które po wklejeniu lekko pękło :(. Być może nastąpiły jakieś naprężenia itp ?. Model jak zwykle malowany Gunze.

 

 

IMG_20230503_070957.jpg

IMG_20230503_071018.jpg

IMG_20230503_071050.jpg

IMG_20230503_071316.jpg

IMG_20230503_071235.jpg

IMG_20230503_071414.jpg

IMG_20230503_071759.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, barszczo napisał:

Tak jak pisałem w wątku z budowy, samolot który darzę wielkim sentymentem. Fajnie wyszedł, podoba się :D .

Dzięki. Szkoda że nie zrobiłem takiego jak chciałeś :) . Było pisać, to bym zrobił inne oznaczenia, a tak poszły losowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że uciekła Ci trochę płaszczyzna symetrii opon, zwłaszcza z przodu, widać że lewe nie dotyka podłoża w ogóle. No i wash dość nierównomiernie zaczepił się w liniach, 4 fotka od góry pod ogonem, ale zdaję sobie sprawę w jakim zestawowym mydle była rzeźba 😉 ja zwykle staram się przejechać w liniach rylcem albo czeską żyletką żeby je odpowiednio pogłębić i mieć "miejsce" na wash. Tu chyba i tak były one za szerokie na starcie, więc rycie by tylko pogorszyło sprawę.

Cywil nie moje klimaty zupełnie, ale na półce będzie pewnie fajnie wyglądać :toast:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kowal76 napisał:

Dzięki. Szkoda że nie zrobiłem takiego jak chciałeś :) . Było pisać, to bym zrobił inne oznaczenia, a tak poszły losowo :)

I jest dobrze, też mi się przewinął przez łapska wink4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cechą charakterystyczną ATRow są,,wypadniete,, klapy na postoju. Czarno za przednia noga-zawsze. Ale to już w następnym modelu :)

No i nieśmiertelny otwór na kanapki pod lewym bocznym oknem.

Kolega @barszczo chyba nie raz r podawał dokumenty ta droga.Jak znam koordynatorów, z dziewczynami  przy schodach spędzał więcej czasu  😉

Edytowane przez em
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, em napisał:

Kolega @barszczo chyba nie raz r podawał dokumenty ta droga.Jak znam koordynatorów, z dziewczynami  przy schodach spędzał więcej czasu  😉

Po załadunku przodu już nie dało się inaczej papierów podać. A z tyłu tak, zawsze było miło i przyjemnie. Jeszcze pasażerowie nie wyszli, a już człowiek był na kawę umówiony. Na ATR72 dla odmiany po otwarciu drzwi, szefową pokładu prosiło się o rękę i nogę wink4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.