Skocz do zawartości

Pz.Kpfw V Panther Ausf. G, 1/35, Italeri


MVS_Works

Rekomendowane odpowiedzi

No witam witam wszystkich bardzo serdecznie. Dziś dla odmiany postanowiłem pokazać coś z działów pancernych i bohaterem dzisiejszej galerii jest Pz.Kpfw V Panther z italeri w skali 1/35. Model został wydany w roku 2015 w edycji "łorld of tanks roll ałt" i w tamtym czasie można było go nabyć centralnie w empiku wraz z paroma innymi wydanymi w tej serii modelami. Pamiętam jak pierwszy raz to zobaczyłem to byłem zaskoczony gdyż nie spodziewałem się zastać plastików w tejże sieci sklepów ale po nieco dłuższym namyśle stwierdziłem że wezmę coś. Wybór padł na panterę chodź orbitowałem też wokół elefanta na którego też miałem ochotę ale z racji ograniczonego funduszu zdecydowałem się na tę pierwszą pozycję czego nie żałuję. Model sklejał się bardzo przyzwoicie, nie wymagał przeróbek większych bądź mniejszych, szpachlowania z tego co pamiętam nie było aż tak dużo i głównie w obrębie spodu wieży. Zestawowe gumiaki zastąpiłem ogniwowymi gąsienicami z tamiyowego zestawu i o dziwo pasowały bez większych problemów. Kalkomanie z racji tego iż ten zestaw posiadał jakieś godła i znaki pochodzące z gry zatem musiałem poszukać innego malowania i początkowo wybór padł na malowanie francuskie powojenne jednak w miarę upływu czasu zorientowałem się że francuzi używali wersję A a nie G więc musiałem szukać malowania tylko dla tej wersji i wybór padł na zimowe łamańce z frontu zachodniego. Całość była robiona aerografem. Generalnie polecam ten zestaw acz tylko w wersji normalnej bo tego z WOT nie opłaca się brać gdyż, szczególnie w obecnych czasach, przepłacicie. Tym czasem ja się z wami żegnam i do następnego.

SAM_3219.JPG

SAM_3220.JPG

SAM_3221.JPG

SAM_3222.JPG

SAM_3227.JPG

SAM_3226.JPG

SAM_3225.JPG

SAM_3224.JPG

SAM_3223.JPG

SAM_3230.JPG

SAM_3229.JPG

SAM_3228.JPG

SAM_3231.JPG

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bengal-Ja wiem że tą galerią popsułem panujące w tym dziale standardy odnośnie jakości prezentowanych pojazdów ale mogę ciebie jak użytkownika powyżej zapewnić że z pewnością nie będzie to ostatnia galeria jaką pokażę w tym dziale i będzie ich więcej wszak ja uwielbiam się chwalić swoimi modelami pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to model z 2015, czyli zobaczymy 8 lat progresu. Ochów i achów bym się nie spodziewał, biała farba faktycznie mocno za gęsta, brak takich podstawowych technik jak wash czy podstawowe obicia.

No ale każdy jakoś zaczynał, nie? A widywałem gorsze pierwsze modele 😉

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MVS_Works napisał:

Bengal-Ja wiem że tą galerią popsułem panujące w tym dziale standardy odnośnie jakości prezentowanych pojazdów ale mogę ciebie jak użytkownika powyżej zapewnić że z pewnością nie będzie to ostatnia galeria jaką pokażę w tym dziale i będzie ich więcej wszak ja uwielbiam się chwalić swoimi modelami pojazdów.

bez przesady z tymi standardami, każdy się "uczy" i chce być lepszy :)

ale jedną rzecz trzeba Ci przyznać na b. duży plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Tap-chan napisał:

[...] biała farba faktycznie mocno za gęsta, brak takich podstawowych technik jak wash czy podstawowe obicia.

No ale każdy jakoś zaczynał, nie? A widywałem gorsze pierwsze modele 😉

 

 

wowserio.jpg

Edytowane przez MVS_Works
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już wspomniane oczywiste niedostatki i błędy (co do których uwagi natychmiast wykpiłeś 🙄 ) i inne niewspomniane (jak liczne szczeliny) zastanawia mnie cel wrzucania do galerii nieukończonego modelu? Spotkałeś się z pojazdami bez śladów eksploatacji? Bez jakichkolwiek oznaczeń taktycznych? Nie do końca rozumiem też inwestycję w dodatki typu gąski, jeśli nawet nie zamierzasz ich malować?
Zwróć uwagę na możliwość założenia warsztatu. Forum jest pełne osób, które chętnie zwrócą w trakcie pracy uwagę na byki, a co ważniejsze, pomogą na bieżąco w ich poprawieniu. Rzuć okiem na podstawowe poradniki dotyczące weatheringu, a w trakcie klejenia postaraj się o większą staranność i odrobinę szpachli. Rozwój daje ogrom satysfakcji, powodzenia!

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MVS_Works napisał:

 

 

wowserio.jpg

 

Obejrzałem jeszcze raz. Piękny i cudowny, nie brakuje mu nic.

Ja głosuję na model tygodnia.

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.