Skocz do zawartości

Kolonista w służbie Korony czyli.....B 25 Mitchell. 1/48 Academy


boberm1

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł na wakacyjny czas ... maszyna bombowa-doslownie i w przenośni- oczywiscie Nasza  .Kalki zamówiłem , ciut informacji o malunku wchłonąłem. Zobaczymy jak się współpraca z plastikiem ułoży...

20230529_190636.thumb.jpg.15bc0c10be969e34ddd422d08aba1604.jpg

20230529_190719.thumb.jpg.a6b30d9fec7bee1a8a7547c217ec7cb4.jpg

Edytowane przez boberm1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
50 minut temu, barszczo napisał:

Patrzam. Lekko nie będzie, głównie ze szkłem z przodu. Za to efekt końcowy wynagrodzi wszystkie bóle :D .

Dreszcz mię przeszedł zimny po plecach mych starych . Ale .... mam caaałe wakacje 😁- będę "kombinował". A gdyby cus - uderzę do Kolegów  po pomoc .

 

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali to chyba będzie duży bydlak. A jak jeszcze w naszych barwach, to chyba warto popatrzeć sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 godzin temu, SFModel napisał:

W tej skali to chyba będzie duży bydlak. A jak jeszcze w naszych barwach, to chyba warto popatrzeć sobie. 

Nooo.....najwiekszy jaki wchodzi do gabloty😋. To bedzie długa wakacujna zabawa..

 

 

 

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy drodzy.....

Mam pytanie dotyczace uzbrojenia obronnego a mianowicie km- ów w sekcji bombardierskiej. 

W Naszych B 25 dodatkowych kmów nie było- jak widac na zdjeciach. Zdemontowano je , czy fabrycznie były ich pozbawione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli pisząc "sekcji bombardierskiej"? Stanowisko bombardiera to oszklony nos z pojedynczym km-em 7,62mm ( w późniejszych seriach zastąpiony przez km 12,7mm). A jeśli chodzi o boczne w tylnej części kadłuba, to ich fabrycznie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barszczo napisał:

Podejrzewam że chodzi ci o te dwa karabiny maszynowe po prawej stronie stanowiska bombardiera przechodzące przez oszklenie:

A widzisz! O tych nie pomyślałem. To B-25D-5NC z linii w zakładach Kansas City. Te z rodzimych zakładów Inglewood miały pojedynczy.

Boberm1 - przy okazji i za świeżej pamięci (tak przyszłościowo). Szukaj zdjęć konkretnego egzemplarza, który chcesz robić, bo miały różne granice przejścia kolorów: linia prosta, drobna fala, szeroka fala. Wersje C i D różniły się nieco osłonami silników, ponadto w wersji D mogły mieć dodatkowe zaczepy bombowe pod skrzydłami.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Aby nie było ,że projekt leży- coś tam się dzieje. Skleilem onżeż plastik do kupy - poszło w miarę dobr#e. Szpachla tam i ówdzie w niewielkich ilosciach , aczkolwiek pilniczki i papierek mial co robic.  Teraz szkielko ....20230627_083553.thumb.jpg.34011bf5668b7c4bade561a523b18a2d.jpg20230627_083531.thumb.jpg.70973a20b6745425ae96ccff1e468453.jpg

 

BTW: Nie przypuszczalem ze toto takie wielkie- nie wchodzi do gabloty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, boberm1 napisał:

Aby nie było ,że projekt leży- coś tam się dzieje. 20230627_083531.thumb.jpg.70973a20b6745425ae96ccff1e468453.jpg

 

 

No przecież leży...

Świetna sylwetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pół metra rozpiętości?

 

Ja mam teraz Poteza 540 na warsztacie. 30 cm rozpiętości skrzydeł, a mam tylko płytką gablotę Billy z Ikei o głębokości 30 cm właśnie. Ale pod kątem powinien wejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Będzie pół metra Ale pod kątem powinien wejść...

U mnie nawet pod kątem - beznadzieja . Brak 10 cm. Ale.... mam pomysła😄- zrobie sobie z plexi oslone ,a jako podstawa - slusznego rozmiaru blejtram.

 

Edytowane przez boberm1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.