Skocz do zawartości

Bell AH-1G Cobra "Dr. Oldsmobile" z Wietnamu 1:72


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

W końcu udało się skończyć drugi model Cobry z numerem seryjnym 69-16442 - tym razem na stan około 1970 roku, kiedy to ta maszyna nosiła przydomek "Dr. Oldsmobile" wzięty z reklamy samochodu Oldsmobile 4-4-2.

Budowę tego modelu z zestawu firmy Special Hobby szczegółowo przedstawiłem tu:

A teraz zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania:

cobra2_01a.jpg

 

cobra2_02a.jpg

 

cobra2_03a.jpg

 

cobra2_04a.jpg

 

cobra2_05a.jpg

 

cobra2_06a.jpg

 

cobra2_07a.jpg

 

cobra2_08a.jpg

 

cobra2_09a.jpg

 

cobra2_10a.jpg

 

cobra2_11a.jpg

 

cobra2_12a.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yachieku- bardzo dziękuję, cieszę się, że się podoba!

To może jeszcze jedna ciekawostka, fota która jest możliwa praktycznie tylko dzięki modelarstwu - ten sam śmigłowiec dwa razy, przed przebudową i po przebudowie na AH-1F:

 

cobra2_pair1.jpg

 

cobra2_pair2.jpg

 

Można by powiedzieć: Znajdź 10 różnic - albo więcej! Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 13:42, pmroczko napisał:

@Yachieku- bardzo dziękuję, cieszę się, że się podoba!

To może jeszcze jedna ciekawostka, fota która jest możliwa praktycznie tylko dzięki modelarstwu - ten sam śmigłowiec dwa razy, przed przebudową i po przebudowie na AH-1F:

 

Można by powiedzieć: Znajdź 10 różnic - albo więcej! Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

Piękny widok, zwłaszcza, że Cobra jest moim nr 1 wśród śmiglaków. Nie chodzi o możliwości bojowe, ale o sylwetkę i koncepcję, która ukształtowała w zasadzie całą klasę śmigłowców bojowych i nadal się sprawdza.

 

Ciekawe, że w pierwotnej wersji była opływowa owiewka, następnie kanciasta i w wersji "Whiskey" wrócili do opływowej🤔 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za komentarze!

Te płaskie szyby miały być po to, żeby walczyć z odblaskami słońca, które zdradzają pozycję maszyny, nawet z daleka - a "szkło" gięte na okrągło daje odblask we wszystkie strony.  Ale najwidoczniej okazało się, że straty są większe niż zyski, poza tym zaczęto kłaść nacisk na działania w nocy. Niewykluczone jet też, że znaleziono jakąś warstwę ochronną, która zmniejsza odblask - ale to tylko moje przypuszczenie.

A mnie się może jeszcze w tym roku uda zacząć jeszcze jedną Cobrę - też z Wietnamu. Obiecałem córce jedną "z uśmiechem" 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pmroczko napisał:

Bardzo dziękuję za komentarze!

Te płaskie szyby miały być po to, żeby walczyć z odblaskami słońca, które zdradzają pozycję maszyny, nawet z daleka - a "szkło" gięte na okrągło daje odblask we wszystkie strony.  Ale najwidoczniej okazało się, że straty są większe niż zyski, poza tym zaczęto kłaść nacisk na działania w nocy. Niewykluczone jet też, że znaleziono jakąś warstwę ochronną, która zmniejsza odblask - ale to tylko moje przypuszczenie.

A mnie się może jeszcze w tym roku uda zacząć jeszcze jedną Cobrę - też z Wietnamu. Obiecałem córce jedną "z uśmiechem" 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

 

Mnie to w tym roku nawet ze dwie chodzą po głowie po sand sharku  i to takie wenżowe:szampan:

A coberki ślyczne :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie dyskusja trochę się rozkręciła! Dziękuję za miłe słowa! A jeśli chodzi o różne malowania AH-1F z "kanciastym szkłem" to polecam model Hasegawy - nie jest bardzo drogi, a dobrze się składa i ma bardzo ładne linie podziału blach, z niewielką ilością poprawek myślę, że można bardzo dobry model zbudować. Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pmroczko napisał:

No, nareszcie dyskusja trochę się rozkręciła! Dziękuję za miłe słowa! A jeśli chodzi o różne malowania AH-1F z "kanciastym szkłem" to polecam model Hasegawy - nie jest bardzo drogi, a dobrze się składa i ma bardzo ładne linie podziału blach, z niewielką ilością poprawek myślę, że można bardzo dobry model zbudować. Pozdrawiam

Paweł

 

Odpiszę się pod tym obiema rękami, właśnie z tego zestawu robiłem swoją AH-1F Sand Shark. Kilka przeróbek mogę się składa sam. Tą izraelską Tzefe też planuję zrobić z tego. zestawu :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne te cobry - mój ulubiony śmigłowiec.

Ma to cos w sobie. Szkoda, że kupujemy Apache.

Mam nadzieję, ze zrobię wszystkie wersje tego śmigłowca.

Ale największy sentyment mam do cobry z mistercrafta/plastyka - mój pierwszy sklejony śmigłowiec. Od niego zaczęła się moja miłość do wiatraków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 19:19, Yachieku napisał:

Panowie, proponuję taką wersję:

image.thumb.jpeg.b8dded0fc26b4b590d505a2921dcc9fc.jpeg

Ja bym zrobił tylko wez się potem tłumacz w galerii dlaczego poszycie zużyte a kalkomanie nie ruszone...:szczerbol: Nie jeden sznur byłby już przygotowany:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 13:42, pmroczko napisał:

@Yachieku- bardzo dziękuję, cieszę się, że się podoba!

To może jeszcze jedna ciekawostka, fota która jest możliwa praktycznie tylko dzięki modelarstwu - ten sam śmigłowiec dwa razy, przed przebudową i po przebudowie na AH-1F:

 

cobra2_pair1.jpg

 

cobra2_pair2.jpg

 

Można by powiedzieć: Znajdź 10 różnic - albo więcej! Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

widzę nawet 11 😉

cieszę się, że dopiąłeś swego i masz swojego Oldsmobile'a. Może kiedyś ja zrobię tak z Apaczami z A do D i może do E 🥰?? 

Jak zwykle bardzo spoko wykonanie.  Musisz mi zdradzić patent jak to robisz, że pomimo malowania farbami olejnymi oszklenie masz czyste i paprochów w środku brak 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.