Skocz do zawartości

T-55AM2B Takom 1/35


Radek Filipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Niedawno ukończyłem projekt który od dawna mi się krystalizował, a mianowicie pojazd w jednolitym malowaniu sił pokojowych.

Wybór (po braku możliwości znalezienia kalkomanii Echelon, do pierwotnego zamysłu- czyli Leclerca), padł na T55AM2B z Takom, który wykonałem jako wóz z operacji AMISOM z Somalii, w ramach Unii Afrykańskiej.

 

Zestaw składało się bardzo przyjemnie.  Malowany akrylami Tamiya.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

 

 

IMG_3886.jpg

 

IMG_7147 a.jpg

 

IMG_7137 a.jpg

 

IMG_7140 a.jpg

 

IMG_7139 a.jpg

 

IMG_7149 a.jpg

 

IMG_7135a.jpg

 

IMG_7150a.jpg

Edytowane przez Radek Filipek
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały, dosyć czysty jak na to co często pokazujemy w tym dziale, a bardzo interesujący w odbiorze. Kluczem jest tu chyba dobrze dobrany wash, który podkreśla szczegóły ale nie robi to zbyt mocno i karykaturalnie dzięki czemu wyszło i naturalnie i też chwyta za oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję!

Jest mi tym bardziej miło że bardzo lubię Twoje modele. (ps. czym robisz zdjęcia?)

Ja nie przepadam za przesadnym weatheringiem, choć to akurat kwestia gustu :) 

 

Właśnie w tym malowaniu mi również (biorąc pod uwagę, że chcę wykonać pojazd bez nadmiernych śladów eksploatacji), wash wydawał się kluczowy. Z jednej strony żeby był wyrazisty, a z drugiej strony żeby nie przerodził się w kreskówkową karykaturę. W internetach widziałem gdzieś washowany na żółto, ale mi ten efekt się nie podobał. Wybrałem więc zielono-szary (aircraft greenish grey) z palety Modellers World. Kładłem go tylko jako pin wash i uważam że efekt na żywo był bardzo fajny.

Całość dopełniły oleje abteilung, oilbrushery i ziemiste odcienie weathering effects z miga oraz pigmenty.

 

:) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radek Filipek napisał:

Ja nie przepadam za przesadnym weatheringiem, choć to akurat kwestia gustu :) 

 

 

 

 

 

 

Wiadomo, wsio kwestia gustu, ale moim zdaniem nie zaszkodziło by pobrudzić co nie co, życia by te brudzenie nadało, tym bardziej że biały ładnie chłonie brud itd, poza tym na czwartym zdjęciu od dołu , na dwóch skrzynkach ładnie łoszyk wszedł, a na trzeciej nie ma, o co chodzi ?:)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Radek Filipek napisał:

Jest mi tym bardziej miło że bardzo lubię Twoje modele. (ps. czym robisz zdjęcia?)

Mi też jest bardzo miło. Zdjęcia robię telefonem za 8 stówek tak więc "taniej nie będzie" 😉

Godzinę temu, Radek Filipek napisał:

Wybrałem więc zielono-szary (aircraft greenish grey) z palety Modellers World.

Warte zapamiętania bo zastanawiam się by może popełnić kiedyś białego Rosomaka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Evildead napisał:

Wiadomo, wsio kwestia gustu, ale moim zdaniem nie zaszkodziło by pobrudzić co nie co, życia by te brudzenie nadało, tym bardziej że biały ładnie chłonie brud itd, poza tym na czwartym zdjęciu od dołu , na dwóch skrzynkach ładnie łoszyk wszedł, a na trzeciej nie ma, o co chodzi ?:)

Dzięki! Tego jednak już zostawię w spokoju :)

59 minut temu, Evildead napisał:

 poza tym na czwartym zdjęciu od dołu , na dwóch skrzynkach ładnie łoszyk wszedł, a na trzeciej nie ma, o co chodzi ?:)

Dwa zbiorniki mają tłoczenia wgłębne, a zasobnik ma wypukłe, więc żeby uniknąć washowania po całości wypukły element postanowiłem wyciągnąć innym odcieniem, a wywashowałem zapięcia i mocowania- z drugiej strony jest tak samo, widać na ostatnim zdjęciu. Ale faktycznie może mogło być bardziej wyraziście. Dzięki za opinię 🙂

56 minut temu, TAW napisał:

Rosomaka.

A też skończyłem ostatnio, ale nie białego :)

 

IMG_4892.jpg

Edytowane przez Radek Filipek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja. Co do brudzenia, to patrząc na pojazdy z np. Bośni to widziałem śnieżno białe, jak i prawie czarne. Patrząc na zawieszenie mógłbyś mocniej zaszaleć, ale nie musiałeś jest OK. Na białym łatwo przesadzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WPR napisał:

Super wygląda. Możesz powiedzieć jakich dokładnie kolorów używałeś?

Dzięki serdeczne!

Podkład (odmiennie niż zwykle, bo zwykle używam czarnego surfacera mr Hobby) AK Grey Primer, następnie preshading z Tamiya XF 63 (german grey), następnie baza z mikstury Tamiya XF-2 (white) + dosłownie parę kropel XF 63, następnie rozjaśnienia czystym XF-2.

Obicia to gąbka i pędzelek 00 jakimś zielony Vallejo.

 

Patrząc na warsztat Twojego Leo będzie petarda :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Radek Filipek napisał:

Patrząc na warsztat Twojego Leo będzie petarda :)

Spokojnie, jeszcze odstawie tam jakąś gangsterkę przy malowaniu albo brudzeniu i go popsuję :D

 

To z kolorami planuję podobnie tylko od mr.hobby. Podkład też kupiłem specjalnie szary z ammo.

 

A jeszcze z czego robiłeś wash ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.