Skocz do zawartości

[APG] - Admiralski projekt grupowy


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Z propozycji ukształtował się nowy projekt grupowy więc zakładam dla niego odrębny wątek, w którym będziemy zgłaszać swój udział i dyskutować na jego temat

 

Admiralski projekt grupowy

 

założenia:

-wykonujemy modele okrętów noszących nazwę od nazwiska dowolnego admirała,

-dowolny okres historyczny z którego pochodzi okręt (jedyny warunek powyżej)

-projekt obejmuje modele we wszystkich skalach,

-termin zakończenia - 31.12.2008

 

dobrze by było aby wątki warszatowe i galerie modeli biorących udział w projekcie wyróżniały się, proponuję więc na początku tematu umieszczać skrót [APG]

 

tym samym zgłaszam swój udział w projekcie z modelem:

Arthur W. Radford - Dragon 1:350 relacja wkrótce (jak tyko odgrzebię pudło i zrobię przy okazji in-boxa)

 

poproszę pozostałych kolegów o potwierdzenie swoich deklaracji

 

Jędrek

ps. któregoś z modów poproszę o przyklejenie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatycznie byłoby, gdyby uczestnicy rozpoczynając swą relację lub galerię napisali kilka słów o okręcie który budują oraz o admirale którego nazwisko nosi. (Możę być na podstawie Wikipedii ) Będzie wtedy element edukacyjny. Można dopisać to jako jeszcze jedno założenie projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Aby było nieco inaczej, przyłączam się do projektu. Myślę, że pośród takich wielkich postaci jak admirałowie: Spruance, Radford, Hood, czy wielu innych znajdzie się miejsce dla "skromnego" polskiego admirała...

 

Zgłaszam akces z modelem statku sztabowego ORP "Admirał Sierpinek" (przez pewien czas służył nawet na morzu!!!)- model budowany od podstaw, skala 1:400.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatycznie byłoby, gdyby uczestnicy rozpoczynając swą relację lub galerię napisali kilka słów o okręcie który budują oraz o admirale którego nazwisko nosi. (Możę być na podstawie Wikipedii ) Będzie wtedy element edukacyjny. Można dopisać to jako jeszcze jedno założenie projektu.

sam mam zamiar to zrobić, ale jako obowiązek bym tego nie traktował, wydaje mi się iż czasami dwa zdania przedstawiające admirała wystarczą... już mamy dwa Spruance zaanonsowane

 

Zgłaszam akces z modelem statku sztabowego ORP "Admirał Sierpinek" (przez pewien czas służył nawet na morzu!!!)- model budowany od podstaw, skala 1:400.

takie tematy mnie cieszą

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam zamiar to zrobić, ale jako obowiązek bym tego nie traktował, wydaje mi się iż czasami dwa zdania przedstawiające admirała wystarczą... już mamy dwa Spruance zaanonsowane

 

Parę zdań zupełnie wystarczy. Po prostu fajnie byłoby wiedzieć o kogo chodzi. Nie chodziło mi o nakaz pisania wypracowanie na np. 250 słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś natknąłem się na przepis jednego z modelarzy na kolorki do Spruance - kadłub FS36270 a pokład FS36118, jeśli ta kombinacja by Tobie pasowała to farby musisz dobrać sobie w zależności od tego jakiego producenta farb używasz

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, wiedziałem Jędrek, że prędzej, czy później o to zapytasz

 

Jeśli chodzi o ORP "Admirał Sierpinek", dokumentacja została właśnie zebrana. Materiał również. Jednak w przeciwieństwie do "kitów" mój zestaw nie nadaje się nawet do wstępnej prezentacji. Bo chyba nie ma co pokazywać kupki polistyrenu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Ciebie to akurat jestem spokojny podkreślałeś już kilkukrotnie, że ORP Admirał Sierpinek w drodze

ciekaw jestem jak inni...

swoją drogą jest tyle okrętów z admirałami w nazwie może ktoś się jeszcze pokusi? może jakiś admiralski "Udałoj"?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Udałoj" mówisz?

Właśnie sobie sprawiłem takiego na giełdzie (110 złociszy)

Tylko nic nie mogę obiecać, bo małego admirała to ja będę mieć w domu za miesiąc (albo wcześniej), a wiadomo jak to przy dzieciach jest

No a poza tym którego by tu zrobić, tak żeby modelu nie przerabiać, a tylko blachy dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Udałoj" mówisz?

Właśnie sobie sprawiłem takiego na giełdzie (110 złociszy)

No a poza tym którego by tu zrobić, tak żeby modelu nie przerabiać, a tylko blachy dokupić?

napisz którego to pewnie okonek coś doradzi, dobrze "siedzi" w Udałojach

"Udałoj" mówisz?

Tylko nic nie mogę obiecać, bo małego admirała to ja będę mieć w domu za miesiąc (albo wcześniej), a wiadomo jak to przy dzieciach jest

nic tylko pogratulować

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem pytanie do Okonka: jakiego admirała można z zestawu Trumpetera wyrzezać bez zbytnich (albo wcale) ingerencji w podstawowe wypraski?

Nie mam pojęcia o rosyjskich okrętach więc proszę o pomoc

Gratulacje będę odbierać w październiku Za najlepszą miniaturę w kolekcji Z hiperrealistycznymi śladami eksploatacji i zużycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki sam jak moj. Jest nawet in-boxik na forum:

viewtopic.php?t=4610

 

Jak juz w nim przeczytales aby dopasowac sie do admiralskiego projektu pozostaje tylko Wiceadmirał Kułakow - "Вице-адмирал Кулаков". W modelu brak jednak do niego kalek i musisz pobawic sie troche za druga para kominow. Chyba, ze wykonasz sam szerszy poklad lotniczy i bedziesz mial wtedy mozliwosc wykonania Admirala Pantielejewa ( kalki sa w zestawie). Przy dokonywaniu wyboru pewnie pomoze Ci temat:

viewtopic.php?t=1660

 

Jesli Twoj wybor padnie na Kulakowa to mozesz tez popatrzec na moje z nim zmagania tylko w innej skali

viewtopic.php?t=1197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Lobov rożni się od Ustinova tylko nazwa to spoko ... zresztą wole mieć go w barwach Związku Radzieckiego

 

mam taka prośbę ... proszę o podanie numeru burtowego pod jakim pływał Lobov i nazwę w cyrylicy (choć nie wiem czy uda mi się to wymalować w takiej malej skali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.