Skocz do zawartości

SBD-5 Dauntless, Academy 1:48


marskan

Rekomendowane odpowiedzi

Model skończony. Miał być robiony jak to się mówi "z pudła", ale jak zobaczyłem koła z zestawu to postanowiłem wymienić je na żywiczne. W trakcie budowy zrezygnowałem z oryginalnego mechanizmu obsługi klap i hamulców, który jakoś mnie nie przekonywał i dorobiłem go z polistyrenowych patyczków.

Osłona kabiny pilota nie jest przyklejona - nie mogłem się zdecydować, czy zostawić ją otwartą czy zamkniętą więc na razie jest luzem i dlatego trochę odstaje.

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

011.JPG

IMG_0003.JPG

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Właśnie skończyłem słuchać podcastu o Helldiverze, który miał zastąpić Dauntlessa pod Midway a ledwo się na Morze Filipińskie załapał, a tu Dauntless z Morza Filipińskiego:)

Jako nie specjalista bardzo podoba mi się malowanie i brudzenie - górne powierzchnie wyglądają podobnie jak na fotografiach. Sam nie przepadam za figurkami pilotów, ale tutaj jakoś bardzo by pasował, zwłaszcza tylny strzelec. Jedyne co budzi moje wątpliwości to opony - na części zdjęć bieżnik wygląda jak jeździł nie po pokładzie lotniskowca ale mieszkaniu w trakcie kładzenia tynków:)

Poza tym bardzo ładne, gratulacje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedyne co budzi moje wątpliwości to opony - na części zdjęć bieżnik wygląda jak jeździł nie po pokładzie lotniskowca ale mieszkaniu w trakcie kładzenia tynków:)

Po prostu podobał mi się ten bieżnik na oponach, chciałem go wyeksponować i chyba trochę przesadziłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciągająca oko praca, przyjemnie urozmaicona kolorystycznie góra, może nieco mniej dół. Zastanawiam się, czy przy tym jasnym spodzie nie zrobiłoby mu dobrze jakieś wcześniejsze nitowanie. Na swoim widzę, że są tam spore powierzchnie "bez niczego" i drobne urozmaicenie mogło by im dobrze zrobić.  Co nie zmienia faktu, że oglądanie tego świetnego bombowca to przyjemność.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marskan napisał:

Osłona kabiny pilota nie jest przyklejona - nie mogłem się zdecydować, czy zostawić ją otwartą czy zamkniętą więc na razie jest luzem i dlatego trochę odstaje.

Fajny. Nie zamykaj, wg zdjęć nawet w locie były różne ustawienia, poza tym po co zasłaniać wnętrze a on stoi na kołach więc tym bardziej. Fajnie jakby można było zostawić z możliwością otwarta / zamknięta. Aż się prosi by załogantów pokazać (z opcją wyjmowania lub stojących obok ).  Nie moja tematyka ale spodobał się wiec zajrzałem tu https://ww2aircraft.net/forum/threads/sbd-dauntless-from-scratch.43284/  Bieżnik opon będziesz poprawiał ? http://www.letletlet-warplanes.com/wp-content/gallery/sbd-5/SBD-5-TH-002.jpg https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Aviation_Ordnancemen_loading_a_bomb_on_a_Douglas_SBD-5_Dauntless,_circa_1943-1944_(80-G-K-15951).jpg

Edytowane przez panmopsik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aż się prosi by załogantów pokazać (z opcją wyjmowania lub stojących obok ).   Bieżnik opon będziesz poprawiał ?

Może kiedyś dorobię do niego obsługę. Na podstawie zdjęć z linków można zrobić fajną dioramę.

Co do opon to  jesteś już drugą osobą, która zwróciła na to uwagę więc uznałem, że doprowadzę je do stanu jak na zdjęciu z linku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.