Skocz do zawartości

AS-1 "Kennel", czyli "Sopka" Amodel 1:72


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawą pozycję wydała firma Amodel. Niestety dość drogą.

Jednak pomimo wszystko warto według mnie mieć w swojej kolekcji model pocisku przeciwokrętowego z napędem odrzutowym, czyli popularnej "Sopki" (KS-1/KRM-1, w kodzie NATO AS-1 "Kennel").

 

Model otrzymujemy w ładnym pudełku, z ciekawą grafiką, a w środku wypraski zapakowane są w folie.

PICT0004.JPG

 

W pudełku znajdziemy 3 ramki z szarego tworzywa (które całkiem dobrze się obrabia), części są jak na Amodel nadzwyczaj dokładnie zrobione, nadlewki są minimalne, jedynie można by się przyczepić do trochę niewyraźnych linii podziałowych (wgłębnych).

Zawartość pudełka pozwala na dwa rodzaje ekspozycji pocisku - albo na wózku transportowym, albo pod skrzydłem bombowca Tu-16 (dodany jest odpowiedni pylon, sam model Tu-16 oczywiście nie, co zresztą zaznaczone zostało w instrukcji ).

 

PICT0005.JPG

PICT0006.JPG

PICT0007.JPG

 

Model zawiera arkusik kalkomanii, z numerami taktycznymi i stencilami (tak średniej jakości).

 

PICT0008.JPG

 

Całość uzupełnia czytelna (no w sumie jakby było inaczej przy tak prostym modelu) instrukcja z dwoma schematami malowania.

 

PICT0010.JPG

PICT0009.JPG

 

Jako uzupełnienie in-boxu (po pierwszych pracach przy modelu) dodam, że przy sklejaniu kadłuba trzeba użyć sporo szpachli (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to Miga-15 Ale skoro jest gotowy model?

Bardziej myślę aby do tego dorobić wyrzutnie. Zdjęcia z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i z Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej mam

 

sopka.jpg

 

Mała poprawka

 

Mig-15 też by się nie nadawał - właśnie przyłożyłem prawie gotową Sopkę do Miga i nijak nie pasuje ...

 

Poprawka nr 2, a w zasadzie uzupełnienie in-boxu

 

Tak wygląda model po pierwszym malowaniu, przed szlifowaniem.

 

sopka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

to jest bardzo ciekawa pozycja w ofercie Amodelu, poza Sopką jest jeszcze kilka innych pocisków/ latających celów, są na rynku już od paru lat, także mam sopkę w poczekalni, faktycznie bardzo przyzwoicie zrobiona, moim zdaniem cena 30zł nie jest moim zdaniem wygórowana i jest adekwatna do jakości połączonej z unikalnością.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to Miga-15 Ale skoro jest gotowy model?

Bardziej myślę aby do tego dorobić wyrzutnie. Zdjęcia z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i z Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej mam

 

sopka.jpg

Ja pierdziu, czy u nas wszystko musi się tak marnować ?? Mam nadzieję, że wyląduje on w nowym MWP w Wawie. Żal d.. ściska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to Miga-15 Ale skoro jest gotowy model?

Bardziej myślę aby do tego dorobić wyrzutnie. Zdjęcia z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i z Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej mam

 

sopka.jpg

Ja pierdziu, czy u nas wszystko musi się tak marnować ?? Mam nadzieję, że wyląduje on w nowym MWP w Wawie. Żal d.. ściska.

 

co racja to racja... naturalną koleją rzeczy wszystko co kiedyś zostanie zabytkiem musi przejść etap grata... tylko u nas z wszystkiego się robi grata...

co do MiGa-15 i przerabiania to jest jakieś nieporozumienie, wprawdzie sopka wyszła z OKB MiG ale powstała tylko w oparciu o koncepcję i doświadczenia wyniesione z 15stki, to są 2 różne płatowce, sopka jest sporo mniejsza, jakiekolwiek przerabianie 15stki to jak robienie MiGa-23 z 21ki bo w końcu jedno wyszło z drugiego...

 

swoją drogą cieszy mnie że takie dziwadełka jak sopka (które bardzo mnie fascynują ) też znajdują na tym forum swoje miejsce i pasjonatów

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda model po pierwszym malowaniu, przed szlifowaniem.

sopka2.jpg

Hmm, tak bdw. Ja początkujący w sumie. Poco malować, aby później szlifować?

Co do modeliku, to bardzo ciekawa rura, czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.