Jump to content

Grumman F3F-2, Academy 1:48

marskan
 Share

Recommended Posts

F3F-2 Academy to mój najnowszy zakup i od razu trafia na warsztat pomimo, że miałem już oczekujące w kolejce inne modele do zrobienia (i do kupienia też).

Zamierzam wykonać model samolotu z lotniskowca USS Enterprise, który przedstawiony został na pudełku - chyba, żeby mi się coś odmieniło w trakcie budowy. :)

Kalkomanie pozwalają na wybór jednego z czterech schematów kamuflażu. 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje dotyczące samolotu.

Ten link już mam. https://www.detailandscale.com/meetup/f3f-grumman-biplane

IMG_0062.jpg

IMG_0063.jpg

Edited by marskan
  • Like 5

Cytat

Lotki, stery wysokości. Bo kierunku to widzę, że nie trzeba...

Lotek na pewno nie będę ruszał bo są ładnie zaznaczone poza tym nie zamierzam ich robić wychylonych. Jedyne co dorobię to nacięcia z ich boków.

Rozważę natomiast odcięcie sterów wysokości i zrobienie w pozycji opuszczonej. Wyglądałoby to naturalnie dla tego samolotu, gdy nie jest w locie.

• 4 weeks later...
Cytat

A gdzie są przewody zapłonowe w silniku ja się pytam.

Nie ma ? No to ukradli !!! 😉

Wrzucam trochę większe zdjęcie silnika. Starałem się odwzorować silnik tak jak na zdjęciach z linku z pierwszego postu, ale może faktycznie coś pominąłem.

IMG_0305.jpg

• Like 2

Zamknąłem kadłub i zamontowałem podwozie. Potwierdzam podwozie daje trochę popalić i trzeba się nagimnastykować ale nic nie musiałem nic piłować - jakoś mi się udało to poukładać. Wydaje mi się , że dlatego że spodziewając się problemów zacząłem kombinować i przymierzać na różne sposoby aż weszło. Twoje zdjęcia z relacji też mi pomogły, bo nie musiałem kombinować z rysunkami z instrukcji.

W tle kadłub PZL P-11c, którą kiedyś zacząłem i jakoś tak nie skończyłem na tym samym etapie. Te samoloty to prawie równolatki, jeśli chodzi o rozpoczęcie produkcji. 

IMG_0326.jpg

• Like 6

No to gitara, że jakoś udało się przebrnąć odcinek pt. podwozie :D  Widzę, że skleiłeś w całość połówki osłony  silnika, a silnik dasz radę wpasować do środka? Z tego co pamiętam, u mnie to było tak na styk. 

• Like 1