Skocz do zawartości

Tiger l


Mariusz45

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko,ale te pyły to nie ciapki z procy,roztrzyj je white spiritem np. light dust po błotnikach też a na krawędziach pastele ztarte biały kurz i do krawędzi pędzelkiem ukladanie względem błotnika i potem pyndzlem ak pigment fixer. Chaotyczny brud jak na 131 z afryki. Koła też do poprawy-bardziej subtelniej bo tam kurz i pył warunki panowały. Modelik spoko.

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Spoko,ale te pyły to nie ciapki z procy,roztrzyj je white spiritem np. light dust po błotnikach też a na krawędziach pastele ztarte biały kurz i do krawędzi pędzelkiem ukladanie względem błotnika i potem pyndzlem ak pigment fixer. Chaotyczny brud jak na 131 z afryki. Koła też do poprawy-bardziej subtelniej bo tam kurz i pył warunki panowały. Modelik spoko

Dziękuję.

Bardziej błoto miałem w nim na myśli.

Gdzieś widziałem zdjęcie ubłoconego tunezyjskiego. 

On właściwie południowej pustyni nie widział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz lekko przybrudzić koła na samych talerzach jezdnych tzn. pieprz,cynamon a papryka czerwona nada się na grud pigmentowy zasyfiony z dark mudem i  lekko light dustem od ak aby widać,że się coś przykleił pył dla z tonowania odcieni-nie do przesady jeśli nie masz specyfików modelarskich, to improwizacja taka również zda egzamin. Biała kartka A4 pod gąski i po drugim boku to samo i masz fajne tło. Jak nie masz kabiny lakierniczej z ledami,to zrób fotki z białym światłem np. w łazience. Ja tak robilem,jak nie miałem kabiny z oświetleniem. Nie jesten specem od kociaków. Kolor by się zgadzał zbliżonemu afryce  131nr. Popraw będzie lepiej i sterylniej niż na szybko. Wolniej a dokładniej-z tym czasami trudno ale sie oplaci.

 

Przykład :

 

image.thumb.jpeg.2089ff0a43ce870ff78c120fcc39fbe6.jpeg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z wami.

Trzysta wyświetleń i ani me ani be.

Kupa czy mistrzostwo świata. Powiedzcie coś. Tylko nie mòwcie że zdjęcia kiepskie( taki telefon) i żeby poprawić. 

Jak odbieracie takiego i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mariusz45 napisał:

Panowie co z wami.

Trzysta wyświetleń i ani me ani be.

Kupa czy mistrzostwo świata. Powiedzcie coś. Tylko nie mòwcie że zdjęcia kiepskie( taki telefon) i żeby poprawić. 

Jak odbieracie takiego i tyle.

Taka tu społeczność forumowa, w sporej części mruczkowata, mówię o pancerce, bo w samolotach coś tam się dzieje, nie pisząca, nic nie wrzucająca, niby są, ale nie wiadomo po co i na co, raz na ruski rok się udzieli jeden z drugim itd :) , model przesadzony, wygląda jak zimowy, ten piasek wyszedł jak śnieg, do tego ten brud wygląda jak trzy kolorowy kamuflaż, czasem mniej znaczy lepiej, rób dalej, z czasem wyjdą lepsze :).

 

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Evildead napisał:

Taka tu społeczność forumowa, w sporej części mruczkowata, mówię o pancerce, bo w samolotach coś tam się dzieje, nie pisząca, nic nie wrzucająca, niby są, ale nie wiadomo po co i na co, raz na ruski rok się udzieli jeden z drugim itd :) , model przesadzony, wygląda jak zimowy, ten piasek wyszedł jak śnieg, do tego ten brud wygląda jak trzy kolorowy kamuflaż, czasem mniej znaczy lepiej, rób dalej, z czasem wyjdą lepsze :).

 

Dziękuję.

Odbieram to jak komplement.

Szczerze mówiąc wyczuwam w sobie jakąś manierę bajkowego wyglądu.

Ten wyglad brudu jako kamuflażu byl gdzieś z tyłu głowy.

 

 

Edytowane przez Mariusz45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mariusz45 napisał:

Dziękuję.

Odbieram to jak komplement.

Szczerze mówiąc wyczuwam w sobie ja

kąś manierę bajkowego wyglądu.

Ten wyglad brudu jako kamuflażu byl gdzieś z tyłu głowy.

 

 

Najważniejsze że jesteś zadowolony :), wszak Twoja praca , Twój model

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evildeada może większość zastanawia się jak to skomentować aby nie urazić kolegi.

Od siebie powiem tak. 

Oglądam na tel i tak kolory kamo jakieś takie wpadajace w późna kolorystykę braz/zieleń ale to może być kwestia zdjęć. 

Brudzenie to wyszło słabo. 

Na początek może spr mniej brudzenia bo wbrew pozorom brudzenie pancerke to nie lada gratka dla doświadczonych pancerniaków. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kzugaj napisał:

@Evildeada może większość zastanawia się jak to skomentować aby nie urazić kolegi.

 

 

Ile się można zastanawiać , kolega prosi o komentarze, chyba to lepsze nic nie napisać , bo tak to wygląda na totalna olewkę, i nie pije akurat do Ciebie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kzugaj napisał:

@Evildeada może większość zastanawia się jak to skomentować aby nie urazić kolegi.

Od siebie powiem tak. 

Oglądam na tel i tak kolory kamo jakieś takie wpadajace w późna kolorystykę braz/zieleń ale to może być kwestia zdjęć. 

Brudzenie to wyszło słabo. 

Na początek może spr mniej brudzenia bo wbrew pozorom brudzenie pancerke to nie lada gratka dla doświadczonych pancerniaków. 

 

Dziękuję. 

Focha nie znam więc śmiało.

Myślę nad następnym więc słowo każde się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kzugaj napisał:

@Evildeada może większość zastanawia się jak to skomentować aby nie urazić kolegi.

Od siebie powiem tak. 

Oglądam na tel i tak kolory kamo jakieś takie wpadajace w późna kolorystykę braz/zieleń ale to może być kwestia zdjęć. 

Brudzenie to wyszło słabo. 

Na początek może spr mniej brudzenia bo wbrew pozorom brudzenie pancerke to nie lada gratka dla doświadczonych pancerniaków. 

 

Kolory to robione RAL 8000/7008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie komentuje póki co, bo sam niewiele pokazałem i autorytet ze mnie żaden. A nie chcę być typowym pieniaczem, co to wszystko wie najlepiej, ale jak ma zrobić samemu to już nie wie jak 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, SFModel napisał:

Ja tam nie komentuje póki co, bo sam niewiele pokazałem i autorytet ze mnie żaden. A nie chcę być typowym pieniaczem, co to wszystko wie najlepiej, ale jak ma zrobić samemu to już nie wie jak 😉 

Powiedziałeś nic. Podoba Ci się? Twòj byłby czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam napisałeś „tylko nie mówcie, że foto słabe” to nie wiem co mam napisać...  Przy próbie przybliżeń trochę fotka się rozmywa, niektóre zdjęcia są ewidentnie prześwietlone (może pstrykałeś pod światło, nie wiem)... Trudno ocenić w takich warunkach „optycznych” :)  

Na pewno NIE podobają mi się te plamy na błotnikach i na dolnej części tego „bagażnika” na wieży. I tyle mojej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Mariusz45 napisał:

Powiedziałeś nic. Podoba Ci się? Twòj byłby czy nie?

Nie wiem co ma oznaczać „Twój byłby czy nie?”?

Skoro prosisz, to Ok, napiszę: nie, nie podoba mi się. Przez kiepskie zdjęcia (głównie brak jednolitego tła i oświetlenia) średnio widać detale. Sam nie wiem czym są te jasne plamy, ale jeżeli to ma być jakieś brudzenie, to brak mu naturalności. Wygląda jak namalowane pędzlem. Albo jakby ktoś starą szmatą po nim jechał. 
Koła też kiepsko zrobione. Rzuciło mi się w oczy takie, gdzie na jednej połowie nawalone błotem, zaś druga czyściutka. Bandaże momentami aż oślepiają swoją czernią. 
To tyle tak na szybko mogę ci napisać. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.