Skocz do zawartości

Messeschmitt Bf109F-2 - Eduard 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie dużo mi się tych Edków nazbierało, dlatego następny trafia na warsztat, żeby chociaż trochę zwolnić miejsca w składziku. Tym razem wczesny Friedrich w bardzo ciekawym malowaniu i nie ukrywam że tylko po to go kupiłem:

IMG_20230723_113545.jpg.143907ef5b25fd580cd35b0ea866b33f.jpg

 

Wersja Weekend, a więc dokładam zestaw Space do kokpitu i maski Montexu. A malowanie przedstawia samolot z białą "10", należący do 7/JG54. Jako ciekawostkę można dodać, że przezbrajanie całej Grupy na Friedrichy miało miejsce po kampanii bałkańskiej na którymś z lotnisk w pobliżu Gdańska:

IMG_20230723_113709.jpg.5bdd9908d9b6dd70394fcf69cc7ae4ac.jpg

 

Malowanie mocno nawiązuje do Emili z pierwszej połowy roku 1940 z tym że użyto tu farb RLM74/75/76. Poniżej egzemplarz który chcę zbudować i dodatkowo biała "4" w podobnym kamuflażu. Z robotą ruszam jeszcze dzisiaj:

075.JPG.7f170bd40c638eaa3bd07a0040089c4d.JPG

 

074.jpg.6e67f0886effcdb86a8574af745f714b.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, barszczo napisał:

Jeszcze tylko kilka drobiazgów, chłodnice, oszklenie, odtworzyć dwie linie, zaszpachlować łączenie pod spodem i można gruntować. O ile weny nie stracę wink4:

IMG_20230803_211545.jpg.401510547ee9bd61e11b67c9e33fd9ba.jpg

 

 

Lubię te edkowe meśki tak szybko się je lepi..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Frankie napisał:

Sloty i klapy planujesz wypuszczone? Zastanawiam się jak w Edkowym zestawie 109 wychodzi wykonanie tych elementów w pozycji "schowane"; zestaw narzuca wyeksponowanie całej mechanizacji skrzydła.

Przyznam że robiłem chyba wszystkie możliwe konfiguracje i da się to zrobić, choć czasem trzeba nieco gimnastyki. Slotów z zasady nie wypuszczam, a nad klapami w tym egzemplarzu jeszcze nie myślałem wink4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
13 godzin temu, Juffre napisał:

Maski na oszklenie to jakiś Montex?
Jak oceaniasz składalność tego zestawu?

Zgadza się, maski to Montex. A sam model to klasyka Eduarda. Jedynie skrzydło jest nowe, co widać nawet na zdjęciach - różni się nieco kolorem od reszty modelu. Trzeba się było odrobinkę pobawić ze slotami, klapami i lotkami żeby dobrze siadły na swoich miejscach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Teraz, barszczo napisał:

Zwróć uwagę na chłodnicę oleju pod silnikiem. Ile Emili Edka robiłem, zawsze tam była zabawa i poprawki.

Prawdopodobnie o to mi właśnie chodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
12 minut temu, Juffre napisał:

Malowałeś końcówki skrzydeł białą farbą przed położeniem żółtego? 
Robisz jakiś marmurek? Widać, że powierzchnia jest zróżnicowana. Jakiej techniki używasz? 

Żółty poszedł bezpośrednio na czarny podkład z marmurkiem pod spodem. RLM76 też z marmurkiem pod spodem. W jednym miejscu mocniejszym, w drugim słabszym, niektóre panele zmalowane w całości, tu i tam pozostawiony na łączeniach blach czarny podkład a la preshading. Na to kilka warstw właściwego koloru, w niektórych miejscach dwie - trzy (pod spodem), w innym nawet pięć warstw (boki).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.