Skocz do zawartości

Messeschmitt Bf109F-2 - Eduard 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2024 o 11:51, arhtus napisał:

A czy ktoś może przypomnieć od kiedy Eduard zaczął wkładać do pudełek te nowe kalki? 

Nowe kalki poznasz między innymi po nierównym brzegu filmu i niejednorodnym połysku kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Artur_12 napisał:

Jak ci się go sklejało?

Łatwo? Trudno?

 

Czasem widzę niezbyt dobre opinie o firmie Eduard...

Typowy Messer w wydaniu Eduarda, bez większych problemów przy składaniu. Niektóre elementy mocowane tylko na wcisk. Znacznie gorzej budowało mi się kiedyś wersję G-10. A co będę męczył później? Mam rozgrzebane kilka modeli, może wreszcie któregoś skończę. No chyba że napocznę kolejnego 😂.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Artur_12 napisał:

Jak ci się go sklejało?

Łatwo? Trudno?

 

Czasem widzę niezbyt dobre opinie o firmie Eduard...

Z Bf 109 w wydaniu Eduarda jest ten problem, ze są ponitowane, a spasowanie to jednak nie Tamiya....  Wyciągnij wnioski sam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wyciągnięcie wniosków z faktu połączenia modelu spasowanego nieidealnie z jego fakturą czyli siatką nitów. na połączeniach musisz szpachlować i szlifować i wtedy nity w tej okolicy znikają...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RogerM said:

połączeniach musisz szpachlować i szlifować

Zawsze trzeba , przynajmniej wyszlifować/zlikwidować mikro szparę . Chyba, że jest to linia jak w spicie tamki. Duża przesada z tymi problemami Bf-ów edka. Ale jak Cię przerażają te ostrzeżenia kup Hase, tamke, zvezde. Tam już będziesz od tych paskudnych nitów wolny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luljan napisał:

Zawsze trzeba , przynajmniej wyszlifować/zlikwidować mikro szparę

Prawda, tylko jak wokół jest masa nitów to ich odtwarzanie jest raczej upierdliwą czynnością chyba, że nie przywiązujesz wagi do zanikających nitów w miejscach łączenia części.

1 godzinę temu, Luljan napisał:

Duża przesada z tymi problemami Bf-ów edka.

Twoja opinia. Swoją drogą ciekaw jestem ile modeli Eduarda (Bf 109) zrobiłeś bo nity to nie jedyny niedostatek i budowa Bf 109 Edka, a budowa Bf 109 Tamki to duuuża różnica na korzyść japońskiej firmy. Merytorycznie też Eduard przegrywa, na plus ma to, że oferuje wiele wersji, a Tamiya tylko jedną.

1 godzinę temu, Luljan napisał:

Ale jak Cię przerażają te ostrzeżenia kup Hase, tamke, zvezde. Tam już będziesz od tych paskudnych nitów wolny :) .

Nigdzie nie pisałem, że te nity są paskudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RogerM said:

Prawda, tylko jak wokół jest masa nitów to ich odtwarzanie jest raczej upierdliwą czynnością

Prawda, ale według tego co piszesz to należałoby generalnie unikać tego typu modeli. I teraz pytanie. Łatwiej odtworzyć czy robić całość? No chyba, że nie interesuje Cię próba odtworzenia tego elementu.

 

1 hour ago, RogerM said:

Swoją drogą ciekaw jestem ile modeli Eduarda (Bf 109)

A jak bym powiedział że pięć to moje słowa nabrałyby magii? To nie ma znaczenia ile, żadnego. Tamiya, najnowsze modele to oczywiście nr1 w magicznym spasowaniu. Co nie oznacza, że edek, arma, chińskie firmy wymagają ostrzeżeń przed nimi, bez przesady.
O błędach, tych prawdziwych i wydumanych nie rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Luljan napisał:

A jak bym powiedział że pięć to moje słowa nabrałyby magii? To nie ma znaczenia ile, żadnego.

 

18 godzin temu, Luljan napisał:

O błędach, tych prawdziwych i wydumanych nie rozmawiamy.

W ogóle nie rozmawiamy bo nie wiesz o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.