Skocz do zawartości

Czeskie Vipery i Venomy


Wymysl

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym miesiącu do Czech przyleciały pierwsze AH-1Z, a wczoraj UH-1Y.

230817_viper_4644.thumb.jpg.50735fad750079c19b1f885fcd994193.jpg

99babd6c-edc8-47ba-9ab6-0ebb28e6617a.thumb.jpg.b7290974fdeeeacde9c1f8eae41448ed.jpg

Foto Ministerstvo obrany ČR https://acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/ministryne-obrany-a-sef-armady-slavnostne-prevzali-nove-americke-vrtulniky--dalsi-dva-stroje-dnes-priletly-245692/

Sprzęt jak Marines, chyba na serio na Królewiec się szykują.

Jeśli kiedyś przyszłoby mi do głowy robić model Vipera, albo Venoma to na pewno byłby w czeskim kamo.

Edytowane przez Wymysl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi dostają śmigłowce, więc zaoferowali, że 

Cytat

Ukraina może otrzymać radzieckie śmigłowce bojowe Mi-24V/35 z czeskich zasobów, ponieważ czeskie wojsko wycofuje je z eksploatacji na rzecz nowszych modeli amerykańskich, poinformowała 17 sierpnia czeska agencja informacyjna, powołując się na ministra obrony kraju.

 My oddaliśmy Mi-24 (jak zawsze nikt nie wie ile) i czekamy na następców...

Pytanie - kto jest głupi?

 

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Grzes napisał:

Czesi dostają śmigłowce, więc zaoferowali, że 

 My oddaliśmy Mi-24 (jak zawsze nikt nie wie ile) i czekamy na następców...

Pytanie - kto jest głupi?

 

Czesi oddali pierwsze śmigła wiosną 2022, mając flotę o połowę mniejszą od naszej.  Podejrzewam że obecnie mamy z Czechami tyle samo lotnych Hindów (czyli... kilka).

Głupi są ci którzy od ~10 lat nie byli w stanie zapewnić u nas zastępstwa dla -24, bo te śmigłowce od chwili pozbawienia ich PPK i tak nie stanowią żadnej wartości dodanej w WP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipsg napisał:

Podejrzewam że obecnie mamy z Czechami tyle samo lotnych Hindów (czyli... kilka).

Z tego co znalazłem, u Czechów jest 13 sztuk.

3 minuty temu, filipsg napisał:

Głupi są ci którzy od ~10 lat nie byli w stanie zapewnić u nas zastępstwa dla -24, bo te śmigłowce od chwili pozbawienia ich PPK i tak nie stanowią żadnej wartości dodanej w WP

Masz oczywiście rację.

Choć uzbrojenie Mi-24 w km i dodatkowe zasobniki UPK-23-250 to większa siła ognia niż możliwości naszych pozostałych śmigłowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzes napisał:

Choć uzbrojenie Mi-24 w km i dodatkowe zasobniki UPK-23-250 to większa siła ognia niż możliwości naszych pozostałych śmigłowców.

13 sztuk mieli przed przekazaniem. Dokładnej ilości polskich Mi-24 jestem bardzo ciekaw, bo ani nie załapały się na defiladę, ani nie będzie ich nawet na statyku w Radomiu (jak SH-2G, którego chyba już naprawdę został tylko jeden egzemplarz)

Głuszec chyba też może przenosić ten zasobnik, mylę się? To zresztą i tak detal, bo patrząc na informacje z Ukrainy, największą siłę ognia realnie zapewni... uzbrojony Mi-17, bo dźwignie najwięcej zasobników z npr-ami do strzelania ogniem pośrednim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipsg napisał:

nie będzie ich nawet na statyku w Radomiu (jak SH-2G, którego chyba już naprawdę został tylko jeden egzemplarz)

I tak cud, że to jeszcze lata

6 minut temu, filipsg napisał:

Głuszec chyba też może przenosić ten zasobnik, mylę się?

Fakt! Zapomniałem o Głuszcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.