Skocz do zawartości

M8 Greyhound "Podolak" w PSZ - Tamiya 1:35


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

Po falstarcie ze Stuartem i decyzją, że będę polował jednak na właściwy model, biorę na tapetę coś innego. Mianowicie tytułowego Greyhounda od starej dobrej Tamki. Zastanawiam się nad dodaniem mu poza metalową lufą jeszcze jakiś innych elementów. Może zestaw Edka. Jest skromniejszy od Abera, ale o to właśnie chodzi. Połowy elementów zapewne nie wykorzystam. Ale też chętnie bym zobaczył jeszcze jakieś wasze propozycje odn. waloryzacji. 

 

Aaaa, na pewno będę musiał wymienić podstawy anten na brytyjskie. I tu jest mały klops, bo te od RB Model nie dostępne a nie mam pojęcia skąd wziąć jakieś zamienniki w rozsądnej cenie. 

 

IMG_3733.JPEG

IMG_3734.JPEG

Edytowane przez SFModel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem taki na tym forum; poza zestawem blaszek Eduarda dodałem od siebie bety na klapie, anteny, panel szybkiej identyfikacji z masy a'la miliput i uchwyty wewnętrzne do zamykania klap nad głową kierowcy i pasażera.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SFModel napisał:

Aaaa, na pewno będę musiał wymienić podstawy anten na brytyjskie. I tu jest mały klops, bo te od RB Model nie dostępne a nie mam pojęcia skąd wziąć jakieś zamienniki w rozsądnej cenie. 

Powinienem coś mieć w tym temacie.

Sprawdzę i dam znać.

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie jej raczej widać, pomimo otwartej wieży, była zabudowana w sponsonie pomiędzy przednim a tylnymi kołami, ale np. stojak z otworami na amunicję do 37 już tak (z blaszki Edka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś posiada dobrej jakości zdjęcie Podolaka? Na tym jedynym, znanym w kiepskiej rozdzielczości nie widać wyraźnie czy była szyna pod KM czy jej nie ma. A z tego co zdążyłem zauważyć, nie zawsze była na wyposażeniu. Zwłaszcza, że nasz egzemplarz to wóz dowódcy. 
 

Podobne pytanie o boki: cza nasz posiadał zasobniki czy uchwyty do przewożenia min? Ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ponieważ przy SD'ku jestem na etapie używania olejów, to mam więcej przerw "technologicznych" w których mogę grzebać przy innym modelu. Więc powoli powstaje M8. Na początku mi się wydawało, że wnętrza tykać nie będę musiał. Ale okazuje się, że przy otwartych włazach i bez figurantów całkiem sporo widać, więc jednak muszę wnętrze też zrobić. Radia nie wymieniałem na właściwe, bo na szczęście nie będzie aż tak widoczne. Przede mną jeszcze zrobienie wash'a i trochę obić i brudzenia, i będzie można zamykać.

 

Jednak żeby nie było zbyt wesoło, to cały model jest tak zbudowany, że trzeba więcej elementów malować wcześniej. Np. kół nie da się zamontować na samym końcu, tak jak zazwyczaj się to robi, bo boczne zasobniki i nadkola to uniemożliwiają. Więc muszę się teraz zająć już podwoziem i kołami. Dodatkowo wieża też wymaga prac już teraz, bo inaczej nie dojdę i nie pomaluję odpowiednio działa.  Muszę przyznać, że nastawiałem się na spacerek w parku bo to Tamka. Cóż, myliłem się. 

IMG_2834.JPG

IMG_2835.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorób przewody i gniazda interkomu na ściankach, widać je, tak samo uchwyty na manierki i szafkę na pociski, czy jak zwał ammo rack w środkowej części 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LipsteinMasz rację. Kable powinny być widoczne. Je jakoś zrobię. A te gniazda do interkomu, to masz może jakieś zdjęcie jak wyglądały?

 

Co do manierek i szafy na pociski, to pamiętajmy, że pojazd najpierw trafił w ręce Brytoli a następnie w nasze. Jako że jest to pojazd dowódcy, to szafa mogła być usunięta, zaś Brytole (i nasi) używali innych manierek. Mogli sobie zmienić aranżację wnętrza. 
 

Modele są dla mnie odskocznią od życia codziennego i mają mnie odstresować. Dlatego podchodzę do nich na luzie i nie wszystko musi być w 100% odwzorowane dla mnie. I tak dodanie karabinów i kabli mocno wzbogaci ten kawałek wnętrza, który będzie widoczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wybaczcie że przez długi czas nic nie publikowałem,  jakoś czas zaczął mi się kurczyć. Ale jednak coś tam sobie dłubałem.

Dorobiłem kable i gniazda interkomu. Tylko z przodu, bo tylko to będzie widoczne. Po założeniu wieży całe wnętrze zanika, tylko to co przez przednie włazy będzie widać. 

Ten model miał być łatwy, prosty i przyjemny. Jak to Tamka. Ale jego konstrukcja wymaga niesamowitego etapowania. Teraz muszę jeszcze wymalować wnętrze wieży, zanim je kompletnie zmontuję. Dodatkowo cały układ jezdny muszę już pomalować i pobrudzić, bo nie da się założyć kół po zamontowaniu bocznych fartuchów. Więc ... sporo pracy i maskowania przede mną. 

 

 

IMG_2840.JPG

IMG_2841.JPG

IMG_2842.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Napisano (edytowane)

Trzy miesiące od ostatniej aktualizacji... wow, szmat czasu. Ale nie próżnowałem. Podolak w zasadzie jest gotowy do malowania, wszelka budowa już zakończona. Wybaczcie, że nie pokażę wam dołu jak jest zrobiony na gotowo, ale musiałem najpierw pozakrywać pewne elementy aby potem na spokojnie działać dalej. 

 

Mam nadzieję, że teraz będę mógł wam częściej pokazywać jakieś  postępy, bo prawda jest taka, że przez miesiąc byłem kompletnie niedostępny. Życie...

 

IMG_2854.JPG

IMG_2855.JPG

IMG_2856.JPG

Edytowane przez SFModel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsze kolorowanie za mną. Dostał bazę (nie było się czym chwalić) i pierwsze rozjaśnienia. Jeszcze trochę z nim podziałam, bo jak to mają w zwyczaju modele, ciemnieją po użyciu chemii, siuwaksów i innych specyfików. 

 

IMG_2857.JPG

IMG_2858.JPG

IMG_2861.JPG

IMG_2859.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.