Skocz do zawartości

M8 Greyhound "Podolak" w PSZ - Tamiya 1:35


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.05.2024 o 12:25, Lipstein napisał:

To która technika malowania została zastosowana - zenithal light? czy wszystkie? Chodziło o efekt, jakbyś oglądał model tylko z jednego punktu widzenia?

Źle mnie Kolego nie zrozum, dla mnie to nowość, ot co.

https://pl.pinterest.com/pin/436075176403654801/

 

Uczyłem się z tego 2 lata temu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I viola...poszło szybko. Kolejna warstwa jaśniejszego położona. Teraz już tylko lekkie punktowe przepalenia dla podbicia kontrastu i malowanie za mną. Jak wam się podoba?

IMG_2866.JPG

IMG_2867.JPG

IMG_2869.JPG

IMG_2868.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulacja ma wieży spoko, co do reszty kadluba nie wiem, co napisać 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa aero z grubsza zakończona. Bo psikania lakieru już nie liczę. Ale najpierw trochę pędzlowania w celu wyciągnięcia szczegółów. Tym razem wydaje mi się, że na zdjęciach udało mi się wyciągnąć prawdziwy kolor. Poprzednie sesje chyba za bardzo wpadały w szarość. Ogólnie mam z tym problem a monitor zdaje się też przekłamywać mi kolory. 

8 godzin temu, Lipstein napisał:

Modulacja ma wieży spoko, co do reszty kadluba nie wiem, co napisać 🤔

Pojazd wydawał mi się prosty gdy go składałem, ale jak przyszło do malowania, okazuje się że jego bryła jest tak skomplikowana, posiada tyle różnych kantów, powierzchni, paneli, że musiałem się nagimnastykować aby uwypuklić ten model. Rozumiem, że to nie do każdego może przemawiać lub się podobać. Ale z efektu jestem zadowolony, bo osiągnąłem to, co sobie założyłem - pokazać tą skomplikowaną bryłę. Pamiętaj, że jak pójdzie lakier a potem inna chemia, to wszystko to się stonuje. 

 

Na dodatek widzę jeden błąd jaki popełniłem w malowaniu. Niestety teraz już nie do naprawienia. 

 

I przepraszam, ale zapomniałem o wieży do zdjęć. 

IMG_2870.JPG

IMG_2871.JPG

IMG_2873.JPG

IMG_2872.JPG

Edytowane przez SFModel
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka etapów na raz: podkreślenie i rozjaśnienie detali, kalki i lakier. Teraz pora na wash'a i całą zabawę z lekkim zniszczeniem oraz brudzeniem pojazdu. 

Podobnie jak Sherman, ten pojazd nie będzie za bardzo zniszczony. A to z dwóch powodów. Jedyna wzmianka i zdjęcie jakie jest tego pojazdu, pochodzi z defilady. Tam na pewno był odmalowany i wyczyszczony. Potem zapewne brał już tylko udział w ćwiczeniach na poligonie aby się przygotować do wojny z ZSRR, co nie nastąpiło. A po drugie, jest to pojazd dowódczy, a te zakładam, że zawsze były w lepszym stanie niż pozostałe. 

 

No i cieszę się, że się przyłożyłem do wnętrza. Jest całkiem sporo widać. Zdjęcia może tego nie oddają, ale naprawdę sporo widać. 

IMG_2874.JPG

IMG_2876.JPG

IMG_2875.JPG

IMG_2877.JPG

IMG_2878.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.