Skocz do zawartości

Niszczyciel USS Ward 1941. Flyhawk 1/700


Pickleman

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Zabrałeś się do tego od d... strony. Najpierw kadłub wyprowadzasz. Szlifujesz aż WYDAJE CI SIE  że jest gotowy, pryskasz podkładem i okazuje się że masz jeszcze przed sobą trzy kolejne tury tego samego. Jak już kadłub jest gladziutki po 3-4 podkładzie, wtedy go myjesz, a potem lepisz bulaje na BCG, a potem kładziesz ostatni podkład. On zwiąże bulaje ostatecznie. Nie lepilbym na nie taśmy maskującej celowo, ale jak się zapomnisz to masz mniej więcej 80% szans że się nie oderwą 

W takim razie mam nauczkę na przyszłe projekty, a tutaj zobaczymy co da się zrobić.

Same bulaje nie będą miały żadnego bliskiego kontaktu bo i tak są na nadbudówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze malowidła za mną.

Jestem zadowolony z tego jak wyszedł kolor części podwodnej.

Aczkolwiek, nie można tego powiedzieć o dobraniu kolorów między pokładem a nadbudówką, jakoś mi to nie pasuje i myśle żeby pójść bardziej w szarość.

Uważacie żeby pojęć jeszcze do przodu z rozjaśnieniem pokładu? Zdjęcia tego nie oddają ale jest już rozjaśniony innym kolorem.

IMG_1867.jpeg

IMG_1868.jpeg

IMG_1869.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace powoli powróciły.

Aktualnie staram się dopasować mniej więcej kolor do części nawodnej nadbudówek.

Sam pokład mam już pomalowany i zamaskowany.

Poniżej moje interpretacje barwy jednostki.

Wszelkich uwag i pomocy z wielką przyjemnością wysłucham.

IMG_2240.jpeg

IMG_2232.jpeg

Edytowane przez Pickleman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz po prostu rozjaśnić kolor pokładu i uzyć do burt. Wszystkie te wojenne kolory szaro- niebieskie robili poprzez dodanie jednego barwnika do bazy w różnych proporcjach.

Zakładam że to ma być Measure 11 a więc Sea Blue i Deck Blue, choć w grudniu '41 spora część Floty Pacyfiku cały czas miała jeszcze Measure 1, a więc w ogóle bez tych niebieskich... 

Im jaśniej tym lepiej, w tej skali nie ma co przesadzać o oryginalnOM farbOM, bo wyjdzie ciemny glut, szczególnie jak zapodasz lakier i łoszyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie. Najpierw gombeczka, ta najdrobniejsza, a potem lakier. Pojedynczymi pociągnięciami. Jak coś zedrzesz na czarnym albo czerwonym, się nie przejmuj, zalepisz glonem i scumem. Szarego nie zedrzesz, bo sądząc po wielkości menisku zużyłeś  cały słoiczek farby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.