Skocz do zawartości

Rosenbauer GFLF Simba 8x8- Revell


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto mam zamiar trochę zużyć ramę. Zobaczymy jak mi to wyjdzie

 

Moja rada - zanim zaczniesz podniszczać ramę przejdź sie do jakiejś remizy i luknis sobie na podwozie wozu bojowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Praetorian napisał:

Ponadto mam zamiar trochę zużyć ramę. Zobaczymy jak mi to wyjdzie Smile

 

 

Moja rada - zanim zaczniesz podniszczać ramę przejdź sie do jakiejś remizy i luknis sobie na podwozie wozu bojowego Rolling Eyes

 

Spokojna głowa Andrzeju. Nie mam zamiaru nanieść tony rdzy i obdrapać całej ramy ;) Ot lekki suchy pędzel na krawędziach itd.

 

 

 

Oponki jak najbardziej si, jeszcze tylko boki przejedź żeby się tak nie świeciły.

 

Na zdjęciach jakoś lipnie wyszło. W realu jest całkiem si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej! Rozciąłem blachy karoserii oraz posklejałem tak, aby tworzyły osobne moduły pojazdu. Po doklejeniu wszystkich szafek itd. dojdą jeszcze przednie i tylne ściany, tak aby zamknąć całość.

 

Oryginał:

89475f7121474af2.jpg

 

 

I model:

16235ce7c846eec5.jpg

b65ed9c643635055.jpg

67736ae8694c0ad9.jpg

ca4e7555c2453d6d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS> Piszę byś się nie smucił że to monolog. Każdy poprostu podziwia i głos mu odbiera i nie potrafi pisać z wrażenia.

 

 

Na peeeewno

 

Jak się podoba to dobrze, ale moglibyście coś mi zarzucić chociaż... Coś może widzicie czego ja nie widze... No nie wiem... Wymyślcie coś :P

 

A tak BTW, to mam dwie dobre wiadomości:

1.Postaram się zrobić oświetlenie całego modelu, ale to będzie coś ekstra

2.Prawdopodobnie będę mógł wrzucić niebawem walkarounda Simby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to kurna sklejasz ten model i sklejasz A tu co dokumenctacji nie dałeś, strażaków nie chcesz odwiedzić by looknąc podwozie co z Ciebie za modelarz!!

 

PS > A podobno kobietą trudno dogodzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to kurna sklejasz ten model i sklejasz A tu co dokumenctacji nie dałeś, strażaków nie chcesz odwiedzić by looknąc podwozie co z Ciebie za modelarz!!

 

PS > A podobno kobietą trudno dogodzić!!!

 

Oj chłopie, trochę wiedzy... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to kurna sklejasz ten model i sklejasz A tu co dokumentacji nie dałeś, strażaków nie chcesz odwiedzić by looknąc podwozie co z Ciebie za modelarz!!

Ps. A podobno kobietom trudno dogodzić!!!

 

Tej właściwej dokumentacji jeszcze nie mam. U strażaków byłem nie raz i nie dwa A sklejam i sklejam, to fakt Taki jestem już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

To się dopiero nazywa odgrzewanie kotleta

 

Po długiej przerwie postanowiłem zrobić drugie- finalne podejście do modelu.

 

Dzisiaj model odkurzyłem, wyciągnąłem co trzeba i zabrałem się do roboty. Wszystkie człony Simby będą ściągane. Dwa silniki już leżą i czekają na sklejenie. Problemem może się okazać złożenie ramy dla silników i jakieś sensowne umieszczenie tego wszystkiego na ramie pojazdu.

 

Teraz siedzę i rzeźbię przedni segment. Jutro go dokończę i zabiorę się także za środkowy. Będą one nakładane na takie coś w stylu bolców, żeby można było je zdjąć jak w oryginale i żeby można było obejrzeć jak wygląda rama, zawieszenie, mosty itp.

 

Oświetlenie sobie daruję. Co do dodatkowej dokumentacji, to dzięki pomocy czeskiego dziennikarza z serwisu http://www.pozary.cz udało mi się dorwać parę fotek w dobrej rozdzielczości Postaram się je też dorzucić.

 

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania relacji jak tylko zacznę wrzucać fotki z postępów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Pierwsza aktualizacja. Przedni segment (znajdujący się zaraz za kabiną) okazał się pochłaniać więcej czasu niż myślałem. Wczoraj przez 6 godzin rzeźbiłem przednią ściankę wraz z kratką wentylacyjną, która tam jest.

W sumie wkleiłem 17 żeberek, każde szerokości 1,5mm. Postaram się dzisiaj powklejać wszystkie szafki, wnęki i może uda się zamknąć segment tylną ścianą.

 

Skleiłem też wstępnie kabinę i przerobiłem nieco i wygładziłem tylną ścianę. Jeszcze zostało poszpachlować wszystkie dziury po wypychaczach i jamy skurczowe, ale tym się będę zajmował hurtowo.

 

IMGP0034.jpg

IMGP0033.jpg

IMGP0027.jpg

IMGP0026.jpg

IMGP0024.jpg

IMGP0014.jpg

 

Już nabrało to jakichś kształtów, ale koniec jeszcze daleko

 

Wiem, że ta kratka może nie jest jakaś idealnie prosta, ale dopiero uczę się budowania z polistyrenu od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko pojawia się na allegro kolego. Trochę częściej jest na Ebayu niemieckim i angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedziesz dalej z tą sikawką.

Przez Ciebie aż nabrałem chęci do mojej drabinki,tak się trochę zareklamując , niedługo aktual.

Jak na razie wszystko wygląda dość przyzwoicie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie orientujesz się może czy jest jeszcze gdzieś taki dostępny?

U mnie w Rybniku, w Składnicy Harcerskiej, są dostępne jeszcze 3 sztuki. I 5 sztuk Tiger Express.

 

Bardzo rzadko pojawia się na allegro kolego.

Tak raz na 5 lat

 

A tak na poważnie, to Simba jest jednym z najtrudniej dostępnych modeli.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s.szymon napisał:

ale nie orientujesz się może czy jest jeszcze gdzieś taki dostępny? Smile

 

U mnie w Rybniku, w Składnicy Harcerskiej, są dostępne jeszcze 3 sztuki. I 5 sztuk Tiger Express.

 

Sobie jaja robisz?? Czy serio mówisz

 

Ogólnie to nie moje upodobania, ale chętnie popatrzę na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w Rybniku były 3 Simby i 5 Tigerek, to Jarek miałby je już u siebie w swojej składnicy . Dawaj Przemek z tą Simbą, bo zaczyna się ciekawie robić .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były rzeczywiście to ja bym to wiedział jako pierwszy i bym budował 4 na raz

 

Dzięki Panowie za słowa otuchy. Chciałem zrobić wszystkie szafki od podstaw, ale stwierdzam, że to się nie powiedzie, ponieważ nie mam żadnych fot ich wnętrza. Dlatego też wszystko będzie pomalowane i będzie zrobiony wash, żeby to wszystko uwypuklić i trochę ożywić.

Bardziej się skupię nad silnikiem na ramie z całym osprzętem i okablowaniem, chociaż tego też niewiele widać na fotkach, ale zawsze coś

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.