Skocz do zawartości

Rosenbauer GFLF Simba 8x8- Revell


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nadeszła ta wiekopomna chwila rozpoczęcia relacji z budowy Simby. Ambicje co do modelu jak i oryginału mam ogromne... W jakim stopniu uda mi się je zrealizować? Czas pokaże.

 

Oryginał:

f1e9ca7afc89c6e6.jpg

 

 

Od razu informuję, że dopiero co otworzyłem pudełko, więc jeszcze nie wstawiam zdjęć z budowy. Na razie wkleję dotychczas uzbieraną dokumentację oryginału, żeby mi nie umknęła. Większość fotek wygrzebałem z internetu lub z relacji z budowy Simby kolegi z Wettringer-a Gecko.

 

Zestaw:

9aa22cf61d1361e6.jpg

 

>>>>>>In-Box SIMBY<<<<<<<

 

Linki

 

Producent układu jezdnego do Simby

Producent Osi

Strona Producenta całego pojazdu

 

 

FILMY:

 

RB Simba 8x8

 

 

Simba gasi samochód na autostradzie

Simba wyjeżdża z remizy

Pokaz armatki na wysięgniku

 

 

 

Jeśli ktoś posiada zdjęcia, opisy lub jakąkolwiek inną dokumentację Simby, to będę wielce uradowany jeśli się nią podzieli

 

 

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania relacji

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przemku , sądząc po poprzednich projektach to nieźle pojedziesz z tą simbą i zycze powodzenia . .

 

 

Dzięki Wierzę, że będziecie mieli powody do dumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uważnie będę śledził Twoją relację. Jak wiesz, również walczę teraz ze strażakiem - Unimogiem. A w kolejce czeka jeszcze drabina na podwoziu Volvo F-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... Relację z budowy Unimoga także chętnie oglądam Booo chłopaki lubią czerwień

 

Mam nadzieję, że i relacji z budowy drabiny doczekam się szybko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie bierzesz się za tego kolosa Z ochotą będę śledził relację, a jak narazie zyczę powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób in boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no w końcu zobaczę, czy wszystko się tam otwiera......... Powodzenia i gratulacje takiego oryginalnego modelu.

 

Dzięki Mam nadzieję, że uda mi się go możliwie rozbebeszyć

 

 

U mnie niedługo na warsztat wraca drabina Iveco więc będzie kolejny strażak na forum Smile

 

No ja czekam na to już ładny kawałek czasu, więc lepiej się bierz do roboty

 

 

Będe z chęcią zaglądał do relacji Smile

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbebeszyć

 

Mam nadzieje ze w pozytywnym znaczeniu?

 

No w sensie możliwego odwzorowania i pokazania wnętrzności Simby zarówno w kwestii podwozia i silnika jak i wnętrza szafek, kabiny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas!

 

Pierwsze kroki już za mną...

 

Rama sklejona do kupy (zajęło mi to 3 godziny :P każda poprzeczka składa się z dwóch części, a jest ich 9)...

 

a1a081434f38b6c8.jpg

 

Dyszla jeszcze nie przykleiłem, bo mam zamiar go zrobić takiego, żeby bardziej przypominał oryginał (mam fotki z dyszla w Scanii i myślę, że tutaj jest on praktycznie taki sam, tylko trochę większy)

07c29f347612f01d.jpg

 

I na koniec farbka nad którą się zastanawiam co do malowania Simby...

7b46a3c00fc6de75.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty i od razu pięknie.

 

Przemek, przeglądałem swoje zasoby "farbiane" i zastanawiam się, czy nie lepszą farbą na Simbę byłaby SM332 z revella. To jest taki jakby fluorescencyjny pomarańczowy. Próbowałem zrobić zdjęcia tej farbce, ale nijak nie idzie oddać odcienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił simbę z tej pierwszej foty?? bo jeśli tak to rozumiem, że będziesz dorabiał Lancę, bo ta revell'owska jej nie posiada.

Model okazały po zbudowaniu, jednak jak przystało na revell'a pracy będziesz miał znacznie więcej nic można by się spodziewać, pomyśl o wypełnieniu kół, bo jeśli jak te pozostałe revki są puste, to pod ciężarem tego bydlaka siądą wręcz błyskawicznie.

 

Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model zrobiony z pełnym oświetleniem Model jest bardzo ciężki ale koła się nie uginają W kascie trzeba zrobić wręgi bo na tej długosci sciany boczne się zapadają Wszystkie białe napisy zrobiłem z białej folii ponieważ po przyklejeniu kalek nie wychodziły śnieżno biała ale lekko różowe Malowałem model sprayem MOTYIP potem kalki i foliie a na koniec lakier STANDOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił simbę z tej pierwszej foty?? bo jeśli tak to rozumiem, że będziesz dorabiał Lancę, bo ta revell'owska jej nie posiada.

 

 

Na zdjęciu jest Simba HRET, czyli właśnie wersja z tą długą lancą. Ja będę robił tą zwykłą Simbę 8x8, bo nie mam zdjęć samej lancy, żeby móc ją odwzorować.

 

 

Model okazały po zbudowaniu, jednak jak przystało na revell'a pracy będziesz miał znacznie więcej nic można by się spodziewać, pomyśl o wypełnieniu kół, bo jeśli jak te pozostałe revki są puste, to pod ciężarem tego bydlaka siądą wręcz błyskawicznie.

 

Masz na myśli to, że opony się rozpłaszczą, czy co? Pracy trochę będzie, bo chcę ją choćby w jakimś małym stopniu odwzorować według oryginału.

 

 

Przemek, przeglądałem swoje zasoby "farbiane" i zastanawiam się, czy nie lepszą farbą na Simbę byłaby SM332 z revella. To jest taki jakby fluorescencyjny pomarańczowy.

 

Czyli "Dayglow Red"... To samo jest napisane w instrukcji, więc chyba faktycznie zakupię ową farbę

 

 

Mam ten model zrobiony z pełnym oświetleniem

 

Chętnie zobaczę.

 

 

W kascie trzeba zrobić wręgi bo na tej długosci sciany boczne się zapadają

 

Czyli, że trzeba ściany wzmocnić od wewnątrz, dobrze zrozumiałem?

 

 

Wszystkie białe napisy zrobiłem z białej folii ponieważ po przyklejeniu kalek nie wychodziły śnieżno biała ale lekko różowe

 

Właśnie też to zauważyłem... Nie wiem czy będę robił kalki odnowa... Może to sprawić trochę kłopotu, bo same kalki są dość dobrej jakości i ciężko będzie je dokładnie odwzorować... Zobaczymy w przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze zrozumiałeś trzeba wzmocnić od środka Kalki blękitno-granatowe u mnie są orginalne pasują idealnie do krzywizn boku Żaluzje [lakier MOTIP WEHEELSPRAY do renowacji felg alu]z boku tylne górne wyciołem i pomalowałem oddzielnie a uchwyty do ich otwierania [wszystkich rzaluzj] zrobilem z drutu Koło soboty sprubuję poraz pierwszy umieścić foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad ruchomym dyszlem zakończone powodzeniem

 

d7f8283634716fdam.jpg

95a8c86f597c1219m.jpg

1ec29ea6be97f147m.jpg

1dd82965ba760529m.jpg

6d5751334d4d1f91m.jpg

63cfd7b1e74f8ad5m.jpg

c8212c558e6e4e51m.jpg

773047c99364d457m.jpg

9a8bb0e4cf990f31m.jpg

9abe66e0f6c1d049m.jpg

 

Po sklejeniu całości dojdzie jeszcze linka z rolką i uchwytem do zwalniania trzpienia zabezpieczającego.

 

Kilka postów wyżej jest dyszel z wypraski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.