Skocz do zawartości

P47 Thunderbolt Łanowski, Revell/Hobby 2000 1:72


krzy65siek

Rekomendowane odpowiedzi

Model Revella, bez większych przeróbek, tyle tylko, że dodane silnik, koła, śmigło, kmy i blachy Parta. Model stary i znany, nie warto się chyba nad nim rozpisywać. Jestem bardzo rozczarowany jakością wyprastek - bardzo słabo widoczne linie podziału blach, mnóstwo nadlewek. Owiewka kabiny jest zestawowa i była okropna. Szlifowanie i polerowanie zajęło mi mnóstwo czasu. O ile jestem zwolennikiem przepaków Hobby 2000, to albo ten model się po prostu nie nadaje, albo w moim przypadku zawiodła jakaś podstawowa kontrola jakości i dostałem wyjątkowo złe.

Kalkomanie natomiast całkiem fajne. 

 

Model dla mnie trudny, głównie ze względu na malowanie oczywiście - po raz pierwszy malowałem NMF (Alclad i AK)  no i czarny kolor nie jest łatwy generalnie w malowaniu. 

 

Na koniec, chyba nie było warto, następnym razem (Razorback) poszukam czegoś innego.

 

Prośba o oceny, opinie, sugestie itp. Aha, obrót prawej opony zauważyłem dopiero  przy robieniu zdjęć, poprawię.

 

Pozdrawiam
Krzysiek

 

p47lewa.png.c0315419dee30e72e02e5ddd3322ea2c.pngp47przod.png.84ebcb0b31102385364c2338a8a596a3.pngp47lpg.png.fd3c0988fb6a185d86bebefc5a879ef7.pngp47ltg.png.26186f9be34decd593422249d40a956c.pngp47tg.png.e4f82a7f8d6598cb3bc44c7da78dce29.pngp47ptg.png.3c6d08d2121ee8252b3c921e3e65b233.pngp47ppg.png.71754264ea5f5d94b86cf6934287d6cd.pngp47gora.png.b31daf86cfe16c6a39db8ac1a7dd27f8.pngp47dol.png.432dd9d3058c0d571d903fbe8a3b7cf0.png

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, krzy65siek napisał:

dostałem wyjątkowo złe.

Revellowski Thunderbolt ma juz ponad 20 lat. 

Tak jak napisal  Wujek Alice ,mam jedno z pierwszych wydan i wszystko ( tzn jakosc wyprasek ) jest OK

a czarny mat sprobuj potraktowac bardzo miekka szczoteczka do zebow ( ostroznie !!! )

jest taka jedna w akcyjnym sklepie - Colgate slim-soft ( grubosc "wlosia" 0,01mm, ale nie mierzylem )

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WujekAlice napisał:

to malowanie faktycznie to jest taki hard matt, czy tak na zdjęciach wyszło?

Jeśli spojrzymy na zdjęcia P-47-M z 61st FS to łatwo zauważymy różny stopień matowości farby na różnych przykładach. Ze względu na specyfikę wprowadzania tych samolotów do służby wydaje się mało prawdopodobne, by wpływ mogły tu mieć działania obsługi (polerowanie/woskowanie), choć zupełnie wykluczyć tego się nie da. Raczej w grę wchodzą różne warunki oświetleniowe, a możliwe, że i takie rzeczy jak mokre poszycie, czy sposób nakładania farby.

 

Odkładając takie teorie na bok, farba Night byłą farbą, typu smooth. Te farby klasyfikowano jako farby matowe, jednak nie były one tak matowe, że bardziej się nie da. Można powiedzieć, że półmat, ale kolokwialnie rozumiany półmat to jest wszystko między absolutnym matem i pełnym połyskiem, czyż nie? Czy też półmat to dokładnie to co jest w środku - 50% połysku? Tu trzeba się ustawiać wyraźnie po stronie matu. Stopień zmatowienia dobraćć jest trudno, bo mówimy o efekcie w skali i wg mnie istotny jest tu też kontekst, czyli prezentacja innych modeli w kolekcji. Jeżeli obok siebie stoją ten p-47 M i Spitfire z Bitwy o Anglię to warto chyba różnice w połysku przedstawić? I to tak, by nie zamknąć sobie drogi do innych przypadków.

 

Na zdjęciach mat wydaje się być faktycznie nieco zbyt intensywny. Trochę podejrzany jest też odcień, wyglądający na czysty czarny, na bazie szarości. Ale to trochę gdybanie, bo zdjęcia łatwo oszukują w takich niuansach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oj, tam. przyczepiłem się tylko do niewłaściwego dla M silnika i  śmigła, wklejonego do góry nogami silnika i koloru chwytu powietrza do sprężarki... .

 

Samoloty 63rd FS nie są najlepszym materiałem do porównań. Nikt nie wie czym je pomalowali. Za to 62nd to ta sama, jeśli chodzi o specyfikację (DTD) farba.

Śmigło do silników serii C było inne , bo inny był wał śmigła. Optycznie różniło się od wcześniejszych trapezowymi w obrysie mankietami. Widać to wyraźnie na zdjęciu nosa P-47 Łanowskiego, które pokazałeś.

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za uwagi, przydadzą się na przyszłość. Nie zdawałem sobie sprawy z mnogości typów śmigieł, odróżniałem tylko dwa :). A kolor chwytu powietrza? Nie zauważyłem tej uwagi?

 

Jak na moją znajomość P47 to jestem naprawdę zadowolony tym, że model nie został totalnie skrytykowany. 

 

Pozdrawiam
Krzysiek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.