Skocz do zawartości

Caterpillar D7 (Miniart 35291) i Chevrolet G7107 (Miniart 35380) 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu zacząłem strugać model tego spychacza, który bardzo chciałem mieć na półce, od kiedy zobaczyłem oryginał we Francji, w jakimś prywatnym skansenie militarnym w rejonie plaży Omaha. Kupiłem więc wyrób firmy Miniart 35291 - 1:35 U.S. Armored Tractor w. Angle Dozer Blade.

Model z wielką ilością części i nie chodzi tylko o to, że każde ogniwo to 4 elementy x 76 ogniw; bardzo dobrze zdetalowany silnik, przekładnie, cięgna, zawieszenie - od siebie dodałem tylko 4 przewody do świec żarowych (chyba) i sam uplotłem z drutu 0,25mm linę do podnoszenia lemiesza, zamiast zestawowej linki plecionej.

Relacji na bieżąco nie prowadziłem, bo dużo lepszych warsztatów jest kilka do znalezienia w sieci (np. Panzerserra Bunker blogspot).

Model na finiszu, zastanawiam się teraz, na jakiej podstawce i w jakim towarzystwie go umieścić, może razem z równolegle zlepionym Chevroletem G7107, bo miejsca w gablocie mało...

IMG_8123.JPG

IMG_8124.JPG

Edytowane przez Lipstein
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lipstein changed the title to Caterpillar D7 (Miniart 35291) 1:35

Niestety Extra Thin zmatowił wszystkie klosze reflektorów; nie chciałem ich wklejać na posiadanym Clearfixie, bo bałem się że się przeterminował i masz...

 

IMG_8145.JPG

IMG_8146.JPG

IMG_8147.JPG

IMG_8148.JPG

IMG_8149.JPG

IMG_8150.JPG

IMG_8151.JPG

Edytowane przez Lipstein
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lipstein changed the title to Caterpillar D7 (Miniart 35291) i Chevrolet G7107 (Miniart 35380) 1:35

Był taki plan, nawet jest już sklejona podstawa ze styroduru i sklejki w kształcie parowu wyprowadzającego z plaży, ale mam za mało miejsca w gablocie; przypuszczam też, że po wykonaniu skał, podłoża i zieleni podstawka zdominuje oba modele...

IMG_8155.JPG

Edytowane przez Lipstein
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2023 o 17:00, Lipstein napisał:

przypuszczam też, że po wykonaniu (...)  zieleni   (...) zdominuje oba modele...

Zieleniny to bym akurat dał absolutne minimum

Nawet jak rosła to przecież to był teren po ciężkich walkach i ostrzale więc można zakładać że mało co jej zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.