Skocz do zawartości

Jak-40 Zvezda 1/144


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Na warsztat trafił Jak 40 Zvezdy w skali 1/144. Bardzo fajny modelik :). Robię go dla kolegi, więc model w formule "Diecast".  Model będzie w barwach PLL LOT  i kalki, jakie wykorzystam, to Lima Oscar Decals. Oszklenie ma być w formie kalek, więc mam nadzieję, że będą pasować do modelu.  Dla siebie jak będę robić jaczka, to planuję zrobić w starym polskim malowaniu wojskowym.

 

Na chwilę obecną skrzydła gotowe, kadłub sklejony i w niektórych miejscach poszpachlowany. Silniki też gotowe.

 

1917871363_IMG_20231110_120603-Kopia.thumb.jpg.83bf1c5bc49e226b924f8829f01e70d0.jpg

IMG_20231110_120646.thumb.jpg.353ee38442e8f5f8df25b9f75aacaef8.jpg

2004972578_IMG_20231110_120426-Kopia.thumb.jpg.85a26498d05d5ae0fce3899706b5f8d6.jpg

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę :D . Mam sentyment do tego samolociku. Pierwsza budowa modelu jaka pamiętam, to właśnie Jak-40 Plasticarta robiony przez mojego tatę, a pierwszy w życiu model jaki zbudowałem, to też Jak-40 tylko z Krugozora. Dziesięć części na krzyż wink4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jachud3 napisał:

Czy w pasażerach ktoś kiedyś próbował malować oszklenie od wewnątrz na jakiś ciemnoszary kolor i maskować od zewnątrz? Ma to sens? Wtedy widać że są szyby, a w środku wiarygodne zaciemnienie :szczerbol:

Tak, ja tak robię, tyle że maluję wnętrze całe, a nie szybki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2023 o 11:23, barszczo napisał:

Wygląda jak Krugozor, dziesięć części na krzyż wliczając podstawkę. Oczywiście to żart :D .

Miałem ale pod logo "Junnyj Tiechnik". Skala prawdopodobnie coś koło 1/125. Faktycznie kilka/kilkanaście części w tym 2 podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
46 minut temu, kowal76 napisał:

 

A jak :). Musiałem drugie zamawiać i nie polecam tych kalek .

Ja po doświadczeniach ze "Złotkiem" jak mam wykorzystać kalki LimaOscar to na wszelki wypadek zawsze zamawiam podwojne 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, barszczo napisał:

A gdzie warsztat Bociana ja się pytam?

Jakoś nie zakładałem, ponieważ w sumie nie wiem, jakie ten model ma mieć malowanie. Robię go dla kolegi, który chce  stare  malowanie DHL,  ale dał kalki do żółtego Tu 204,  które za bardzo nie pasują  :(.  Zapytam, może jednak się zdecyduje na pudełkowe American Airlines ?. Jak nie uda mi się jakoś dopasować tych kalek, to mam go zrobić na biało bez kalkomanii. Chyba,  że będzie jednak pudełkowe  AA. Generalnie jest to stary  model MiniCrafta, który jest mało szczegółowy i wymaga nieco  szpachli  :).

 

Za to niebawem trafi na warsztat forum inny pasażer 1/144 :).  Tym razem zrobię dla siebie, więc ze śladami eksploatacji itp :)

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.