Skocz do zawartości

Zerstorer Z-43 Trumpeter 1:350


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, LuckyStrike napisał:

 Chłostajcie do woli

 

Chciałoby się, ale nie bardzo jest co... 

:chytry:

Cała naprzód Kolego, jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, socjo1 napisał:

 

Chciałoby się, ale nie bardzo jest co... 

:chytry:

Cała naprzód Kolego, jest dobrze.

Kurcze łajba płynie dalej. Co prawda woda wlewa się ze wszystkich stron ale może nie utonie😁. Chyba połknąłem morskiego bakcyla przy montażu czuję zapach soli morskiej i wiatr we włosach. Teraz już też wiem, że to wszystko wymaga czasu i cierpliwości i że w pare godzin czy dni tego wszystkiego nie zrobię. Wem już też dlaczego warsztaty w tej sekcji ciągną się miesiącami i latami. Duży szacun dla wszystkich którzy z robotą docierają do końca.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
16 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Wem już też dlaczego warsztaty w tej sekcji ciągną się miesiącami i latami. Duży szacun dla wszystkich którzy z robotą docierają do końca.

 

Powiedzmy sobie, że nie wszystkim się to udaje.

No bo na początku, każdy z tego zdjęcia krzyczy:

QBSpqkBBVTJQ&pid=ImgRaw&r=0

 

Skleję Smarka! A ja będę lepszy, bo skleję Bi-Smarka!

Na co przychodzi inny i ich przebija mówiąc : A ja - Jajamoto! 

Zaś jego kumpel: Jajamoto - jajaTamto, ja skleję Jajołę!

 

No ale potem po pierwszych fotkach na Forumie zaczynają Koledzy  pomagać : a tu masz krzywo, a tam popraw, a siam za grubo. Ajabymy i Trzebabyły. A te blaszki takie małe, a linki się plączą,  w oczach aż wiruje, czego oni chcą??? 

 

I kończy się tak: 

 

b3117795-eb7c-4050-d83d-3473792348ba.jpe

 

lub tak:

jack-nicholson-w-filmie-lsnienie.jpg

 

Albo tak:

 

OIP.jCpPhQvWMbGy-SC9JYAoKAHaFR?rs=1&pid=

 

W literaturze wątek licznych modelarzy rzucających się na robienie ogromnych okrętów również jest licznie eksploatowany, choćby w poniższym utworze:

 

Dziesięć małych Murzyniątek
Jadło obiad w Murzyniewie,
Wtem się jedno zakrztusiło -
I zostało tylko dziewięć.

Dziewięć małych Murzyniątek
Poszło spać o nocnej rosie,
Ale jedno z nich zaspało -
I zostało tylko osiem.

Rzekło osiem Murzyniątek:
Ach, ten Devon - to jest Eden,
Jedno z nich się osiedliło -
I zostało tylko siedem.

Siedem małych Murzyniątek
Chciało drwa do kuchni znieść;
Jedno się rąbnęło w głowę -
I zostało tylko sześć.

Sześć malutkich Murzyniątek
Na miód słodki miało chęć,
Jedno z nich ukłuła pszczółka -
I zostało tylko pięć.

Pięć malutkich Murzyniątek
Adwokackiej chce kariery.
Jedno się odziało w togę -
I zostały tylko cztery.

Cztery małe Murzyniątka
Brzegiem morza sobie szły,
Jedno połknął śledź czerwony -
I zostały tylko trzy.

Trzy malutkie Murzyniątka
Poszły w las pewnego dnia;
Jedno poturbował niedźwiedź -
I zostały tylko dwa.

Dwu malutkim Murzyniątkom
W słońcu minki coraz rzedną...
Jedno zmarło z porażenia -
I zostało tylko jedno.

Jedno małe Murzyniątko
Poszło teraz w cichy kątek,
Gdzie się z żalu powiesiło -
Ot, i koniec Murzyniątek.

 

 

Ale  wszystkich Ich mamy w naszej serdecznej pamięci. A nawet mamy nadzieję, że wrócą!

Edytowane przez socjo1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po długiej przerwie.

 

Strzelająca drobnica sklejona jak na zdjęciu. Czas na etap drugi instrukcji (w tym tempie zanim skończę budowę pewnie doczekam się wnuków). I teraz moje pytania jako kogoś, kto nigdy wcześniej okrętów nie sklejał. Czy pokład malować przed przyklejeniem do kadłuba czy po? Jak to powinno wyglądać według sztuki? No i czy całą drobnicę doklejoną na pokładzie

i nadbudówkach malujecie oddzielnie czy już jak jest doklejona do całości okrętu? Z góry przepraszam jeżeli to są głupie pytania.

IMG20240516114245.jpg

IMG20240516114141.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między burtami a pokładem mogą pojawić się szpary do zaszpachlowania (i pewnie się pojawią). Tak więc najpierw sklej cały kadłub  z pokładem, dopiero potem go maluj. Nadbudówki - możesz pomalować albo osobno, jako podzespoły, albo już po sklejeniu z kadłubem. To zależy od spasowania zestawu (jeśli masz pewność że dobrze pasuje, to malujesz osobno, jeśli widzisz że między nadbudówką a pokładem będzie szpachlowanie itd - zastanów się nad pomalowaniem później), kamuflażu, komplikacji elementu. Drobnica generalnie malowana osobno (odcięcie z ramek, obrobienie, zamocowanie na plastelinie biurowej lub taśmie dwustronnej do jakiejś płytki, zakrętki lub korka - malowanie)  a dopiero poźniej wklejana. Również relingi - najpierw wycięcie z blaszki, oszlifowanie miejsc łączenia z blaszką, malowanie, wklejenie i drobne podmalówki). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, socjo1 napisał:

Między burtami a pokładem mogą pojawić się szpary do zaszpachlowania (i pewnie się pojawią). Tak więc najpierw sklej cały kadłub  z pokładem, dopiero potem go maluj. Nadbudówki - możesz pomalować albo osobno, jako podzespoły, albo już po sklejeniu z kadłubem. To zależy od spasowania zestawu (jeśli masz pewność że dobrze pasuje, to malujesz osobno, jeśli widzisz że między nadbudówką a pokładem będzie szpachlowanie itd - zastanów się nad pomalowaniem później), kamuflażu, komplikacji elementu. Drobnica generalnie malowana osobno (odcięcie z ramek, obrobienie, zamocowanie na plastelinie biurowej lub taśmie dwustronnej do jakiejś płytki, zakrętki lub korka - malowanie)  a dopiero poźniej wklejana. Również relingi - najpierw wycięcie z blaszki, oszlifowanie miejsc łączenia z blaszką, malowanie, wklejenie i drobne podmalówki). 

Dzięki za porady. Co do samych farb natomiast. Na załączonej instrukcji polecane przez producenta kolory z Vallejo np będą zgodne historycznie?

IMG20240516114457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, socjo1 napisał:

To chyba najbardziej zależy od tego, czy lubisz malować akrylami. 

Tamiya tez może być nie mam jakichś preferencji. Tamiya ma ten plus ze lepiej przez aero przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Co do malowania na burtach taka linie wodna to najlepiej chyba zrobic jakimis tasmami maskujacymi?

 

W rzeczy samej. Popatrz na mój warsztat "Jeda", tam pokazuję ustrojstwo do szkicowania położenia linii wodnej (żeby była równo). I teraz nie vhodzi o to, żebyś od razu kupował sobie coś takiego, ale trzeba o to zadbać. zamocować jakoś kadłub  i np. użyć ołówka przymocowanego do jakiejś sklejki, książki itd. 

A masz już koncpecję, jak będziesz korabla pokazywał po zakończeniu? Będzie stał na balach jak w stoczni, czy na jakichś słupkach w dnie itd? To też dość warunkuje kolejność części prac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuckyStrike napisał:

@socjo1w warsztacie Jeda wspominales ze oprocz twojego narzedzia z ktotego korzystales jest jeszcze jakis lepszy z RB model, czy mozesz podac nazwe produktu to sobie wyszukam w jakims sklepie

Niestety, nie pamiętam. Pewnie znajdziesz w narzędziach w mojehobby, jakiś czas temu coś takiego mi przeleciało przed oczyma w trakcie wyszukiwania czegoś innego. 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
22 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Wracając do farb z załączonej instrukcji. Myślicie, że lepsze(zwłaszcza pod aero) będą te proponowane od Mr Hobby? Pytam bo nie miałem tych farb wcześniej. Póki co używałem tamiya.

IMG20240516114457.jpg

Nr hobby serii c (tzw. lakiery) to jedne z najlepszych farb do malowania aerografem. Pewnym wyzwaniem może być ich intensywny zapach.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, socjo1 napisał:

Nr hobby serii c (tzw. lakiery) to jedne z najlepszych farb do malowania aerografem. Pewnym wyzwaniem może być ich intensywny zapach.

To w takim razie kupuję. Co do zapachu to nie problem. Poczekam z malowaniem jak rodzina będzie poza domem. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jedna uwaga: mówię o serii C. Nie H .

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LuckyStrike napisał:

Srria H jak wyguglałem jest akrylowa, poszukam czy są te same kolory w serii C zatem.

O ile dobrze pamiętam , to te dwie serie powinny mieć odpowiedniki z analogicznymi numerami. Ale sprawdź to proszę, bo mogę się mylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.