Skocz do zawartości

Zerstorer Z-43 Trumpeter 1:350


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tak. Popatrz na zdjęcia, na dokumentację, ostatecznie instrukcję. Ja to robię trochę na czuja.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby przyszły więc biorę się za kadłub. Dla jasności"

C29 Hull Red pomaluję dolną część kadłuba.

C33 Flat Black linię wodną. Przy okazji przy malowaniu będę się kierował linią wodną oznaczoną przez producenta 

C308 Gray część kadłuba powyżej linii wodnej.

 

Czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
4 godziny temu, LuckyStrike napisał:

 przy malowaniu będę się kierował linią wodną oznaczoną przez producenta 

(...)

Czy ma to sens?

Najprawdopodobniej ma.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym krokiem będzie położenie lakieru bezbarwnego i tu seria pytań:

 

1. Lakier w wersji błyszczącej czy mat?(Pytam pod kątem przyszłego brudzenia).

 

2. Pytanie fundamentalne brudzić czy nie brudzić i dokładać efekty zużycie jeżeli okręt będzie prezentowany na podstawce z zestawu a nie na dioramie przedstawiającej wodę? Jak to według sztuki powinno poprawnie wyglądać?

 

3. Relingi burtowe: doklejać już na tym etapie jak będę miał kadłub na gotowy (oczywiście uprzednio pomalowane) Czy czekać z tym na sam koniec budowy jak już wszystkie elementy nadbudówek będą gotowe. Pytam bo w niektórych filmikach na YT widziałem jak ludzie po malowaniu kadłuba od razu odklejają a w innych znowu artykułach czytałem, że na końcu.

Edytowane przez LuckyStrike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Większość osób stosuje nabłyszczanie. Mniejszość półmat lub mat. Ja akurat jestem w mniejszości. Nie lubię działać olejami na błyszczących powierzchniach. Natomiast pod kalkomanie co do zasady powierzchnia powinna być jak najbardziej gładka - czyli błyszczący.

 

2. Dziwne pytanie. Jak sobie stryjenka życzy i co jej w duszy gra. Mi na przykład grało tak:

g9hvHPD.jpg

Ale to Tobie ma się podobać i pasować.

 

3. Relingi im później tym lepiej. Podobnie maszty i olinowanie - inaczej jest duża szansa, że połamiesz i pogniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, socjo1 napisał:

1. Większość osób stosuje nabłyszczanie. Mniejszość półmat lub mat. Ja akurat jestem w mniejszości. Nie lubię działać olejami na błyszczących powierzchniach. Natomiast pod kalkomanie co do zasady powierzchnia powinna być jak najbardziej gładka - czyli błyszczący.

...

 

no pacz pan... A KFS niedawno mi napisał, że to mity i klechdy staropolskie :)  

PS. tak, robię wg mitów i klechd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Thalgonis napisał:

 

no pacz pan... A KFS niedawno mi napisał, że to mity i klechdy staropolskie :)  

PS. tak, robię wg mitów i klechd :) 

Pamiętam tę wymianę zdań, chyba nawet w niej brałem udział.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba co rozwijać. połysk jest gładki, a mat chropowaty. Cokolwiek wylejesz na połysko możesz zetrzeć, masz kontrolę niemal 100%. Im bardziej chropowata powierzchnia, tym więcej tego co wylałeś wlezie w zakamarki i usunąć sę nie da.Stą moje twierdzenie dobierasz lakiery do efektów jakie chcesz uzyskać. Chcesz filtorawć powierzchniowo, idziesz w maty. Chcesz robić punktowe efekty ciągniesz w stronę połysku. Oczywiście istnieje nieskończna ilość stadiów pośrednich. Trzeba po prostu wiedzieć co sie chce zrobić i odpowiednio dobrać sposób wykończenia powierzchni.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Trzeba po prostu wiedzieć co sie chce zrobić i odpowiednio dobrać sposób wykończenia powierzchni

i to jest klucz do wszelkiego sukcesu i największe wyzwanie, które z kolejnymi spartolonymi modelami prowadzi cię w stronę światłości 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.