Skocz do zawartości

Kompresor - spuszczać ciśnienie ?


DominikS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Pytanie z tych głupkowatych ( mam nadzieję, że jednak nie) :

Czy po skończonej pracy spuszczacie powietrze z kompresora ?

Zostawiacie na "zaś"? jeśli tak to na jak długo ? 

Pytam w kontekście trwałości kompresora, gromadzenia się wilgoci w zbiorniku itd... 

Z góry dzięki za odpowiedzi, przepraszam za tak błahe pytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi."

Osobiście zawsze spuszczam po skończonym malowaniu w danym dniu czy sesji. Nawet jeśli to "tylko" pół dnia. Nie wiem jak to jest u Ciebie konstrukcyjnie rozwiązane, u mnie pod zbiornikiem jest śruba spustowa i nią wypuszczam powietrze przy okazji wydmu:bip:ąc wilgoć. Po co męczyć uszczelki/zawory/połączenia (takie jest moje prywatne zdanie).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DominikS napisał:

Witajcie. 

Pytanie z tych głupkowatych ( mam nadzieję, że jednak nie) :

Czy po skończonej pracy spuszczacie powietrze z kompresora ?

Zostawiacie na "zaś"? jeśli tak to na jak długo ? 

Pytam w kontekście trwałości kompresora, gromadzenia się wilgoci w zbiorniku itd... 

Z góry dzięki za odpowiedzi, przepraszam za tak błahe pytanie.

 

Ogólnie nie ma takiej potrzeby.Wystarczy raz na tydzień usunąć skropliny ze zbiornika wyrównawczego.By zapobiec gromadzeniu się w nadmiarze wody.I też by sprężarka się nie załączała częściej z powodu nagromadzonej wody co powoduję mniejszą pojemność zbiornika.W sumie raz tydzień starczy .Częściej nie ma potrzeby opróżniać zbiornik .Czasem to są dosłownie drobiny wody.Po tygodniu używania.Zależy też czy powietrze jest w okresie większego czy mniejszego zawilgocenia.Pora roku.Chyba ,że ktoś pracuje 24 godziny na dobę.W wilgotnej atmosferze.Powietrze mam cały czas 8atm.Gotowe do pracy.Pilnuję by wężyk od aero nie przepuszczał powietrza i kompresor się nie załączał bez potrzeby.Presostat w prawdzie  mogę wyłączyć by nie doszło do jakiejś niekontrolowanej pracy.Ale przez lata takiej praktyki raz czy kilka w nocy się załączył z powodu nie dokręconego aerografu.Czyli nie szczelności.To tyle.A powietrze może sobie być w zbiorniku cały czas.Pytanie czy masz zawór zwrotny  na stronie tłocznej co  ułatwia start kompresora i jego cofaniu się do kompresora .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, push-up78 napisał:

Pytanie czy masz zawór zwrotny  na stronie tłocznej co  ułatwia start kompresora i jego cofaniu się do kompresora .

Mam takiego o chińczyka: 

21251_rd.jpg

Ze spuszczaniem skroplin wszystko jasne - raz na jakiś czas trzeba i kropka, moje pytanie bardziej dotyczyło powietrza.

Edytowane przez DominikS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Niby jest to ta konstrukcja z tych w miarę dobrych.Nie znam jej dokładnie mam zupełnie z innej beczki kompresorek.Z pewnością zadbaj o regularne osuszanie zbiornika ze skroplin.Co do reszty nie musisz się w sumie jakoś specjalnie stosować.Chyba,że napełniony zbiornik stwarza jakieś problemy przy rozruchu.Jak nie to spokojnie możesz cały czas mieć nabity zbiornik powietrzem.Bez względu czy pracujesz sprężarką czy nie.W sumie to tyle.O ile użytkownicy takich konstrukcji zechcą dodać właśnie jakieś  swoje uwagi odnośnie eksploatacji tego kompresora.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DominikS napisał:

Ze spuszczaniem skroplin wszystko jasne - raz na jakiś czas trzeba i kropka, moje pytanie bardziej dotyczyło powietrza.

Przy zbiorniku napełnionym do ciśnienia większego niż nastawione na reduktorze, sprężyna reduktora jest bardziej napięta, więc teoretycznie szybciej się zużywa. Ale w praktyce, nie powinno to mieć żadnego znaczenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 4.12.2023 o 11:55, push-up78 napisał:

Z pewnością zadbaj o regularne osuszanie zbiornika ze skroplin.

 

Rozmowa toczy się na poziomie więc przepraszam za jego obniżenie. Czy osuszanie odbywa się przez naciśnięcie zaworka na spodzie tej przezroczystej rurki? Pytam, bo właśnie wykryłem nieszczelność swojego zbiornika, być może spowodowaną korozją. Póki co klej CA załatwił sprawę ale w nowym kompresorze chciałbym robić wszystko jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zarukOd spodu zbiornika jest śruba, którą należy regularnie odkręcać i wylewać ze środka skroploną wodę. Po kilku tygodniach bez jej wylewania potrafi się tam zebrać jej całkiem sporo.

Skraplacz możesz osuszyć właśnie za pomocą tego "guzika" od spodu tej przezroczystej bańki. Jeżeli wody jest dużo, to bańkę tę można w całości wykręcić. W ten sposób łatwiej jest wylać to co się w niej skropliło

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zaruk napisał:

 

Rozmowa toczy się na poziomie więc przepraszam za jego obniżenie. Czy osuszanie odbywa się przez naciśnięcie zaworka na spodzie tej przezroczystej rurki? Pytam, bo właśnie wykryłem nieszczelność swojego zbiornika, być może spowodowaną korozją. Póki co klej CA załatwił sprawę ale w nowym kompresorze chciałbym robić wszystko jak należy. 

Jufree odpowiedział jak co należy zrobić w modelu kompresora Chińczyka .Ja mam inną konstrukcję.Taka jak na załączonym zdjęciu.U mnie jest pokrętełko na górze zbiornika tam widać w tle te czarne poniżej presostatu na zbiorniku i mam podłaczony wężyk ,którym wypuszczam do butelki skropliny.

71800001_1389690455_z.thumb.jpg.0ae74530b46f38b23c3893b48a0bad9d.jpg

Edytowane przez push-up78
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, push-up78 napisał:

.Ja mam inną konstrukcję.Taka jak na załączonym zdjęciu

Uuu panie, na bogato pojechałeś :)

Bardzo fajny kompresor i niewielki, ale w UK to najtaniej ok 10 tys. PLN

Służy Ci tylko do aerografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HKK napisał:

Uuu panie, na bogato pojechałeś :)

Bardzo fajny kompresor i niewielki, ale w UK to najtaniej ok 10 tys. PLN

Służy Ci tylko do aerografu?

Pewnie i do przedmuchiwania PCta.Fajna sprawa.Nie będę się chwalił ,mam dwa takie....Z jednego roku produkcji.I zapas dedykowanego oleju.Kolo chciał mi wcisnąć za 400 jeszcze 3ci ale był z at 90tych to sobie odpuściłem.Te są z 2009r..Mam  je od 2017go.😇Dwa kompresory koło 50kilo wyszło 1000 plus za kuriera 150 na palecie.Myślę,że to dobra cena była.

Co do cen to można wyhaczyć używki w różnym stanie ale ceny fakt jak prawie za nowe z innych firm  i to jeszcze bez gwarancji.

 

119946007_Screenshot2023-12-19at20-49-36SprarkaJunairmodel6-4cichylaboratoryjnyaryOgoszenienaAllegroLokalnie.thumb.png.82e4d469dd5dbdb441c4d06da730e634.png

 

631966866_Screenshot2023-12-19at20-49-17KompresorJunaircichyaryKupteraznaAllegroLokalnie.thumb.png.ba9b3614db4f1f59658126d179689811.png

 

Te same ale bywają w różnej konfiguracji z osprzętem.

 

 

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.