Skocz do zawartości

PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne


Dzejo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc

Model rozpoczęty jeszcze w czasach zanim Arma i IBG myślały o swoich miniaturach, a kiedy te się pojawiły był na tyle zawansowany ze szkoda było przerywać. I choć zajęło to więcej czasu niż przewidywałem … dobrnąłem do końca J.

Zestaw to Azur, po pojawieniu się na rynku wstępnie zauroczony… teraz kijem bym nie ruszył. Do jego największych plusów chyba można zaliczyć jedynie blaszkę i żywiczną chłodnicę.

Z dodatków:

-blaszka Part S72-019  dedykowana do modelu Siedlce, użyłem przede wszystkim elementy do wnętrza i przód osłony silnika

 - zestaw Master AM72-150 zawierający celowniki , Km-y i dysze Venturiego (rewelacja)

 - silnik Bristol żywica CMK Q72010  

- tablica Yahu – niby dedykowana do tego modelu , ale trzeb było pomimo znacznego pocienienia ścianek , zmniejszyć jej szerokość o ok. 1mm, a tym samym pozbawić jednego z zegarów J

 -przeróbki własne (modyfikacja kadłuba pod wiatrochron P.11, modyfikacje ryflowania na skrzydłach i statecznikach….) oraz zapożyczone z zestawu IBG śmigło i osłona silnika.

 

Miłego oglądania , wszelkie komentarze i uwagi mile widziane492929339_20240105_113033-Kopia.thumb.jpg.d965acaa81cfaad9b584f60a06ef706c.jpg

20240105_113454 - Kopia.jpg

20240105_113504 - Kopia.jpg

20240105_113513 - Kopia.jpg

20240105_113547.jpg

20240105_113556 - Kopia.jpg

20240105_113648.jpg

20240105_113738 - Kopia.jpg

20240105_113746 - Kopia.jpg

20240105_114017 - Kopia.jpg

20240105_114023 - Kopia.jpg

20240105_114218 - Kopia.jpg

20240105_114409 - Kopia.jpg

20240105_114448.jpg

20231231_140111 - Kopia.jpg

warsztat-1.JPG

warsztat-2.JPG

 

Edytowane przez Dzejo
  • Like 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Ta konstrukcja wydaje mi się mało interesująca, a jednak model bardzo wpadł mi w oko. Dobra robota! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zaruk napisał:

Fajny. Pomyśl, czy nie wymienić celownika na coś bardziej finezyjnego.

Autor pisze że to już jest wymienione na zestaw Master, co tu lepszego znaleźć?🤔

 

Świetny jest , szacun że nie porzuciłeś budowy mając na uwadze pojawienie się Army i IBG, widać włożona pracę - warto było!

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wuwumaster napisał:

Autor pisze że to już jest wymienione na zestaw Master, co tu lepszego znaleźć?🤔

 

Świetny jest , szacun że nie porzuciłeś budowy mając na uwadze pojawienie się Army i IBG, widać włożona pracę - warto było!

Pozdr ww

 

Nie czytałem uważnie, przepraszam.  Mimo wymiany nie robi dobrego wrażenia.

Co więc można? Ano, zrobić samemu. Ten obecny zdecydowanie za bardzo rzuca się w oczy.

Obrączka z kawałka rozciągniętego patyczka do uszu, dwie nici do naciągów przyklejone na krzyż i odcięte. Na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zaruk napisał:

Obrączka z kawałka rozciągniętego patyczka do uszu

jakos nigdy nie chcialy mi sie rozciagnac. Zreszta teraz to sa juz z papieru albo bambusa

ale mysle, ze celownik nie wyglada az tak zle. jest OK A cyly model - pierwsza klasa!

Zasluga Azura jest to, ze sprowokowal naszych do roboty ( Arma i IBG )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zaruk napisał:

 

Nie czytałem uważnie, przepraszam.  Mimo wymiany nie robi dobrego wrażenia.

Co więc można? Ano, zrobić samemu. Ten obecny zdecydowanie za bardzo rzuca się w oczy.

Obrączka z kawałka rozciągniętego patyczka do uszu, dwie nici do naciągów przyklejone na krzyż i odcięte. Na przykład.

Też racja można próbować samemu, sprawdziłem jeszcze inbox zestawu - jest w pudle fototrawiony celownik,

Choć ten od Mastera to też trawionka na toczonej stopce.

Dla mnie temat o tyle ciekawy że zawsze te celowniki Mastera do PZLek robiły na mnie wrażenie, przynajmniej ich foty/rendery w sklepach, tutaj jest okazja zobaczyć na dobrze wykonanym modelu jak się to sprawdza po zamontowaniu.

Jak dla mnie faktycznie nie są b małe ale do zaakceptowania (na fotkach z powiększeniem wszystko wygląda trochę inaczej, a jak wiemy 11stka to dość mały model).

A jak autor modelu odbiera ten dodatek Mastera? Warto czy lepiej pozostać przy zestawowym? A może faktycznie "gdybym robił po raz drugi" to jak byłoby zrobione?

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Bardzo dziękuję za Wasze miłe komentarze😃

 

9 godzin temu, wuwumaster napisał:
18 godzin temu, zaruk napisał:

Fajny. Pomyśl, czy nie wymienić celownika na coś bardziej finezyjnego.

Autor pisze że to już jest wymienione na zestaw Master, co tu lepszego znaleźć?🤔

myślałem o tym , tym bardziej ze nie jesteś pierwszy który to zauważył 🙂 , ze wszystkich dostępnych master jest najlepszy , tak sobie myślę ze co można byłoby z nim zrobić to zrezygnować z jednej części , gdyż okrąg składa się z dwóch elementów ... byłoby tyci cieniej. Opcje drucików i nici dość szybko odrzuciłem ... nie na moje nerwy i umiejętności 😉

 

5 godzin temu, BRAVO112 napisał:

Zasluga Azura jest to, ze sprowokowal naszych do roboty ( Arma i IBG )

coś w tym chyba jest , bo tego modelu pomimo jego bolączek sprzedało sie chyba całkiem sporo.

tyle ze teraz to jakbym miał robić drugą P.11 to sięgnął bym zdecydowanie po IBG

 

5 godzin temu, wuwumaster napisał:

A jak autor modelu odbiera ten dodatek Mastera? Warto czy lepiej pozostać przy zestawowym? A może faktycznie "gdybym robił po raz drugi" to jak byłoby zrobione?

Zestaw Mastera jest świetny i to nie tylko celowniki, ale i ich podstawy z charakterystycznym trójkącikiem, km-y oraz świetna dysza Venturiego. Te elementy robią robotę , i sam celownik jest trochę bardziej filigranowy od tego co dał IBG, lepszy od zestawowego Azura i Parta.

Drugi raz, możliwe ze tak jak wspomniałem powyżej, możliwe ze ograniczyłbym sie do pojedynczego okręgu zewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.