Skocz do zawartości

Mitsubishi Zero A6M3 Type 32, Eduard 1:48


DamianPoltorak

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czołem,

 

Udało mi się dzisiaj pstryknąć zdjęcia drugiej maszynie, a dokładnie na tapet wchodzi japońskie Zero od Eduarda, w wydaniu weekendowym. Wersja to A6M3 Type 32.

Model wpadł jako prezent od Mikołaja i tegoż samego dnia został rozpakowany, po dwóch miesiącach dojechał do mety.

Założyłem sobie że skleję czyste Zero, bez żadnych nadmiarowych obić i obtarć, bo takie właśnie mi się podoba. A jedyne zdjęcia tej maszyny jakie znalazłem w internecie pokazują że ten egzemplarz nie był za bardzo styrany pracą.

Model stanowi rozpoznanie bojem przed dwupakiem, który następny wezmę na warsztat.

 

Z dodatków do środka weszły pasy, i dodatkowe zegary w wydaniu Eduard Spacer oraz drukowane klapy do lądowania też od Eduarda.

 

Zapraszam do komentowania.

 

 

image.png.dcec883fee966bc5f53dea169cb880d4.png

 

IMG_20231230_192923291.jpg

IMG_20240207_125044636.jpg

IMG_20240207_125055778.jpg

IMG_20240207_125108760.jpg

IMG_20240207_125123413.jpg

IMG_20240207_125137762.jpg

IMG_20240207_125150742.jpg

IMG_20240207_125203969.jpg

IMG_20240207_125213328.jpg

IMG_20240207_125236332.jpg

Edytowane przez DamianPoltorak
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zrobiony, nie ma monotonii, bardzo mi się podoba.

Pulpety takie niejednorodnej barwy są - malowałeś? Bo chyba kalki są zupełnie gładkie?

Musiałem przespać warsztat jednakowoż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, zaruk napisał:

Musiałem przespać warsztat jednakowoż...

Warsztatu nie przespałeś bo takowego nie było.

 

Co do hinomaru, to czysta zestawowa kalka, taką dziwną fakturę dostała po zdjęciu folii. Dodatkowo na końcu potraktowałem je farbą olejną żeby stonować całą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się.

5 godzin temu, DamianPoltorak napisał:

Udało mi się dzisiaj pstryknąć zdjęcia

.. tylko dlaczego w jakimś pudełku?

 Mam wątpliwości co do długich działek, jak pamiętam ta wersja miała krótkie. No chyba że coś pomyliłem. Właśnie też grzebie ten model z profipaka ,są krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marek d napisał:

Podoba się.

.. tylko dlaczego w jakimś pudełku?

 Mam wątpliwości co do długich działek, jak pamiętam ta wersja miała krótkie. No chyba że coś pomyliłem. Właśnie też grzebie ten model z profipaka ,są krótkie.

Przy następnej galerii postaram się o coś bardziej profesjonalnego 👍

A działka podmienimy! Dzięki za wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

tylko w linie " nie wlazla... " ( chyba ze przegapilem ) 

Wlazła, wlazła tylko wash na tyle jasny że nie podkreślił linii, może trzeba by punktowo coś ciemniejszego podlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hinomaru faktycznie "sztywnie" wyglądają, ale może da się jeszcze jakimś linerem podkreślić. Ogólnie Hampik  ładny, choć moim skromnym, prywatnym zdaniem niepotrzebnie podkreślałeś wszystkie łączenia blach silnika srebrem, trochę cukierkowo wygląda. Ale to tylko moje prywatne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.