Skocz do zawartości

PzKpfw III Ausf.E, FtF, 1/72


MAREK74

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjemny w budowie zestawik. Kolejny skok w bok od tematów lotniczych. Przerobiłem dosłownie kilka detali, które rzuciły mi się w oczy. Malowany Hataką C164 i C168. Wydaje mi się, że ten szary C164 jest ciut za ciemny ale nie zagłębiałem się zbytnio w temat. Miłego oglądania.DSC_5415a.thumb.jpg.b0d939f3fe8d0784a3f56c5b714a8b69.jpgDSC_5390a.thumb.jpg.b47993265da18cff0a82d7b48278c4fa.jpgDSC_5392a.thumb.jpg.bb90b52cc3d099cff986ee0a80a89241.jpgDSC_5393a.thumb.jpg.59f10988b26fe96b9e10d380bcf485e6.jpgDSC_5395a.thumb.jpg.41a8470d080c55c2e37a4719c8f0dc76.jpgDSC_5413a.thumb.jpg.68813db15fa5823a2397aa939d63d5eb.jpgDSC_5416a.thumb.jpg.99304b6d25ba1e7ee5b817c710407e35.jpgDSC_5417a.thumb.jpg.246b3bc190354643c4a319390639fddf.jpg

 

Edytowane przez MAREK74
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MAREK74 changed the title to PzKpfw III Ausf.E, FtF, 1/72

Fajny maluch. W sumie to na pierwszy rzut oka rażą koła, cała reszta nie sugeruje, że to fast assembly.

Wyrzutnię granatów dymnych dorabiałeś czy była w zestawie? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, R_Mazzi napisał:

na pierwszy rzut oka rażą koła

co racja, to racja... Z założenia to miał być typowy "półkownik" wzbogacający kolekcję FtF Wrzesień 1939, dlatego nie myślałem, by coś robić z tymi kołami. Przeróbki ograniczyłem do minimum - nawiercenie otworów kół napędowych, luf i reflektorów, przewód zasilający reflektory czy stojąca dumnie antenka. Coś mi się kołacze, że w wersji AusfD tego producenta układ jezdny jest rozwiązany trochę inaczej to może będzie lepiej jak go kiedyś popełnię.

 

Teraz, R_Mazzi napisał:

Wyrzutnię granatów dymnych dorabiałeś czy była w zestawie? 

Hmm... taki ze mnie pancerniak, że najpierw musiałem wygooglować o czym piszesz... Do modelu dodałem tylko imitację tych łańcuchów, które zrobiłem ze splecionych dwu drucików. Wiem, że trochę grube ale cieńszych nie znalazłem w warsztacie...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancko wyszedł 👍 podoba mi się staranne wykonanie i b schludne nie przedobrzone malowanie, nie obrzucony błotem tylko lekko przykurzony, dokładnie tak widzę pancerkę w 72, FtFy zwłaszcza 😉

Ładnie wyczyściłeś układ napędowy - mi ten szew idący środkiem gąsienicy w większości FtF-ów zawsze ileś krwi napsuje.

 

Pozdr ww

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł, góra super, układ jezdny mocno uproszczony. Wrześniowy panzer grau miał właśnie taki ciemny, stalowy odcień. Na brązowe plamy podobno  nie ma dowodów, że taka kolorystyka była we wrześniu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PiotrekM napisał:

 Wrześniowy panzer grau miał właśnie taki ciemny, stalowy odcień. Na brązowe plamy podobno  nie ma dowodów, że taka kolorystyka była we wrześniu.

Tu można poczytać na temat kolorów.    Wynika z tego że 2/3 to ciemny szary 1/3 brązowe plamy itp.    https://panzerworld.com/german-armor-camouflage#early-war

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. Wiem, że jest dyskusja w temacie kolorów. Ja znalazłem takie rzeczy:

https://twhistoria.blogspot.com/2013/10/malowanie-czogow-niemieckich-w-latach.html

https://www.flamesofwar.com/Default.aspx?tabid=112&kb_cat_id=33

Mam kilka modeli FtF pomalowanych tylko szarym, ale te które mi zostały to będę raczej chciał pomalować dwoma kolorami. Myślę sobie tylko, by użyć Tamiya German grey zamiast tego szarego Hataki. Tamiya jest ciut jaśniejsza i byłby większy kontrast. W sumie, to jak poczytać to co powyżej to ten szary z kamuflażu dwubarwnego jest inny, niż ten z późniejszego jednobarwnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.