Skocz do zawartości

M1A2 Abrams Sepv2 Academy


Kudacior

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, bulik58 napisał:

Robiłeś przerwy czy tyle zabrało składanie?  Może jeden tych poniżej?

Un char de l'armée américaine M1A2 Abrams affecté au bataillon 1st, 68th  Armored Regiment, 3rd Armored Brigade combat Team, 4th Infantry Division,  attend de se déplacer à la ligne de tir lors

e10601ba22c736cf9ef0f2b07db46401.jpg

8d6c0f71e612add4e5a4e14463dbcbd9.jpg

Robiłem przerwy, ostatnio nie miałem w ogóle czasu i dopiero dzisiaj od ponad miesiąca do niego usiadłem. A co do malowania to już zakupiłem farbki więc chyba będzie ostatecznie to malowanie nato

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kudacior napisał:

Robiłem przerwy, ostatnio nie miałem w ogóle czasu i dopiero dzisiaj od ponad miesiąca do niego usiadłem. A co do malowania to już zakupiłem farbki więc chyba będzie ostatecznie to malowanie nato

Może żle się wyraziłem, chodziło mi o czas poświęcony składaniu tej pojedynczej gąsienicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kudacior napisał:

Jeśli masz na myśli ile łącznie zajęło mi składanie jednej gąsienicy to zajęło mi tą łącznie nieco ponad 5 godzin bez przerw.

Spowodowane jest to ilością elementów czy jakowymś problemem? Nie używałem jeszcze traków tej firmy a wiele osób je chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bulik58 napisał:

Spowodowane jest to ilością elementów czy jakowymś problemem? Nie używałem jeszcze traków tej firmy a wiele osób je chwali.

Ilością elementów, bezsensownym skomplikowaniem całego procesu składania przez producenta oraz tym że niektóre elementy mają słabą jakość. Producent mówi, że nie potrzeba żadnego "cleanup" elementów, tymczasem każdy trzeba przewiercać bo szparki są za małe, większość tych metalowych pinów jest za długa przez co te boczne elementy (nie pamiętam nazwy) lekko odstają. Jak mam być szczery to t-rex jest jednym z gorszych producentów traków w 1/35 przynajmniej jeśli chodzi o cena/jakość. Tu jest link (nie wiem czy mogę go tu wstawić i czy jest to legalne z polityką modelwork bo jest to link do innego forum o modelarstwie) do wątku o tych gąskach i nie tylko ja mam ten problem. https://forums.kitmaker.net/t/t-rex-studios-t158-3d-printed-tracks-quality/38893/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kudacior napisał:

 

Jak już pisałem nie korzystałem dotychczas z produktów tej firmy ale takie informację obiły mi się już o uszy. Co do zgodności - osobiście uważam iż informacje o takich bublach są  b.przydatne dla osób chcących nabyć czy to modele, zestawy kalek, blach , żywiczne,  i warto o tym informować  , ale ostateczne zdanie należy do  osób decydujących .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice skończone więc teraz było z górki, kadłub prawie skończony, wystarczy trochę podszlifować w paru miejscach. Została już sama przyjemna robota.

IMG_6234.jpeg

IMG_6233.jpeg

IMG_6232.jpeg

IMG_6231.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrams prawie że sklejony, został jeszcze crows i parę dodatków. Antyreflex nie wyszedł w 100% tak jak chciałem ale od czegoś trzeba zacząć.

IMG_6240.jpeg

IMG_6239.jpeg

IMG_6238.jpeg

IMG_6237.jpeg

IMG_6236.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrams gotowy do malowania, oczywiście zostało parę dodatków takich jak kanistrów, kół zapasowych, zapasowych ogniw gąsienic i paneli rozpoznania na boku wieży ale widziałem zdjęcie abrams bez nich więc ich raczej już nie dodam. 

IMG_6253.jpeg

IMG_6252.jpeg

IMG_6251.jpeg

IMG_6250.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
36 minut temu, Kudacior napisał:

...... paneli rozpoznania na boku wieży ale widziałem zdjęcie abrams bez nich więc ich raczej już nie dodam. 

Ja zrobiłem te panele w pierwszym Abramsie i ..... 4 liter nie urwały , dlatego w następnym już ich nie montowałem , co do malowania - chyba zapomniałeś po szpachlować  niektóre elementy.  Porównaj fotkę modelu ze zdjęciem oryginału . Tylna część kadłuba nad kołem napędowym powinno to być zamknięte  , 

IMG_6252.jpeg

widać dokładnie ten fragment pod zakończeniem lufy 120 mm na poniższej fotce , na drugiej fotce widać ten fragment w całości

What Will the Army Do With Its New M1A2C Tank? | The National Interest

Polska Zbrojna

tutaj nie widzę dokładnie jak to wygląda dlatego masz fotkę oryginału

IMG_6253.jpegW kwietniu pierwsze używane Abramsy mają być już w Polsce. Chodzi o 116  czołgów - Redakcja Polska - polskieradio.pl

nie znam tego modelu dlatego moje pytanie jak wygląda to powłoka  ant poślizgowa

87401

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kudacior napisał:

Udało się zaszpachlować tą szparę

Jesteś pewien ? Bo na moje oczy pozostałą ci jeszcze szpara pionowa.

IMG_6254.jpegW kwietniu pierwsze używane Abramsy mają być już w Polsce. Chodzi o 116  czołgów - Redakcja Polska - polskieradio.pl

02a9c480d8b5d5c93f5a9b69a71e471e.jpg

spaw łączący boczną płytę z tylną znajduje się obok tej lampy , powiększ fotkę to go zobaczysz lepiej.

a9304cf3bea2befebf89fb6d26d002df.jpg

 

d9e9a95bac95bd61f82d92413c627a05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Rozumiem twoje rozterki, decyzja należy zawsze do właściciela modelu , wskazałem ci tylko  błąd a ty sam decydujesz co dalej.

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapsle na środku każdego koła to w rzeczywistości wskaźniki poziomu oleju, gdzieś tam. W rzeczywistości są przezroczyste i we wszystkich, lepszych modelach Abramsa, producenci też robią je przezroczyste. Dla zaimitowania rzeczywistości, niektórzy modelarze, malują te kapsle, czarną farbką od środka, często gęsto, tylko do połowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Kapsle na środku każdego koła to w rzeczywistości wskaźniki poziomu oleju, gdzieś tam. W rzeczywistości są przezroczyste i we wszystkich, lepszych modelach Abramsa, producenci też robią je przezroczyste. Dla zaimitowania rzeczywistości, niektórzy modelarze, malują te kapsle, czarną farbką od środka, często gęsto, tylko do połowy. 

Można i tak zaznaczyć, że tam cos pływa:

https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/m1-abrams/#bwg1573/122017

m1a1_07_of_71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.