Skocz do zawartości

M1A2 Abrams Sepv2 Academy


Kudacior

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy abrams. Zakupiłem do niego kilka rzeczy takie jak gąski, antyreflexy i chyba dojdzie jeszcze metalowa lufa ale to się jeszcze zobaczy. Zdecydowałem się na wersję w zielonym malowaniu, taką na której szkolą się aktualnie nasi czołgiści między innymi na tym nagraniu: 

Póki co jestem w połowie robienia kadłuba. Następne zdjęcia będą lepiej doświetlone.

abrams.jpeg

abrams2.jpeg

abrams3.jpeg

1abrams.jpeg

2abrams.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu modelarzy wyraża się pozytywnie o tym zestawie , powodzenia w budowę. Pytanie co do traków , jak się je składa i jak pasują na koło napędowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię innych modelarzy, póki co całe spasowanie było idealne. Jeśli chodzi o gąski to jeszcze się za nie porządnie nie wziąłem. Z ciekawości tylko zrobiłem 2 ogniwa i może to być bardziej czasochłonne niż się wydaje. Tu jest instrukcja jak się je robi

IMG_6100.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KubaRo950 napisał:

Czy nie chciałbyś sprzedać zestawowych gąsek z modelu Academy? Chodzi mi o ogniwkowe gąski DEF Model

Mógłbym sprzedać. W takim razie napisz na pv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kudacior napisał:

Podzielam opinię innych modelarzy, póki co całe spasowanie było idealne. Jeśli chodzi o gąski to jeszcze się za nie porządnie nie wziąłem. Z ciekawości tylko zrobiłem 2 ogniwa i może to być bardziej czasochłonne niż się wydaje. Tu jest instrukcja jak się je robi

Rzeczywiście, trochę roboty z tymi trakami będzie. Wydawać by się mogło iż drukowane traki będą łatwiejsze w składaniu. Dzięki za info, też zacząłem kleić podobny model lecz z innej firmy , pomimo tego będę podglądał twoje postępy w pracy,  powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przyszedł czas na najgorszą część budowania modelu czyli gąsienice. Producent dał chyba najgorszy możliwy sposób ich składania. Do tej pory złożyłem zaledwie 1/5 jednej gąsienicy a zajęło mi to ponad 2 godziny. W dodatku część dziurek jest za ciasnych i trzeba je przewiercać. Mimo to efekt jest całkiem przyzwoity.

IMG_6107.jpeg

IMG_6106.jpeg

Edytowane przez Kudacior
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kudacior napisał:

Przyszedł czas na najgorszą część budowania modelu czyli gąsienice. Producent dał chyba najgorszy możliwy sposób ich składania. Do tej pory złożyłem zaledwie 1/5 jednej gąsienicy a zajęło mi to ponad 2 godziny. W dodatku część dziurek ze za ciasnych i trzeba je przewiercać. Mimo to efekt jest całkiem przyzwoity.

Pierwszy raz spotykam się z podobną informacją , nie wiem czy to pojedynczy przypadek czy też ich wada seryjna ale nikt i nigdzie o tym nie wspominał, dzięki twojej informacji wiadomo na co zwracać uwagę przy zakupie podobnego zestawu . A jak w temacie samego modelu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bulik58 napisał:

Pierwszy raz spotykam się z podobną informacją , nie wiem czy to pojedynczy przypadek czy też ich wada seryjna ale nikt i nigdzie o tym nie wspominał, dzięki twojej informacji wiadomo na co zwracać uwagę przy zakupie podobnego zestawu . A jak w temacie samego modelu ? 

Sam model póki co idealnie się skleja. Na pewno mogę go polecić bardziej niż z RFM bo nie ma szwów na dosłownie każdym elemencie. Powiedziałbym, że academy to taka mocno ulepszona tamiya.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzegorz Grabowski napisał:

A ten model, to ma być dosłowne odwzorowanie pojazdu z filmu? 

Nie no dosłowne to nie, filmik dałem tylko po to aby pokazać jakie malowanie planuje zrobić

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 21:13, Kudacior napisał:

Mój pierwszy abrams. Zakupiłem do niego kilka rzeczy takie jak gąski, antyreflexy i chyba dojdzie jeszcze metalowa lufa ale to się jeszcze zobaczy. Zdecydowałem się na wersję w zielonym malowaniu, taką na której szkolą się aktualnie nasi czołgiści między innymi na tym nagraniu: 

Póki co jestem w połowie robienia kadłuba. Następne zdjęcia będą lepiej doświetlone.

abrams.jpeg

abrams2.jpeg

abrams3.jpeg

1abrams.jpeg

2abrams.jpeg

A więc biorąc pod uwagę ilość drogich dodatków i luźne traktowanie tematu nie będzie to jednak taki pojazd na którym szkolą się polscy czołgiści. Będzie to po prostu napakowany dodatkami zielony Abrams. Chyba dobrze zrozumiałem.

Pozdrawiam

Andrzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sas55 napisał:

A więc biorąc pod uwagę ilość drogich dodatków i luźne traktowanie tematu nie będzie to jednak taki pojazd na którym szkolą się polscy czołgiści. Będzie to po prostu napakowany dodatkami zielony Abrams. Chyba dobrze zrozumiałem.

Pozdrawiam

Andrzej 

Tak właściwie to tak ale to właśnie na takich zwykłych zielonych abramsach szkolą się nasi. A żeby odwzorować czołg z nagrania wystarczy powsadzać podobne bibeloty na tylne koszyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego zestawu ale jeśli na górze wieży nie ma takiego bibelota to nie będzie taki sam pojazd jak w Biedrusku.

BL35355K - M1 ABRAMS CROWS RWS LP - LOW PROFILE (blast-models.eu) 

Jak już wydałeś tyle kasy to jeszcze 16 euro plus przesyłka i będzie git.

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
18 minut temu, sas55 napisał:

Nie znam tego zestawu ale jeśli na górze wieży nie ma takiego bibelota to nie będzie taki sam pojazd jak w Biedrusku.

BL35355K - M1 ABRAMS CROWS RWS LP - LOW PROFILE (blast-models.eu)

Pozdrawiam

Andrzej

System crows oczywiście jest, w końcu na opakowaniu modelu jest napisane, że jest to wersja sepv2 więc crows jest już w zestawie.

edit: teraz właśnie zauważyłem, że abramsy, na których szkolą się nasi mają crows'a w wersji lp a nie standard więc ten zestawowya nie będzie odpowiedni aby odwzorować sepv2 z nagrania. 

image.png.e0d3deb4b07feac07d04d8085fc3642c.png

Edytowane przez Kudacior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co potrzebujesz abyś mógł zrobić Protectora podobnego do tego poniżej ? Są tu na forum osoby które mają podobno ten model , może mogli by ci pożyczyć brakujące części do skopiowania.

Boxart M1 Abrams CROWS Protector RWS LP BL35355K Blast Models

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model, ale w wersji nieco wykastrowanej  tj. bez dodatkowych gąsienic.  Z systemem CROWS, Abrams wygląda znacznie lepiej. Poszukaj gdzieś na stronach z wydrukami 3D czy nie ma gotowca.

https://cults3d.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sas55 napisał:

Jeśli ktoś zamówi sobie M1A2 sep V3 czyli najnowszy wypusk RFM to ma tego Crowsa i może skopiować.

Pozdrawiam 

Andrzej

 Podobno w zestawie tym RFM zaliczył również wpadkę  z wroną

1000w_q95:imageIMG_0272IMG_0271

nowe części M153A2E1 LP-CROWS i nowe, większe pierścienie holownicze RFM

imageimageimage

bardzo wyrażna powłoka anty poślizgowa w SEPv3

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, samolot i tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pomału do przodu, w końcu udało się znaleźć trochę czasu i skończyłem pierwszą gąsienice co zajęło mi nieco ponad 5 godzin. Plany się również trochę zmieniły i chyba jednak będzie to abrams armii amerykańskiej z kamuflażem nato a nie taki jaki był w założeniu czyli cały zielony, na którym szkolą się nasi.

IMG_6216.jpeg

IMG_6215.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kudacior napisał:

Pomału do przodu, w końcu udało się znaleźć trochę czasu i skończyłem pierwszą gąsienice co zajęło mi nieco ponad 5 godzin.

Robiłeś przerwy czy tyle zabrało składanie?  Może jeden tych poniżej?

Un char de l'armée américaine M1A2 Abrams affecté au bataillon 1st, 68th  Armored Regiment, 3rd Armored Brigade combat Team, 4th Infantry Division,  attend de se déplacer à la ligne de tir lors

e10601ba22c736cf9ef0f2b07db46401.jpg

8d6c0f71e612add4e5a4e14463dbcbd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.