Skocz do zawartości

T-64 BV Ukraina 2023


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Po ponad miesięcznym boju powstał prosto z pudła gotowy model czołgu T-64 BV  z wyprasek firmy Trumpeter  nr katalogowy 05522 Soviet T-64BV Mod.1985 skala 1/35.  Bardzo dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc i uwagi  przy budowie modelu.  Z braku czasu nie ustroiłem go siatką maskującą, ale już nabyłem   kolejnego T-64 - wcześniejsza wersja bez opancerzenia ERA i pewnie coś na nim położę.  Życzę wszystkim forumowiczom zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, realizacji zakupów nowych modeli oraz sklejenia tych nieco przykurzonych i zapomnianych leżących od wielu lat na półkach. wszystkiego dobrego.

1711875573217.jpg

1711875572980.jpg

1711875551205.jpg

1711875551185.jpg

1711875525408.jpg

1711875525642.jpg

1711875525661.jpg

1711875488245.jpg

1711875488219.jpg

1711875488270.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę wkm machnięty po całości na czarno, łącznie z elementami lawety, które są odlane na tej części. Skrzynka amunicyjna krzywo przyklejona (albo uszkodziłeś ją podczas zdjęć). Czarny wash dość niedbale pozmywany z kilku elementów i chyba zasypałeś model pigmentami bo dużo ukryły i model jest jakiś jednowymiarowy. Zęby gąsienicy nie idą w osi kół.  To są szczere słowa, bez kadzenia ale wiem Robert, że spokojnie możesz zrobić lepiej, jak twoje poprzednie modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubię Twoje modele, tak ten zupełnie mi się nie podoba... Wygląda, jak byś walczył z czasem. O WKM już pisano, pasuje do reszty jak kwiatek do korzucha... Gąsienice i koła jakiś dramat - masz część kół z jednej strony zębów, drugą z drugiej i chyba że dwa stoją na zębach...

Malowania nie widać, bo wytarzałeś go w pudełku z pigmentem...

Szkole 3=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model masz ukończony, co do wykończenia wypowiedzieli się inni i ... najlepszym twoim modelem według mnie był BMP . Dlaczego kolejne modele nie osiągają tego pułapu jedynie ty znasz powody. Życzę ci Robert powodzenia przy następnych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FAHR napisał:

Ja tu widzę wkm machnięty po całości na czarno, łącznie z elementami lawety, które są odlane na tej części. Skrzynka amunicyjna krzywo przyklejona (albo uszkodziłeś ją podczas zdjęć). Czarny wash dość niedbale pozmywany z kilku elementów i chyba zasypałeś model pigmentami bo dużo ukryły i model jest jakiś jednowymiarowy. Zęby gąsienicy nie idą w osi kół.  To są szczere słowa, bez kadzenia ale wiem Robert, że spokojnie możesz zrobić lepiej, jak twoje poprzednie modele. 

Bardzo dziękuję za słuszne i trafne uwagi, skrzynka na amunicję się rzeczywiście opuściła, zęby gąsienic nie wszystkie są przyklejone do kół i już po dotknięciu paluchem trafiły na swije miejsce, posdtawę WKM pomaluję na zielono jak rozłożę warsztat po świętach.

1711969986042.thumb.jpg.c38d39d873b14f69776d1939531141f9.jpg1711969986025.thumb.jpg.e676424d33f1d481942636a2cb5a4d5b.jpg

14 godzin temu, mandrivecs napisał:

Jak lubię Twoje modele, tak ten zupełnie mi się nie podoba... Wygląda, jak byś walczył z czasem. O WKM już pisano, pasuje do reszty jak kwiatek do korzucha... Gąsienice i koła jakiś dramat - masz część kół z jednej strony zębów, drugą z drugiej i chyba że dwa stoją na zębach...

Malowania nie widać, bo wytarzałeś go w pudełku z pigmentem...

Szkole 3=

Postarzanie modelu to trudna sztuka - raz wychodzi lepiej raz gorzej ,  Odwzorowanie na modelu tego co widać na fotografiach rzeczywistych czołgów na pewno przerasta moje modelarskie umiejętności, Tak jak pisałem nie wzorowałem się na konkretnym egzemplarzu. Wyszedł jak wyszedł. Błota i kurzu na froncie nie brakuje.

pap_20220618_4DE.thumb.jpg.19bf1f7931bed6266b3a03364afc4b64.jpgkolumna-ukrainskich-czolgow-t-64bw..thumb.jpg.8851c60fcd089e715783abaae6622f71.jpg32889198-panzer-der-ukrainischen-armee-OB73.jpg.2c84c032fbd02ac182dfbc522952c737.jpgODgxLmpwYCUGGjpeXwxtMEVCbgQZVWNmElp2T19Ad3AfVyECHhI2ahAILwkeWT8oSBFjBV9Gd3FIFz4UF0R-c19AfUMaByhmGg.webp.beddfe0e5b15009a73931bfd66e07641.webp

 

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Kolejny model masz ukończony, co do wykończenia wypowiedzieli się inni i ... najlepszym twoim modelem według mnie był BMP . Dlaczego kolejne modele nie osiągają tego pułapu jedynie ty znasz powody. Życzę ci Robert powodzenia przy następnych projektach.

Oczywiście, że będą następne projekty . Modelarstwo to dla mnie dobra zabawa!!!!

FM8tRQxXoAkVLar.jpg

cc65dfe05bf02f7c310970338560eb5f.jpg

wi597asqd3n51.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Oczywiście, że będą następne projekty . Modelarstwo to dla mnie dobra zabawa!!!!

I tego się trzymajmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Modelarstwo to dla mnie dobra zabawa!!!!

I to w sumie najważniejsze. Każdy ma inne umiejętności, czasem się dochodzi do ściany, brakuje wyobraźni. Ten model, jak i ilość materiałów z wojny dają gigantyczne możliwości modelarskie, których nie wykorzystałeś. Może model nie jest taki zły, choć błędy ci już wytknięto, szkoda tylko straconej szansy. Bo z takim tematem można długo, naprawdę długo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołem!

A ja widzę świetnie zlepiony i pomalowany model!

Poza tym nic mi się w oczy nie rzuciło....

 

Mariusz

Edytowane przez marioba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.