Skocz do zawartości

Panther Ausf. D Zviezda 3678 1/35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis niemiec  kategorii średniej.Jeszcze się zastanawiam,czy koncertowego hans zimmera robić,czy też nie. Malowania pudełkowe trójcamo 824 i 521 z samym zielonym, też w miarę.

 

Trochę podłubane, bo bawię się tym zestawem trochę od wakacji. Detale spoko z wieżowym wnętrzem.Tutaj jest malowania,washowania jak caly zestaw. Pewnie jak wiecie to 300partów samych gąsek🤣. Jest jakiś kacap na yt, robił z tracków ruchome. Robota jak widać. Dodatki do aber lufa early, eureka liny, zasobnik antenowy aber. Może coś uda się z edka PE coś dodać, ale widzę grile jedne nie pasują- z wersji ausf.g bo to dedykowany dla tamki.

 

 

  

Screenshot_20240420-201458_Gallery.thumb.jpg.e11ffd70b509217785dec411b84f382e.jpg 

 

20240420_194437.jpg 

20240420_194455.jpg 

20240420_194552.jpg 

20240420_134302.jpg 

20240420_134423.jpg 

20240411_174450.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Widzę,że tylko to pasuje do formy. Mam jedynie claps german vehicles z abera,może niktore z ausf g się da, system mocowań narzędzi itp tak chyba się róznił. Kwiti fot trzeba luknąć.Kolory środka wiezy to cremewaiss,tak to sekwencyjnie malunki a potem podest oddzielnie kleić,względem komory pociskowej itp.

20240420_134732.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Płyta jak widzę, z warsztatu menga MaćkaW to w środek dupy płyty, ma być w środku-aby dziury były na duże szekle i idealnie zpasowała z dołem kadłuba na równi.Górny rzut ma wanny ma być na równi z detalami z tylnią płytą,gdzie widać wnęki na ostatnich gretingach płyt silnika z odprowadzanien syfu. Tam łączeniu górny rzut zdjęcia na tym odcinku spasowania spawy szły??Spawy idą na dupie z detali zviezdy na łączeniu dolnej części wanny-zrobię weldery z epoxy quick tamki.

20240502_115145.jpg 

20240502_115150.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mój bład error.Instrukcja w sumie ok ale jednak kacapy wprowadzają w bład.. Rysunki ssmana powyżej też wskazują,te same miejsce. Kropka ma być na właz na środku od lewej burty pan ta pan tera🤣 Kadłub-wanna etc. mam zamknięty do dalszych prac                                                image.png.d97ddeb0a320cca3282fad4a2130b43d.png 

20240503_120111.jpg 

Screenshot_20240503-120646_Camera.jpg 

1714730913071716246614394020061.jpg 

17147309477534229422456049946448.jpg 

Screenshot_20240503-120229_Gallery.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Chwilowo tak🤣. Patrzałem set za ponad 100 wujka vojadżera,czy coś potem dokupić. Szczerze,nie chce mi się epoxy żółtą walić zimmerit i dokupić kalki lub sam szablonować. Narazie jadę z pudła. Fakt,że te stelarki pod schurzeny grubę, ale to wyjdzie w praniu. Koszty aberów i setów,przekrączą 2x budżet.

Screenshot_20240503-223436_Lite.jpg 

 

20240504_150913.jpg 

20240504_150805.jpg 

 

20240504_150944.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić z pudła to zostaje Kursk ,wybierz konkretny model bo wtedy nie było tam dwóch takich samych Panther .Taka niemiecka fantazja pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Stawiam na 824, ale wiadomo nie będzie to ideał w 100kę merytoryk..2-3 koła zewnętrzne czytałem, miałe dodatkowe wzmocnienia śrub na talerzach. Muszę się doczytać jeszcze jak będzie oostatecznie i chwila czasu, na rozeznanie.

 

Fajnie by było dodać PE, ale to zobaczę jak w praniu, w takim etapie jakim robię, bez spiny dłubania na siłę .Waloryzacja, może wejść w dalszy postęp prac. Ale koszta, niestety. Zobaczymy

 

Również, podoba mi się zielone camo na dunkelgelbie 521 z pudła, ale zerknę archiwa ssmanów, w jakich odstępach czasowych był robiony i jak wyglądał w późniejszym okresie.

 

Poniżej screen Pior Wiwczarek- Vader, który dostał 521 od fana det metaliu :)

 

Co do zdjęcia, to powiem, że widzę albo się mylę. Zasobnik- skrzynia na prawej burcie, przed zaczepionym kanistrem. Możliwie set z voyager set, bo na necie jest do zvezdy 3678. Nie wiem, jak z pasującymi z innych marek np,. blaszane schurzeny. z aber itp. Projekt będzie długi..a gąsek mniam prawie 300 ...boli ciężką ta.... dykta  :)

Screenshot_20240504-223549_YouTube.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Poniżej screen Pior Wiwczarek- Vader, który dostał 521 od fana det metaliu :)

Tylko nie wzoruj się na tym modelu.

Model ten nie przedstawia pojazdu z No.521. W porównaniu z oryginałem tylko w tym widoku (prawa strona z góry) ma błędy merytoryczne.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzoruje,tylko na necie są weżyki cienkie plamy a tu gruba salamndra z zielona plamista. I tak wychodzi xwa malowania,dwóch różnych osób i interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Copola zestawowa, na to wychodzi, jak przesunę to idzie na 521. Zle wklejona pokazuje mi 824 umiejscowienia, między tym pyckiem odstającym a dziurą na sworzeń dekla zamknięcia włazu. Na pierwszy rzut oka. Jest tego do analizowania, oglądania ma dłuższy czas. Ładnie ogołocona frontalna 5tka. Z przesuniętym tubą na antenę od prawej burty widzę.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Fajne focie archiwa. 521 ładnie pod wieżę w bok i to na wylot🤔 .Fenkju mrs bullik. Zapisuje

 

824 widać, jeszcze graty miała na bokach, a na 521 zajechana jak stara klacz.

 

 

Zombie SS🤣, ten klęczący. Plamka na face- smar coś się uwalił. Podrpanie zdjęcia nie wiem.  Wygląda jakby kula się od niego odbiła. Zadrapanie Hans.

 

@OLOWiadomo, że Kursk jedynie, ale jest w czym wybierać :)

PantherD-33

 

Jednak rykoszetu nie było..damn!! Prosto z procy.

 

PantherD-34

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i już Ci Bulik ustalił front robót, że tak powiem. Rób 521 ze zdjęć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2024 o 17:58, Lipstein napisał:

No, i już Ci Bulik ustalił front robót, że tak powiem. Rób 521 ze zdjęć.

Ja byłem tylko mierniczym , reszta jest w rękach projektantach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wiadomo, panowie szkoda kasy na kalki za 40zł itp. Wolę dodatki z biżuterii niż numerki .Korzystać z tego co się, chwilowo ma. Powoli

 

Narazie uczę glutowania elektrodą.

 

Może dokupię jakieś blachy,może się coś zmienić jak to z teciakiem wyszło u mnie.Stay tunned

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.