Jump to content

BA 3 1:35 ZWIEZDA/Part


MINSTRAL
 Share

Recommended Posts

  • 8 months later...

A można wiedzieć z jakiej jednostki wojska polskiego ta maszyna pochodzi.Bo jakoś nie mogę sie połapać.Orzeł w okręgu znaczyło by że jest to maszyna I Korpusu Pancernego II Armii Wojska Polskiego.Malowanie białego pasa świadczy,że pojazd uczestniczył w operacji berlińskiej.Jeśli chodzi o figurkę to jest to owszem figurka czołgisty polskiego tylko że z września 1939.Teraz jeszcze jedno pytanie.Z tego co wiem to pojedyńcze egzemplarze tych pojazdów dotrawały do 1945 ale w szeregach Frontu Zabajkalskiego.To skąd na boga znalazły sie w polskich rękach pod Berlinem?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Przeglądałem spis numerów pojazdów bojowych LWP, opracowany przez p. Janusza Magnuskiego. Wynika z niego, że Polacy nie posiadali ani jednego BA-3. Jedynymi samochodami pancernymi jakie posiadaliśmy, były BA-64. Model ten ma chyba więc bardzo swobodną interpretację oznakowania, co nie zmienia faktu, że jest świetnie zrobiony.

Link to comment
Share on other sites

Tak wszystko się zgadza.Nie twierdzę że jest brzydko zrobiony.Tylko że jest to radosna twórczość.Wiekszośc z modeli pokazywana przez kolegów modelarzy, nosi oznaczenia konkretnych pojazdów.Wielokrotnie podparte jest to dokumentacją fotograficzną.I nie miałbym nic do tego modelu, gdyby był on pokazany bez jakichkolwiek oznaczeń.Co z resztą było wielokrotnie stosowane przez ACZ.Mamy tylko nadzieję że twórcą w sposób rzeczowy wytlumaczy skąd wzią takie malowanie a nie inne.Być może,że i ja się myle i wojsko polskie posiadało takie pojazdy.

Pozdrwaiwm I.Z.

Link to comment
Share on other sites

Ładny,wiem że modele Zvezdy nie najlepiej się składa,ale efekt finalny jest ciekawy,pozdrawiam,Artur.

 

 

Oj nie zgadzam się z tobą Arturze

 

 

A co do samego tematu to wygląda super,jakimi farbami malowałeś (jak możesz podaj numer)

Link to comment
Share on other sites

Artur ma racje Zwezda to nie Dragon - niedokładności wymagają naprawdę wielkiej uwagi aby nie dać ciała a i nadlewki są nie te teges często,

i jeszcze cosik bardzo ważnego zestaw zwezdy ma jedno koło za mało i ciekawi mnie czy nie przypadkiem foty obejmują tylko jedna stronę modelu bo z drugiej brak zapasowego co?

 

ale ogólnie najważniejsze że model sklejalny bez szpachli

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.