Skocz do zawartości

BA 3 1:35 ZWIEZDA/Part


MINSTRAL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

A można wiedzieć z jakiej jednostki wojska polskiego ta maszyna pochodzi.Bo jakoś nie mogę sie połapać.Orzeł w okręgu znaczyło by że jest to maszyna I Korpusu Pancernego II Armii Wojska Polskiego.Malowanie białego pasa świadczy,że pojazd uczestniczył w operacji berlińskiej.Jeśli chodzi o figurkę to jest to owszem figurka czołgisty polskiego tylko że z września 1939.Teraz jeszcze jedno pytanie.Z tego co wiem to pojedyńcze egzemplarze tych pojazdów dotrawały do 1945 ale w szeregach Frontu Zabajkalskiego.To skąd na boga znalazły sie w polskich rękach pod Berlinem?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem spis numerów pojazdów bojowych LWP, opracowany przez p. Janusza Magnuskiego. Wynika z niego, że Polacy nie posiadali ani jednego BA-3. Jedynymi samochodami pancernymi jakie posiadaliśmy, były BA-64. Model ten ma chyba więc bardzo swobodną interpretację oznakowania, co nie zmienia faktu, że jest świetnie zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko się zgadza.Nie twierdzę że jest brzydko zrobiony.Tylko że jest to radosna twórczość.Wiekszośc z modeli pokazywana przez kolegów modelarzy, nosi oznaczenia konkretnych pojazdów.Wielokrotnie podparte jest to dokumentacją fotograficzną.I nie miałbym nic do tego modelu, gdyby był on pokazany bez jakichkolwiek oznaczeń.Co z resztą było wielokrotnie stosowane przez ACZ.Mamy tylko nadzieję że twórcą w sposób rzeczowy wytlumaczy skąd wzią takie malowanie a nie inne.Być może,że i ja się myle i wojsko polskie posiadało takie pojazdy.

Pozdrwaiwm I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny,wiem że modele Zvezdy nie najlepiej się składa,ale efekt finalny jest ciekawy,pozdrawiam,Artur.

 

 

Oj nie zgadzam się z tobą Arturze

 

 

A co do samego tematu to wygląda super,jakimi farbami malowałeś (jak możesz podaj numer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur ma racje Zwezda to nie Dragon - niedokładności wymagają naprawdę wielkiej uwagi aby nie dać ciała a i nadlewki są nie te teges często,

i jeszcze cosik bardzo ważnego zestaw zwezdy ma jedno koło za mało i ciekawi mnie czy nie przypadkiem foty obejmują tylko jedna stronę modelu bo z drugiej brak zapasowego co?

 

ale ogólnie najważniejsze że model sklejalny bez szpachli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.