Skocz do zawartości

M4A1 76w 1/72 revell


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba niestety przepak, bo kiepściutki modelik, ojjj kiepściutki....ale ma za to fajne ogniwkowe gąski Postaram się poprawić niedoskonałości, a to czego nie poprawię zamaskuję. Zrobie mu na pewno blaszkowate błotniki, i fakturę odlewu na osłonie transmisji czy coś takiego.

Badziewne wózki zasłonię błotkiem, i chyba będzie mu trzeba zrobić lufkę od nowa, albo przedłużyć bo ta coś się krótka wydaje...

 

Na oko cały model jest kiepski wymiarowo, ale co ja się tam znam

 

7401db651cc53779.jpg

 

Baaardzo szczegółówe wózki. Ech......

f100e307357cedda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś ten sam model od italki??

 

Bo ja go miałem sam chyba o tym wiesz i bardzo fajnie się sklejało. Był silnik skrzynia biegów. Naprawdę ładnie się składało.

A tak apropos tu jest silnik i wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wózki może i słabo wyglądają, ale jak sie je ogląda od drugiej strony...

 

I jedna prośba Pafica, zanim będziesz pisał o wymiarach modelu, przeskaluj sobie dane z Wikipedii choćby. Bo na oko to nawet można zemrzeć.

 

 

Z T-34 Revell'a gąski są przyjemne w 1:72. Ale Tygrys I jest ewidentnie nie dla zaczynających, wymaga trochę własnej inicjatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku-ja nie jestem z gatunku tych linijkowców co u nich model musi pasować do 1 mm, bo inaczej do śmieci idzie. Po prostu widzę, że żę model ma ewidentnie za krótką lufę, i że jest jakiś mały.

Dobra fotki. Pogiąłem błotniki ...

 

a843944654c0d164.jpg

 

890372406d605b48.jpg

 

Pracuję nad wieżyczką....

 

270e271bd46439e2.jpg

 

Zrobiłem na tym czymś(?) fakturę odlewu. Wiem wygląda potwornie ale i tak zniknie pod moim pędzlowaniem....

 

cecaa2c88a231cc6.jpg

 

 

I dla Smoka wózki od drugiej strony

 

19948bdf2e83d40a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niestety chyba najgorszy zestaw Revella, który zasadniczo robi całkeim niezłe zestawy. ale nawet z niego można coś wykrzesać. trzymam kciuki. mimo wszystko zerknij na plany Shermana. tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafica, a mierząc tego Shermana wziąłeś pod uwagę osłony gąsienic które powinny być na bokach kadłuba?

 

Przód kadłuba nie powinien mieć takiej "odlewiastej" faktury.

http://lh4.ggpht.com/_yCl6_ll7A3g/SA-wmdSLzjI/AAAAAAAACMs/d7axKLVVlZg/M4A1E8-+Fairbury-+Front.JPG

Ten muzealny Sherman jest już trochę przeżarty przez rdzę, a mimo to jego przód jest dużo gładszy niż w Twoim modelu.

 

PS. Rzadko to mówię (właściwie nigdy;-)) ale będę tu częstym gościem, bo też mam tego Shermana na warsztacie, więc a nóż widelec coś podpatrzę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafica, weź nie klałnuj

 

Pierwsza fotka wózków, która dałeś to była stron, która są one mocowane do kadłuba. Dlatego napisałem "wewnętrzna".

 

I jak wam się nie podoba Sherman, to zróbcie sobie StuGaIV z Revella. Nie zmienia to faktu, że po prostu oba te modele są stare.

 

Co do wymiarów to mi wyszło, że na długości brakuje 1mm. Na szerokość ma o jakieś 0,5-0,7mm za dużo. Trochę gorzej z wysokością. Trudno zmierzyć na szybko ale tu brakuje powyżej 1mm. Do lufy nie mam na szybko parametrów. Jak pomierzyć każdy model to wyjdzie sporo takich milimetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StuGaIV z Revella

robiłem, problemów nie było i nawet mi "wyszedł"

 

 

Pafica, możesz godzinami gmerać w g....., ale to i tak bedzie g....

Zrób dobre malowanie, jakąs podstaweczke, byleby oko pocieszyło.

Kupisz lepściejszy bedziesz kombinował.

 

Sherman Air FIX w wersji Krab, to dopiero wyzwanie - ja sie poddałem przy gąsienicach aż poczestowałem go pięścią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no dobra...

StuGaIV z Revella

robiłem, problemów nie było i nawet mi "wyszedł"

 

Rafał, zdaje sie mówimy o odwzorowaniu oryginału, a nie spasowaniu części. Z tym drugim z pancerki Revella w 1:72 miałem problem tylko przy gąsienicach w Tiger I.

 

Zarówno Sherman jak i Stug są bardzo dobrze sklejalne. W Shermanie niezgadza się miejscami 1-2 mm, natomiast w StuGu w samej długości brakuje całkiem sporo! Model z błotnikami ma 8,5cm. Natomiast z Wikipedii wynika, ze oryginał powinien mieć 6,7m co w 1:72 daje 9,3cm. Bynajmniej nie chodzi tu o parametr długości bez błotników, a z lufą. A jeśli to tez się nie zgadza i to w zauważalny sposób.

 

Do tego dochodzi super detal na StuGu.

pa071054cu1.th.jpgthpix.gif

pa071055fv4.th.jpgthpix.gif

Jakże subtelny hamulec wylotowy, szkoda, że szerokości gąsienicy i wielki jak koło nośne. Podobnie reflektor + wymiary

 

 

Pafica, możesz godzinami gmerać w g....., ale to i tak bedzie g....

Zrób dobre malowanie, jakąs podstaweczke, byleby oko pocieszyło.

Kupisz lepściejszy bedziesz kombinował.

 

Rafał nie pocieszaj Pawła w ten sposób, bo dobrze wiesz, że to nie prawda.

 

 

A ogólnie to sorry, ale nie lubię za bardzo jak ktoś w sumie nie ma za dużo do powiedzenia, maksymalnie może przepisać to co było post wyżej.

I robi się ciąg postów pt. "tak, tak zgadzam sie na 5675%..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, zdaje sie mówimy o odwzorowaniu oryginału, a nie spasowaniu części. Z tym drugim z pancerki Revella w 1:72 miałem problem tylko przy gąsienicach w Tiger I.

Podpierając sie faktami i oryginałami - to 99% plastiku poszłoby do smietnika, należy także spojrzec na to wszystko pod katem umiejętności modelarza, czy opisuje coś dokładnie- chęć wykonania wiernej repliki.

Niezawsze porady/wywody pomagaja - gmatwaja sprawe i zniechęcają( co innego jak ktos sobie tego życzy).

Rafał nie pocieszaj Pawła w ten sposób, bo dobrze wiesz, że to nie prawda.

Hah, nie ?

 

 

Mnie bardzo cieszy, ze Pafica próbuje we własnym zakresie dodac cos od Siebie, tylko że w modelu, którego odwzorowanie jest "mało ciekawe" zdaje sie być bezcelowe zważywszy ze na rynku sa inne, lepsze pozycje( i tam chyba warto sie pokusic o spore waloryzacje)

 

A ogólnie to sorry, ale nie lubię za bardzo jak ktoś w sumie nie ma za dużo do powiedzenia, maksymalnie może przepisać to co było post wyżej.

I robi się ciąg postów pt. "tak, tak zgadzam sie na 5675%..."

-a te pytania, to sa tendencyjne, chodziło o odgłos paszcza ..Ihaaaaaa ! ;)

 

A wracając do modelu, na wieży też możnaby nieco rozpuszczalnikiem pojechac, coby taka gładziutka nie była- roboty niewiele a oko pocieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej, ze jak sie zaczniemy suwmiarką bawić to będzie tak jak mówisz. Stąd trochę nie rozumiem jakiś przypuszczań, że model ma "na oko" za małe, za wąskie itd... a potem następni koledzy piszą przez 2 strony o dawaniu ciała. Mogę napisać co myślę, do tego staram się jakoś poprzeć swoje tezy.

 

Hah, nie ? Very Happy

NIE ! tak na szybko pierwsze o czym pomyślałem:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=1907&start=0

 

 

Mam nadzieję, że następny post to będą fotki od Paficy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ustalić- idąć do sklepu zabawkarskiego, gdzie to zwykle są u mnie revelle, zobaczyłem shermana. O fajnie, kupuję, idę uradowany do domu no i co? Niespodzianka. No, ale cio z nim zrobić? Wyrzucić? Szkoda kasy. Lepiej zbudować, zawsze czegoś się poduczę. Od tego czasu zawsze sprawdzam revelle w internecie, coby na minę nie wpaść.

 

Z nitro to pojechałem ostro, teraz trochę polerowania powierzchni...

 

643daca00c2548c7.jpg

 

a382ded645ad830f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu łamią się kopie na tym nieszczęsnym Shermanie. To jest produkt matchbox z początku lat 90 ubiegłego stulecia . Wiem bo sam kupiłem oba modele przed armią tj. październikien 1990r. I jak na tą firmę to był postęp po koszmarkach 1/76. Pochwalić kolegę ,że chce z takiego gnita coś zrobić ale będzie ciężko. Ja osobiści używam tylko wózki i gąski do modeli Edka i dragona -nie lubie gumisiów. Alternatywa ti połaczyć kadłub ESCI-Italeri z wieżą od revela narazie pozdrawiam OLo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.