Skocz do zawartości

[Revell 1/144] BAe 146 United Express (New Colors)


Radoslaw Pietrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce model Revella Avro Rj85 /BAe146

i stwierdziłem , że może to być fajny model na szybko projekcik ;) , po obejrzeniu zdjęć na airliners.net stwierdziłem że to nie będzie szybki projekt ;) postanowiłem zrobić /poprawić :

-kokpit Pilotów

-imitacje pasażerów

-wypuścić klapy na 33

-podnieś spojlery

-otworzyć ogonowy hamulec aerodynamiczny

-poprawić detale podwozia

-poprawić ogólne detale tego samolociku ;)

 

Postanowiłem zrobić w malowaniu United Express bo pudełkowe malowania jakoś do mnie nie przemawiały.

7251793c7833b6cd.jpg

DrawDecal

na dzień dzisiejszy mam już zrobione :

-Kokpit Pilotów

-w 80 % komorę hamulca aerodynamicznego (z klapami)

-w 75% wnęki klap

 

 

 

zdjęcia :

 

bd41ecd7235ff03b.jpg

cb9c458dbc1c2493.jpg

0e0ae97ef24fad9a.jpg

7810ae82ab076248.jpg

17c8af6d1285f7c7.jpg

6126a5563a1255ea.jpg

85dc5c92aa1eb031.jpg

e0a34fbfb53680ca.jpg

 

Pozdrawiam

Radosław Pietrys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalejesz !!! Jestem pod dużym wrażeniem tego co zobaczyłem na Twoich fotkach

Kilka 'pasażyrów' się zrobiło już, ale nigdy dotąd nie 'wgryzałem' się w temat tak dogłębnie (flaczki). Tak trzymaj! Będę śledził wątek i wyczekiwał postępów prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty! Zastanawiam się, czy wnętrze kabiny i dzielną załogę [stewardessy będą ? ] będzie w ogóle widać... Poczekamy, zobaczymy. Powodzenia , bo samolot bardzo wdzięczny... Mam pytanie o kalki - czy to jedne z tych, gdzie przezroczysty film pokrywa cały kartonik i pojedyncze elementy z zapartym tchem trza nożykiem wycinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mam nadzieje ze bedzie tak fajny jak ten samolot w rzeczewistosci. niestety te colory jakie masz to stary schemat malowania samolotow United Airlines a nie nowy jak podaje producent kalkomani. Schemat ten jest obecnie wycofywany na rzecz duuuuuuzo ladniejszego bialo granatowego. Jednak zaden BeA nie latal w nowym schemacie o ile mnie pamiec nie myli. AIR WISCONSIN nie dostalo przedluzenia kontraktu od United. Szkoda bo w nowym malowaniu ten samolot wygladal by rewelacyjnie. Brakuje mi tego orginalnego samolotu tak innego od innych na ORD....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem . Jak na razie pięknie to wszystko wygląda ;).

 

Czekamy na więcej !

 

niestety te colory jakie masz to stary schemat malowania samolotow United Airlines a nie nowy jak podaje producent kalkomani. Schemat ten jest obecnie wycofywany na rzecz duuuuuuzo ladniejszego bialo granatowego.

 

Eeee tam . Osobiście bardzo podoba mi się to stare malowanie i uważam, że w niczym nie ustępuje temu nowemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejnym wiernym kibicem tej relacji Bardzo mi się podoba wykonana przez Ciebie tylna wręga wraz z hamulcem aerodynamicznym

Czekam/y na kolejne relacje

 

 

PS. Trochę mnie przeraziliście z tymi kalkami DrawDecal bo niedługo będę je nakładał na A319

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eeee tam . Osobiście bardzo podoba mi się to stare malowanie i uważam, że w niczym nie ustępuje temu nowemu

 

No coz mowi sie ze na temat gustow sie nie dyskutuje, wiec wychodzi na to ze obaj mamy racje ale, ))))

 

widzac je na codzien nowy schemat jest duzo przyjmniejszy dla oka ). Stary schemat powoduje ze samoloty wygladaja smutnie i brudno. 747 a zwlaszcz 757 w nowym schemacie (a jeszcze z dodanymi winglets (przepraszam ale nie znam terminu w jezyku polskim, takze prosze o podpowiedz) wygladaja po prostu cudownie, az sie czlowiekowi micha cieszy Ustepuja one wygladowi tylko samolotom nie isteniejacej juz lini ATA, ale teraz juz jestem daleko od tematu glownego ) sorki za wycieczke osobista )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku, jeszcze tylko jedna rada w kwestii kalkomanii. Używałem trochę zestawów DrawDecal, i muszę przyznać, że kładą się FATALNIE! Nie wiem jakiego podkładu producent używa, ale jest twardy jak diabli, nie reaguje na żadne płyny zmiękczające. A ten ze wspomnianych wyżej płynów, w którym pokładałem największe nadzieje - czyli Hypersol, zmył mi rysunek (pomimo, że ów wcześniej zabezpieczyłem dwoma warstwami werniksu do kalkomanii Microsceale'a) oraz spowodował wystąpienie paskudnych pęcherzy. Tak więc uważaj na nie (kalkomanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku, jeszcze tylko jedna rada w kwestii kalkomanii. Używałem trochę zestawów DrawDecal, i muszę przyznać, że kładą się FATALNIE! Nie wiem jakiego podkładu producent używa, ale jest twardy jak diabli, nie reaguje na żadne płyny zmiękczające. A ten ze wspomnianych wyżej płynów, w którym pokładałem największe nadzieje - czyli Hypersol, zmył mi rysunek (pomimo, że ów wcześniej zabezpieczyłem dwoma warstwami werniksu do kalkomanii Microsceale'a) oraz spowodował wystąpienie paskudnych pęcherzy. Tak więc uważaj na nie (kalkomanie).

 

Masz całkowita racje te kalki są fatalne ale co poradzisz wyglądająca jak by były drukowane na drukarce igłowej a grubość mają jak stara academy ;/ , będę je atakował chemia MR.HOBBY i zobaczymy co się stanie;)

 

a co do malowanie wybrałem je specjalnie żeby było można troszki pobrudzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny widz zasiada na widownię. Ja nadal nie umiem się odważyć do budowy cywili; nie chcę ich spartolić, a nadal nie czuję się odpowiednio "doświadczony"...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No no Już widzę oczami wyobraźni jak to malutkie cudeńko stoi sobie na pułeczce z wypuszczonymi lub wychylonymi wszystkimi powierzchniami sterownymi Może Radku pokusisz się jeszcze o wypuszczenie rewersów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.