Skocz do zawartości

IBG Ślązak 1/700


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

Jest OK, meniski gombeczkOM 3M przetrzyj. Jutro powinienem skończyć malowanie kadłuba Gwiazdy Śmierci, to zobaczysz jak wygląda METODA 2.0 W 700-tce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem jeszcze (a może to oczywiste), że żeby podziały wyszedł równo to nakleję “płyty” z taśmy zostawiając niewielki odstęp pomiędzy. Na to ciemny szary jako “preshading”. Ma szansę się udać czy daremny trud ?

 

IMG_2419.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzial w poziomie nie wymaga podkreślenia, przynajmniej nie w taki sposób, z kolei pionowe podziały maluje się od jednego kawałka taśmy. Przy czym taśmę naklejasz od przodu a malujesz za nią. Malujesz też bardziej po taśmie niż po kadłubie, tak żeby kreska była naprawdę cienka. W ten sposób robisz cienka rowna kreskę od przodu i delikatnie rozmyta z tyłu, co sugeruje cień, co z kolei sugeruje że ta blacha z przodu leży na tej z tyłu. I tak ma być. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pierwszy pasek koloru gotowy. Trzeba odczekać, żeby móc maskować przed drugim.  
 

Ale nie wyszło najlepiej  z tymi krechami. Wygląda jakby między panelami fuga była. To jednak kilka modeli trzeba zmalować, żeby do wprawy dojść. 
 

Edit nie dałem zdjęcia. Na to jeszcze niebieskie kamo

 

 

IMG_2421.jpeg

Edytowane przez Klapouch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na to ma iść coś jeszcze to krechy maja za mały kontrast i bedziesz musiał rzeźbic olejem, vide wklęsły pas u mnie na Gwieździe :szczerbol:

Nie to żeby to było skomplikowane czy jakoś specjalnie pracochłonne, tylko po co dokładać sobie roboty?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Jeżeli na to ma iść coś jeszcze to krechy maja za mały kontrast i bedziesz musiał rzeźbic olejem, vide wklęsły pas u mnie na Gwieździe :szczerbol:

Nie to żeby to było skomplikowane czy jakoś specjalnie pracochłonne, tylko po co dokładać sobie roboty?

 

Właśnie. Ale nie podobały mi się inne rzeczy jeszcze, najbardziej, że nie trafiłem idealnie z maskowaniem na pasach poszycia. Tj kolor nie pokrywa się z wypukłością - nie wiem jak to jaśniej napisać. Chodzi mi o to, że zmiana koloru nie jest równo ze zmianą wypukłości. Wczoraj w nocy nie widziałem, dzisiaj w świetle dziennym już widzę.

 

No to zmyłem dziada. Myślę, sobie - natrysnę pasy poszycia prawie białe i prawie czarne, potem pionowe kreski tak jak mówiłeś "na taśmę" i potem pomaluję na tym kamo. Samo powinno się skontrastować na szarości i niebieskim. Wtedy uniknę podwójnego maskowania na tych samych liniach.

 

A już w ogóle na przyszłość to sprzedam to dziadostwo IBG (mam jeszcze Garlanda) i skleję flyhawka (mam Lively), któy te cholerne pasy ma już zrobione. Albo Fuyuzuki sobie kupię. Albo w ogóle przerzucę się na lepienie garnków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha:

Lepiej lepic pierogi, przynajmniej smacznie :wink:

Ja pasy natryskuje po prostu tamijuniowym podkłądem, więc kolorystycznie nie różnią się od wklęsłego. To robie potem cieniowaniem. Ale może to już rzeczywiście za dużo na raz. Dopracowanie tej metody tez zajeło mi kilka modeli. 

Zrób jak mówiłeś. Cienie mozesz zrobic potem olejami, podobnie z resztą jak rozjaśnienie góry wypukłego pasa. Grunt to wiedzieć co chce się osiągnać, a zawsze jest więcej niż jedna metoda na zrobienie tego, nawet jak się coś po drodze spie..oli :haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laczenia blach sa zazwyczaj przesuniete o 1/3 dlugosci blachy w stosunku do tego co nad i pod. Wiec kreski powinny sie pokrywac w co 3 pasie. Sa oczywiście wyjątki, jakieś dziwne kształty czy miejsca wymagające odstępstw, ale generalnie tak to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Laczenia blach sa zazwyczaj przesuniete o 1/3 dlugosci blachy w stosunku do tego co nad i pod. Wiec kreski powinny sie pokrywac w co 3 pasie. Sa oczywiście wyjątki, jakieś dziwne kształty czy miejsca wymagające odstępstw, ale generalnie tak to powinno wyglądać.

Tego juz chyba nie dam rady poprawić. I tak pewnie by zniknęły bo na niebieskim w ogóle nie widać a szary zamierzam jeszcze raz psiknąć i zmniejszyć kontrast. Dorobię olejem. A następnym razem będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co w sensie? Jeżeli to podkład pod bazowy kolor to OK, skonczony produkt nie jest to na pewno. Wystarczy przylozyc do kadłuba i zobaczyc ze jedno z drugim nie ma nic wspolnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Próbowałem wstrzelić się z kolorem i jakoś wyszło choć z efektu zadowolony nie jestem do końca. Zmywać już nie będę. Nauczka na przyszłość : kolor kadłuba zachować na później do malowania bo trudno później wymieszać podobny. 

 

EDIT : tak jak na niego patrzę to jest za ciemny. Tj w rzeczywistości jest duuużo jaśniejszy niż na zdjeciach, ale i tak za ciemny.
 

 

IMG_2465.jpeg

IMG_2464.jpeg

IMG_2463.jpeg

IMG_2462.jpeg

Edytowane przez Klapouch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu 14.08.2024 o 22:18, Klapouch napisał:

No lepiej. Jakieś Pan to zrobił ?

Taki darmowy, a bardzo dobry programik do obróbki zdjęć. Irfan View się nazywa.

Ma opcję Color Corrections, a tam Gamma Correction, Contrast i Brightness. Tym się pobawić trzeba. Najlepiej zacząć od kontrastu i gammy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, GrzeM napisał:

Taki darmowy, a bardzo dobry programik do obróbki zdjęć. Irfan View się nazywa.

Ma opcję Color Corrections, a tam Gamma Correction, Contrast i Brightness. Tym się pobawić trzeba. Najlepiej zacząć od kontrastu i gammy.

Jak się naciśnie Shift+ U to samo robi. Niestety nie zawsze dobrze.

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GrzeM napisał:

Za słabo dział w tym przypadku. Sprawdź sam.

 

7 godzin temu, Lipa napisał:

 Niestety nie zawsze dobrze.

 

:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.