Skocz do zawartości

[PG-ZD] Magach Szewa Gimel 1/35 Academy/Legend/Eduard


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od czasu kiedy po raz pierwszy kilka lat temu zobaczyłem Magacha 7C w Nowej Technice Wojskowej zapragnąłem zbudować ten model , jednak brak umiejętności mi to uniemożliwiał Teraz jednak czuję się na siłach, więc wziąłem się za niego.

Model bazowy to M60 blazer z Academy , do tego konwersja na Magacha 7C z Legend , żywiczne koła Legend , zestaw blaszek z Eduarda do czołgu M60. Wkrótce zamówię też friulki , oraz drobny zestaw z Legend zawierający prawidłowe zwolnice koła napędowe i filtry powietrza.

Tak zachwalałem zestaw do konwersji na Magacha z Legend... Jednak w praniu okazał się, hmmm krótko mówiąc problematyczny

Przedni pancerz kadłuba okazał się za wąski - góra o 2 jakieś 2mm , dół o prawie 3mm. Rozwiązałem ten problem za pomocą kawałków polistyrenowych płytek i szpachli , na dodatek panowie z Legenda dali 2 identyczne części , które znajdują się na błotnikach z przodu pojazdu , natomiast te częsci powinny być różne- lewa i prawa a niestety dali 2 prawe, i jedną musiałem przerobić. Z tego co widzę czeka mnie mnóstwo roboty, oj mnóstwo

Będę budował konkretnie ten egzemplarz:

 

Magach7Gimel1024x768.jpg

 

SPM_A0643.jpg

 

SPM_A0644.jpg

 

SPM_A0646.jpg

 

SPM_A0645.jpg

 

SPM_A0648.jpg

 

SPM_A0649.jpg

 

SPM_A0651.jpg

 

SPM_A0652.jpg

 

SPM_A0657.jpg

 

SPM_A0659.jpg

 

SPM_A0662.jpg

 

SPM_A0663.jpg

 

SPM_A0664.jpg

 

SPM_A0665.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

,mnie pokonal panzer iv z tej firmy

 

Akurat pancerka drugowojenna z Academy to porażka , natomiast modele nowoczesnej pancerki są (z niewielkimi wyjątkami) całkiem dobre. A z bazowego modelu wykorzystam tylko kadłub i zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast modele nowoczesnej pancerki są (z niewielkimi wyjątkami) całkiem dobre

I trzeba dodać, że niekiedy jedyne wśród plastikowych, oraz ich cena też nie powoduje oczopląsu...

 

Barthass No oczywiście, relację będę oglądał tak często, jak tylko czas mi na to pozwoli. A tak poza, tematem dopadłem wreszcie blaszki do M113 Zeldy, więc powolutku zaczyna się to zbierać do kupy, z czego jestem niezmiernie happy...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia

 

Dzięki, będzie potrzebne...

 

 

A tak poza, tematem dopadłem wreszcie blaszki do M113

 

Wow, miałeś dużo szczęścia. Nieprodukowane zestawy Eduarda naprawdę ciężko znaleźć . Ja jak tylko zobaczyłem na Jadarze zestaw już nieprodukowanych blach do M60 to nie zastanawiałem się ani chwili, tylko od razu brałem, bo wiedziałem , ze potem mogą być z ich dostaniem problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalom

Powoli, ale do przodu. Zająłem się robieniem zawieszenia, mordęga z kołami , ale jeszcze tylko 4 zostały (na zdjęciach koła nie są jeszcze przyklejone i wyglądają na krzywe) , no i pobawiłem się Nitro

Jak tak patrze ile pracy mi jeszcze zostało, to aż mi się w głowie kręci

 

SPM_A0674.jpg

 

SPM_A0666.jpg

 

SPM_A0671.jpg

 

SPM_A0670.jpg

 

SPM_A0672.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy taki monolog - po prostu wszyscy patrzymy na to co robisz z zapartym tchem, nie mogąc z siebie (klawiatury) słowa wydusić

Poza tym za dużo świąt ostatnimi dniami - Yom Kippur, Szałasy (Sukkot).... w międzyczasie impreza urodzinowa w Padrebooks - porządny Żyd nie ma czasu na internet, heheheheheeh

A tak na poważnie, to po prostu patrzę i podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu paru fotek zauważyłem, że muszę co nieco dorobić i przerobić. Odciąłem "uszy" do podnoszenia wanny, i umieściłem je w nowym miejscu i pod innym kątem , oraz dorobiłem to coś nad amortyzatorem, chciałbym zdążyć z Magachem na konkurs w Bytomiu (Avi coś wspominał o jakimś pucharze za pojazd Izraelski czy coś ), ale z moim tempem to nie wiem czy zdąże...

 

SPM_A0707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem wreszcie połówki kadłuba, oraz zająłem się przednim pancerzem, z którym mam nie lada problemy Był za wąski, krzywy , i jedna połówka nijak pasowała do drugiej, ale jakoś udało się , miejsca styku pancerza górnego z dolnym oblepiłem szpachlą, i teraz czekam aż wyschnie No i zrobiłem jak na razie jeden reflektor

 

SPM_A0708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izraelczycy chyba nie lubią modelarzy Very Happy . Po co budują takie skomplikowane i złożone pojazdy ? A potem my sie męczyć musimy.

 

Haha, dobre Nie musielibyśmy się męczyć gdyby którakolwiek firma produkująca modele plastikowe zainteresowałaby sie bliżej tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi wrażenie ta wieża z Merkawy!!!!

 

Hah, no robi, to jest największa wieża jakąkolwiek będe montował w jakimś modelu , z nudów patrzyłem do czego ją porównać , i sprawdziłem, że razem z zamontowanym koszem sama wieża ma wielkość kadłuba Tygrysa Królewskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, no robi, to jest największa wieża jakąkolwiek będe montował w jakimś modelu

No ja, jak sklejałem wieżę Leosiowi to też mnie prawie zamurowało, gdy dokładałem i dokładałem elementy wydłużające. W końcu jak porównałem długością to żaden drugowojenny czołg (z mojego stanu) nie był dłuższy od samej wieży Leosia 2A6 EX :>

 

Wracając do modelu Magacha: czysto, ładnie i do przodu - tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.