Skocz do zawartości

[PG-ZD] Magach Szewa Gimel 1/35 Academy/Legend/Eduard


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Może łatwiej było zbudować Magacha 6B używając konwersji L.P.??

 

No, na pewno łatwiej choć też nie bez problemów:)

 

 

Barthass, na taki problem najlepsze rozwiązanie to kupić bardzo dobry model i zbudować go prosto z pudełka - np. taki Abrams AIM albo SEP od Dragona.

 

Hah, wiesz inaczej by to się skończyło, gdyby nie było aż tak rażących błędów w konwersji za ciężką kasę , np. dokupiłem zestaw, w którym najważniejsze były dla mnie koła napędowe, a co otrzymałem? Zestaw, w którym jest tylko połowa części do kół, a te co są nie nadają się do użytku, tak że daje Legend ostatnią szansę, i w połowie miesiąca zamawiam żywicę na Merkavę 2B , jeśli znajdę tam niedopuszczalne wady i babole to kończę z zamawianiem ich produktów...

Po prostu, nie lubię się wściekać i frustrować, a do takich skrajnych emocji doprowadził mnie Magach Może rzeczywiście kupić sobie coś i zrobić prosto z pudła i mi przejdzie, myślałem nad Ariete Trumpetera, lub jakimś Leo z Hobby Bosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No bez jaj, Barthass. Po prostu weź go i skończ I tak już zrobiłeś wszystko co się dało. A drobne odstępstwa od rzeczywistości.... to detal, hehehehe.

Po prostu go ładnie pomaluj i tyle

 

A z innej beczki - jeśli chcesz dla podreperowania psychiki zrobić sobie bezstresowy model i w dodatku zdążyć na zawody w Bytomiu, to nabądź Centuriona IDF z AFV Club i zlep go prosto z pudła. Ma w zestawie w zasadzie wszystko co potrzeba. Jedynie osłonę jarzma musisz dokupić albo dorobić. Poza tym to model - bajka Uwierz na słowo mnie i Erniemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj, Barthass. Po prostu weź go i skończ Smile I tak już zrobiłeś wszystko co się dało. A drobne odstępstwa od rzeczywistości.... to detal, hehehehe.

Po prostu go ładnie pomaluj i tyle Smile

 

Haha, to nie takie proste, ja wychodzę z założenia, że jak coś robić to porządnie Wiesz, mógłbym go skończyć bez poprawek, ale wtedy cały czas będę miał przed oczami to czego nie dorobiłem/nie poprawiłem, po prostu nie będzie mi się podobał, i nie poczuję satysfakcji

Co do zawodów w Bytomiu, jeśli w połowie miesiąca zamówię części do Merkavy to powinienem bez problemów zdążyć, i przypuścić szturm na Bytom (Sho't z AFV bardzo zacny jest, jeśli nie wypali z Merkavą, to go zlepię )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie porzucaj tego modelu Very Happy

 

Niestety, przed godziną wylądował w pudle:)

 

i co mamy czekać aż Ci Centurion przyjdzie Crying or Very sad

 

Na pierwszy ogień pójdzie Merkava 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób niczego made in III Rzesza!!!!!

 

O to się nie bój Jedyna forma w jakiej mi się podobają, to forma wraku , może kiedyś takie coś zrobię

 

 

Ok, Barthass, nie rób scen tylko skończ co zacząłeś!

 

Ehh, może rzeczywiście jeszcze parę razy to przemyślę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, jednak ja bym dał mu odpocząć ode mnie i na odwrót.

Był jeden model,w mojej niedługiej karierze dłubacza, który tak dał mi w kość że prawie zaliczył kosz.

Dojrzewał w pudełku około roku, wróciłem do niego, dogadaliśmy się i zakończył jako eksponat - do oglądania.

Poszło sporo pracy, po prostu znudziliście się sobie.

Odstaw, dłubnij co innego(akurat zaczął się konkurs), wrócisz i zakończycie po męsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za dobre słowa

Dziś przemyślałem swą decyzję parę razy , i w mojej głowie zaczęły świtać pomysły co i jak poprawić. Tak, że spróbuję powalczyć z nim dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthass może nie byłoby złym pomysłem odłożyćmodel na jakiś czas i wrócić po zimowym konkursie. Zrobiłbyś np. Merkave 4, bez gąsienic, bo bez, ale zdecydowanie zaliczałbyś się do faworytów konkursu. Jak nie to proponuję np. Leclerc-a od Tamki + FAUN-a od Trumpter-a + parę figurantów = zwycięska diorama .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthass może nie byłoby złym pomysłem odłożyćmodel na jakiś czas i wrócić po zimowym konkursie. Zrobiłbyś np. Merkave 4, bez gąsienic, bo bez, ale zdecydowanie zaliczałbyś się do faworytów konkursu. Jak nie to proponuję np. Leclerc-a od Tamki + FAUN-a od Trumpter-a + parę figurantów = zwycięska diorama Very Happy .

 

Hah, dobrze gadasz Ale jednak się przemogłem i dłubię dalej, fotki z postępów małych, bo małych ale jednak, pokażę w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem parę dupereli- właz na wieżyczce dowódcy, haki do lin(nie wszystkie), obudowy tylnych lamp itp. czyli w sumie drobnica

Teraz jestem na etapie projektowania i budowy od podstaw szyn montażowych do bocznych ekranów (to co dał Legend nie dość, że jest pokrzywione, pogięte , to jeszcze mija się z rzeczywistością)

Fotki :

 

SPM_A0953.jpg

 

SPM_A0949.jpg

 

SPM_A0964.jpg

 

SPM_A0965.jpg

 

SPM_A0968.jpg

 

SPM_A0973.jpg

 

SPM_A0977.jpg

 

SPM_A0979.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi ładnie. Zastanawia mnie tylko, czy wszystkie modele/konwersje od Legenda są tak uszkodzone. Bo męczy mnie aby sobie kupić jakąś konwersję do Merkavy od Tamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko, czy wszystkie modele/konwersje od Legenda są tak uszkodzone

 

Heh, nie wszystkie Akurat ten Magach to już staroć, i niestety nie ustrzegł się błędów, natomiast nowe modele z Legend są wspaniałe

 

Bo męczy mnie aby sobie kupić jakąś konwersję do Merkavy od Tamki

 

Legend nie robi żadnych konwersji do Mk.I z Tamki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mogli by wydać konwersję, co by można było zrobić współczesną Mk.I - hybrydę A niedawno zapowiedzieli w całości żywiczną Merkave 3D z modyfikacjami LIC, nie mogę się doczekać kiedy wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba niewiele jest do zmieniania jesli chodzi o sam czołg

powierzchnie antypoślizgowe i pewnie koneserzy dorobiliby jakieś nity

do Merkavy I jakaś blaszka by sie przydała, ktoś robi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że autor wątku wybaczy ten OT Embarassed

 

Autor wątku nie ma nic przeciwko, i nawet chętnie odpowie na pytanie

Mk.II z Academy przedstawia wczesny model dwójki, generalnie dobry chociaż można się przyczepić do paru rzeczy- koła napędowe i napinające, no i brak niektórych detali, ale po za tym to dobry model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na etapie analizowania zdjęć, i dorabiania pominiętych przez producenta pierdół Zamówiłem tez żywiczne gąski Ojj, termin ukończenia modelu oddala się nieubłaganie

 

Mocowania do kanistrów:

 

SPM_A1011.jpg

 

SPM_A1017.jpg

 

Mocowanie dla broni osobistej ładowniczego:

 

SPM_A1004.jpg

 

SPM_A1003.jpg

 

Haki na bocznych ekranach (na jednym dorobiłem 4 brakujące nity):

 

SP_A0256.jpg

 

SP_A0258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.